щитовидни хормони?!

  • 1 296
  • 4
Здравейте! Моля ви, обяснете според вас, стойността на  ANTI-TG /ТАТ/ =55,4 IU/ml при референтна стойност до 34 проблем ли е и дали това е причина за спонтанния ми аборт преди 38 дни. Другите щитовидни  хормони горе-долу са в норма:

ANTI-TPO /МАТ/=9 IU/ml  /реф.ст. до 12/
FT3=4.98 pmol/L  /реф.ст. 2.23-5.35/
FT4=18.20 pmol/L  /реф.ст. 9.14-23.81/
TSH=2.110 mIU/L  /реф.ст. 0.49-4.67/

пролактина също е малко завишен 582,06 mlU/I при реф.ст. 29,47-513,04, но май е защото си пипах гърдите  преди изследването. Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Не съм много запозната кой хормон точно на какво влияе, но така или иначе моята ендокриноложка ми каза, че при проблеми с хормоните на щитовидната може: да не се получи бременност или да падне плодът.
Дано някой по-запознат се включи!
Вземи мерки!
  bouquet
Виж целия пост
# 2
Не съм много запозната кой хормон точно на какво влияе, но така или иначе моята ендокриноложка ми каза, че при проблеми с хормоните на щитовидната може: да не се получи бременност или да падне плодът.
Дано някой по-запознат се включи!
Вземи мерки!
  bouquet
Благодаря ти, току-що си запазих час при д-р Сарджева, ендокринолог в МЦ Еквита Варна. Виждам, че и ти си от Варна, кого посещаваш?
Виж целия пост
# 3
Това не е хормон, а антитяло. И както и Лили ти е отговорила, може да е причина за спонтанен иаборт или невъзможност за забременяване. Консултирай се със специалист, направи ехография на щитовидната жлеза. Този проблем се преодолява, но трябва да му обърнеш внимание.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Мила, виж какво ти е писала pkoprinkova - направи ехография и ще се види дали има проблем. Аз бях с много минимално завишение 35,5 при реф.до 34, на ехографията всичко беше чисто, но ендокринолога, при който бях каза, че е проблем когато е над 100. Само се разбрахме да ги повторя антителата,  в първите хладни месеци на есента.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия