Тиквички

  • 14 529
  • 59
Пускам темата с молба да съберем на едно място повече и най-разнообразни рецепти.
Освен пържени, печени на фурна и скара, на мусака, на супа, какви други вкусни ястия с тиквички готвите във вашето семейство? А десерти?
Виж целия пост
# 1
Кюфтета от тиквички
Виж целия пост
# 2
Пълнени тиквички - с кайма или постни на фурна.
Виж целия пост
# 3
Давайте рецепти, де.  Grinning
Виж целия пост
# 4
Спагети от тиквички със спиналайзер! Супер са!
Виж целия пост
# 5
Тиквички на фурна с кисело мляко

Режа 5-6 тиквички на колелца и ги редя в тава небрежно върху хартия за печене или силиконова подложка. Посолявам ги и и ръсвам с олио. Пека ги на 250 градуса с вентилатор докато се опекат много хубаво. Изсипвам ги в купа, заливам ги с едно цяло разбито кисело мляко, половин връзка ситно нарязан копър и чесън на прах.

Ето тиквичките на фурна, но без да са объркани с млякото.


Руло от тиквички

2 яйца, 200 крема сирене или извара, 1/2 кофичка кисело мляко 3-4 настъргани тиквички, сол, черен пипер и копър, правя на гъста смес и разтилам върху хартия за печене. Като се опече, мажа с крема сирене или извара или с домашна млечна майонеза разбъркана със сирене и навивам на руло.





Рулца от тиквички

Нарязвам на дълго и тънко тиквички и пека на силна фурна върху хартия тиквичките с малко сол и мазнна, когато са готови правя смес от сирене, масло, кисело мляко, извара, каквото имам, мажа и навивам намалки рълца.




Крем супа от тиквички

Тиквичка, картоф, морков, лук нарязан на едро сварявам хубаво. Пасирам. Добавям краве масло, 1 ч.ч. прясно мляко, сол и пипер.

Тиквички с ориз.
Нарязвам лук и го слагам да се запече в тава с малко олио. Добавям 1 ч.ч. измит ориз и той да се запече. След това добавям 2-3 тиквички нарязани на кубчета и заливам с вряла вода. Поръсвам сил, пипер, магданоз, копър.  Оставям да се пече на силна фурна, докато оризът стане готов.

Мусака от тиквички.

 Задушавам нарязани ситно лук и морков на тиган  с малко мазнина, добавям към 300 гр. мляно месо и задушавам до готовност. Нарязвам 3-4 тиквички на ситни кубчета и добавям при готовата кайма. Добавям малко доматено пюре, сол, пипер, червен пупер, магданоз, копър. Изсипвам в тава, заливам с малко вряла вода и запичам. Правя заливка от 2 чйца, чаша кисело мляко и 1 лъжица брашно и малко сол.

Кюфтета от тиквички с мая

Снимката е моя, рецептата на Йоли


Лазаня от тиквички.

Задушавам лук и морков, добавям мляно месо. Доливам доматен сос.
Правя си сос от крема сирене и 2 яйца.
Настъргвам кашкавал.
Режа тиквичките на дълго и тънко.
Редя, като редувам смесите.
Накрая ръся кашкавал.


Запеканка


Настъргани тиквички, извара, яйца, маслини, подправки не помня съотношенията, но беше вкусно.





Тиквички лодки


Режа тиквичките на дълго и ги издълбавам. Вътрешността минавам през робот. Задушвам в малко мазнина, добавям натрошено сирене или извара и чуквам 2-3 яйца. С тази смес пълня тиквичките и пека на силна фурна.

Киноа с тиквички и пилешко

Задушавам лук и пилешко филе нарязани на дребно. Добавям тиквчики на кубчета. Добавям накиснат от предната вечер киноа и заливам с гореа вода. Добавям сол, черен пипер и чакам се сготви. Не помня пропорции.
Виж целия пост
# 6
Как' Сийка, да не станеш пишман сега, че пусна темата! Simple Smile Днес разногледа станах да събирам рецептите ми с тиквички за приятелка, и тук ги слагам, тъй и тъй съм ги изписала, да не ми ходи зян трудът. Mr. Green

САЛАТА ОТ ТИКВИЧКИ

ХАЙВЕР ОТ ТИКВИЧКИ

ПИЦА ОТ ТИКВИЧКИ

ФИЛИЙКИ ОТ ТИКВИЧКИ С ХРУПКАВА КОРИЧКА

ЛЮБИМИТЕ ТИКВИЧКИ (туршия)

ВКУСНА ТОПЛА ( и охладена е вкусна Heart Eyes) САЛАТА ОТ ТИКВИЧКИ

СОЧНИ ПРИНЦЕСИ С ТИКВИЧКИ

ЗАПЕКАНКА С ТИКВИЧКИ

ОМЛЕТ „ВЕТРИЛО” ОТ ПАТЛАДЖАН ИЛИ ТИКВИЧКА

КРЕМ-СУПА ОТ ТИКВИЧКИ С КЪРИ

ГАЛЕТ „РАТАТУЙ”

ВЕЧЕРЯ ОТ ТИКВИЧКИ ПО СИСТЕМАТА -60

Zucchini quiche--цуккини киш

СЛАДКА БАНИЦА С ТИКВИЧКИ

ЧИПС ОТ ТИКВИЧКИ

ТИКВИЧКИ СЪС ЗАКВАСЕНА СМЕТАНА

ТИКВИЧКИ С МЛЕЧНО-МАЙОНЕЗЕН СОС, ОРЕХИ И КАШКАВАЛ
Виж целия пост
# 7
Мн ги обичам!
Стандартната рецепта ми е свръх любима:
Оваляни в смесица от брашно , сол и червен пипер, заливат се с олио и се пекат.
Поднасят се с кисело мляко, или оцет и чесън.
Виж целия пост
# 8
Много ви благодаря, момичета, страхотни предложения давате.  bouquet

Как' Сийка, да не станеш пишман сега, че пусна темата! Simple Smile

Няма, няма. Радвам се на рецептите ви като цигане в сладкарница.  Laughing

Пускам едно видео с рецепта за рататуй. Не съм я пробвала още обаче.

Виж целия пост
# 9
Спагети от тиквички със спиналайзер! Супер са!

дай рецепта
Виж целия пост
# 10
Спагети от тиквички със спиналайзер! Супер са!

дай рецепта
Купих си спиналайзер, който ги реже тиквичките на лентички!
Варя ги 5 мин. и гарнираме със пасирани домати и сирене!
Виж целия пост
# 11
Туршия от кисели тиквички сме яли, и ги харесвам. Режат се на кръгове, или на дългичко - да станат като размера на корнишона. След това със същите подправки като при корнишоните. Само внимавайте да не ги предварите.
Виж целия пост
# 12
Яхния от тиквички


Настъргани тиквички, домат, морков.
Задушава се лук, добавя се лъжица брашно и сол.
Добавяме доматите и топла вода, щом клокне добавяме тиквички и морков а също и чесън, счукана зърно бахар.
Сервира се с магданоз и сирене.
(може да се сложи и ориз)
Виж целия пост
# 13
И аз да дам моята любима рецепта, след класическите
лазаня с тиквички и кайма става много вкусна и на следващия ден Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Тиквички по гръцки
Нарязвам тиквичките на кръгчета.Всяко овалвам в брашно.
Намазвам обилно тавата със зехтин.
Нареждам един пласт тичквички така,че кръгчетата да се застъпват,отгоре настъргани домати,чесънче,копър,
Отгоре много натрошено сирене.
Още един пласт тиквички,чесън,копър.Малко зехтин.
Заливам със смес от 2-3 яйца и кисело мляко.Отгоре се настъргва Пармезан.
Пече се в загрята фурна -около 30 минути .
Гръцката ми братовчедка използва сметана,но аз предпочитам кисело мляко,а вместо Пармезан ,може и кашкавал.
Тя използва сирене Фета,понякога слага и каперси.
Аз съм пробвала с всякакви видове сирене .

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия