галено име на Александър?!

  • 11 638
  • 188
С татито и някои близки, водим спор! От едната страна съм аз и от части мъжът ми, които държим да му се казва на галено Алекс, а от другата са баба, дядо и т.н., които макар и вече по-малко, настояват да му казват Сашко, защото така било от години! Аз лично не виждам никаква логика галеното на Александър, да е Сашко!
Та, на въпроса: вие как мислите - Алекс или Сашко или ...?
Благодаря на всички!
Виж целия пост
# 1
Алекс  Peace

Аз лично не виждам никаква логика галеното на Александър, да е Сашко!
Сашко май викаха в Русия, оттам е дошло и у нас.
Виж целия пост
# 2
Алекс  Peace
Виж целия пост
# 3
Сашко не ми се нрави много,много.Алекс е по-добре
Виж целия пост
# 4
Винаги досега на Александър се е викало Сашо, просто на мода излезнаха зап. имена и се появи Алекс. Нормално е възрастните хора да харесват Сашо - няма лошо. Но решението е ваше! Дори и да му викат така, а вие по другия начин, детето ще свикне newsm78
Алекс
Съни
Сашо
Виж целия пост
# 5
Добре е и детето и вие да свикнете и с двата варианта, защото
Алекс ще го наричат, докато е малък. Като порасне, всички ще му викат Сашо.
Виж целия пост
# 6
Има и други варианти, освен Алекс и Сашо.
Примерно, Акси, Ати, Лекси и т.н.
От всички - единствено Сашко/Сашо не ми харесва.
Виж целия пост
# 7
Али  Laughing
Виж целия пост
# 8
На една приятелка детето и се казва така,само да чуе ,че му викат Сашко и почва да се обяснява"това не е Сашко ами Алекс".От сега се е зачудила децата как ще му викат  Shocked Имам една позната тя си е кръстила детето направо Алекс
Виж целия пост
# 9
Саше - много ми харесва
Виж целия пост
# 10
Аги - Алекс мила, Сашко също става но вие си му викате Алекс - нека така си остане и бабите да се съобразят, а защо тогава на Алкесандрите не им викат Сашки ами Алекс newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 11
Алекс
Сани
Унисекс са и двете  Laughing
Виж целия пост
# 12
Аз съм с две ръце за Алекс, на мъничко човече му ходи много  Heart Eyes
Примерно на мъжа ми от едно време му викат Саше/о/ко и така си е до днес, никой не му вика Алекс, няма как да си изкривят езика  Joy
Затова си го свикнете от сега да си е Алекс, нека да порасне детенцето с хубаво кратко име Wink
Виж целия пост
# 13
Може и Алек  Peace.
Но Али не ми харесва, като Али Баба ми звучи  Joy
Виж целия пост
# 14
на мен лично,повече ми харесва сашо или сашко .алекс също не е лошо .според мен всеки да го нарича както му харесва . на моето дете всички му казват както на тях им харесва и нямам нищо против. аз си го наричам цецо , свекървата - цветан , майка ми -цецко или цецик ,сестра ми -кокчо?! , кумът - цецундре и разни такива измислици .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия