почистване на паркет ?

  • 19 157
  • 23
Оф рових се с търсачката ама не можах да случа нищо, а и не ми връща темите  , а постоянно трябва да пускам търсачката -не знам дали е така винаги?
Та въпросът е с какво почиствате паркета -с парцал с молпед  или ........ newsm78
Виж целия пост
# 1
С тези сините гъби (кръгли и трърди)  newsm78 и вода!
Виж целия пост
# 2
С тези сините гъби (кръгли и трърди)  newsm78 и вода!

 PeaceИ аз така + Пронто(една капачка). Само че ние сме с ламинат, но едва ли ще има разлика в почистването.   
Виж целия пост
# 3
Аз чистя с синята гъба с пронто и вода. Лъсва много добре и съм доволна.
Виж целия пост
# 4
За лакиран паркет ли става дума? Той се чисти както са ти писали.
Но ако е от естествено дърво и не е лакиран - никога вода!!!! Става на петна, може и да се раздуе. Ако е естествен, ще ти кажа как се чисти - аз поне 30 години се боря, та съм наясно.
Виж целия пост
# 5
За лакиран паркет ли става дума? Той се чисти както са ти писали.
Но ако е от естествено дърво и не е лакиран - никога вода!!!! Става на петна, може и да се раздуе. Ако е естествен, ще ти кажа как се чисти - аз поне 30 години се боря, та съм наясно.

Ами скоро е циклен и лакиран
Виж целия пост
# 6
Е, тогава нямаш никакви проблеми - чисти с гъба или парцал и препарат за подове. Няма смисъл да даваш пари за "Пронто за дърво" - с него се почиства необработено дърво, а при тебе има лак.  Съфорумките по-горе са дали доста съвети - всички стават.
Успех!
Виж целия пост
# 7
е с  таквоз  или с това     си чистя у дома и теракота и паркета само че за паркета слагам във водата малко препарат за паркет например "Пронто" или "Меджик" а за теракота нещо за плочки ...та тъй
Виж целия пост
# 8
Щом е лакиран могат да се ползват и препаратите за теракота, няма никаква опасност. А desytka ти е показала с какво се мие. Разбира се, трябва да внимаваш да няма много течност.
Аз не съм много компетентна по тези прибори, защото мия с парочистачка. Но преди нея си миех с ония сините гъби на пръчка, не помня как се казваха, но ги продават масово.
Виж целия пост
# 9
С Пронто - за паркет! Peace
Виж целия пост
# 10
Щом е лакиран могат да се ползват и препаратите за теракота, няма никаква опасност. А desytka ти е показала с какво се мие. Разбира се, трябва да внимаваш да няма много течност.


 newsm10 Преди миех само с Пронто - много го пазех, че беше нов. После разбрах, че щом е лакиран няма проблем, и сега си го мия с препарата, който ползвам за цялата къща (Ajax).
Виж целия пост
# 11
Щом е лакиран могат да се ползват и препаратите за теракота, няма никаква опасност...
да де ама от фирмата дето ни пренареждаха паркета изрично ни предупредиха да ползваме само за паркет препарати защото имали восък или парафин или и двете в тях и някак си запечатвали паркета и не позволяват да прониква влагата ... ама до колко е вярно  Thinking не знам но така и правя ... може и да е поредната раклама
Виж целия пост
# 12
Пронто Peace
Виж целия пост
# 13
С тези сините гъби (кръгли и трърди)  newsm78 и вода!

И аз.
Цели 4 години вече.
Ако случайно реша че ми е трудно чистенето се сещам за времената, когато бяхме с мокет и ми минава на секундата  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
С тези сините гъби (кръгли и трърди)  newsm78 и вода!

И аз.
Цели 4 години вече.
Ако случайно реша че ми е трудно чистенето се сещам за времената, когато бяхме с мокет и ми минава на секундата  Mr. Green
Така ли а аз си мислех да си купим килим ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия