Kak кърмачето ми да си спи в неговото легло, а не на спалнята..

  • 2 974
  • 74
Мами, помагайте! Дайте идеи как да преместим моята хубавица на нейното легло.Вече не се издържа - нощем изобщо не можем да спим с баща й : върти се по спалнята или търси цица Joy Joy.Ама никак не ми е смешно, защото денем умирам за сън!
Всеки опит да спи в леглото й завършва с кански рев, изправяне на оградката и писъци!
Виж целия пост
# 1
Ами аз не успях да се справя с проблема, но аз не се впечатлявам много. Сега вече сме четирима, добре че леглото е специална поръчка и е широко 2 метра.
Сега ми идва на акъла (но ти сигурно си опитвала), да я преместиш след като заспи.
Виж целия пост
# 2
Мами, помагайте! Дайте идеи как да преместим моята хубавица на нейното легло.Вече не се издържа - нощем изобщо не можем да спим с баща й : върти се по спалнята или търси цица Joy Joy.Ама никак не ми е смешно, защото денем умирам за сън!
Всеки опит да спи в леглото й завършва с кански рев, изправяне на оградката и писъци!
А аз така да искам Гери да се кротне при нас и да се гушкаме с нея. В момента, в който я оставим на леглото и пощурява двойно - то не са кълбо напред, скачане и какво ли не, но само не и да легне Wink
Виж целия пост
# 3
За съжаление не мога да помогна. Ще следя темата с интерес. Засега не ми пречи (дори ми е много приятно  Simple Smile) да спя с бебе, но често се чудя докога. Тук във форума съм срещала съвети да се доближи бебешкото креватче със свалена решетка до спалнята.
Виж целия пост
# 4
Никакъв шанс. Или почти. Туй е положението, за щастие или за съжаление. При нас продължава от 10-месечна възраст та досега. За момента бебешкото креватче е залепено за спалнята (кофти модел е, не му се свалят решетките) и функцията му е да пази бебе да не падне от леглото. Спим в следния ред: Кольо, баща му и аз открая. По някое време нощем Кольо казва МАММА и си сменяме местата с баща му. След като свършим работа, пак се подреждаме и спим до сутринта. Чакам с нетърпение новата ни къща да стане готова, за да купим голяма спалня и голямо легло, което да долепим до нея. Отказах се да си мъча детето и да не доспивам нощем.  Tired
Виж целия пост
# 5
Колкото и грубо да звучи, щом веднъж сте го научили - няма отучване, и това да спи в неговия си креват ще бъде голяма мъка. Скъпи мами не са ли детските кошари и легла именно за това - бебетата да спят в тях, а не на спалнята до мама и тати. Разбирам, че по този начин се улесняват самите мами, но...според мен донякъде. Струва ми се, че по този начин вие и съпрузите ви се отдалечавате един от друг, нали спалнята е за вас двамата. Не искам никого да обидя или засегна, но това е моето виждане по въпроса - затова кой каквото си надроби ще си го сърба!!!
Виж целия пост
# 6
Госте, не знаеш ситуацията на никой от нас, затова не прави такива заключения....И  моето дете си спеше само в нейното кречатче, в нейната стая, дори без да яде нощем докъм 7м. И като почнаха зъбите всичко се промени Twisted Evil Засега и ние нямаме особен успех. Вечер заспива на цица и я пренасяме в нейното легло и към 2ч. се почва голямото будене. Понякога баща й успява само с  гушкане да я успокои, но само в ранните часове на нощта и то гушкане по минимум полочин час. Но и двамата работим, с едно дете, което се буди минимум по 5 пъти на нощ не издържаме физически да стоим до леглото й с часове или да я пренасяме по ...пъти на нощ, та след 4-5 сутринта, когато сме уморени и по-рано, спи с нас и си суче. Не се наспиваме никак, леглото е тясно, тя се мята във всички посоки и й е горещо, но засега не виждам изход, не можем да долепим леглото до нейното, другият вариант да я оставя да реве с часове, за да се научи да спи сама, също няма да го приложа. А и се успокоявам, че и кърменето, и гушкането са до време, сега има нужда от мен, като порастне ще си спомням с носталгия тези моменти.
Виж целия пост
# 7
Колкото и грубо да звучи, щом веднъж сте го научили - няма отучване, и това да спи в неговия си креват ще бъде голяма мъка. Скъпи мами не са ли детските кошари и легла именно за това - бебетата да спят в тях, а не на спалнята до мама и тати. Разбирам, че по този начин се улесняват самите мами, но...според мен донякъде. Струва ми се, че по този начин вие и съпрузите ви се отдалечавате един от друг, нали спалнята е за вас двамата. Не искам никого да обидя или засегна, но това е моето виждане по въпроса - затова кой каквото си надроби ще си го сърба!!!

Скъпо Peru1 (не те знам мъж ли си, жена ли), това за попарата и сърбането ще го попропусна този път, но много ми се иска да ни поразкажеш за себе си. Не за друго, ами за да сравним какъв живот водим и да видим като мен ли си например - да работиш по 10 часа на ден, а нощем в продължение на вече 6 месеца да имаш кърмаче, което ту е със зъбоникнене, ту с хрема, ту със запек, ту пък друго нещо, което да го тормози, и кърменето да е единственото нещо, което качествено го успокоява, а освен това се и явява по-екстровертен тип бебе със силен глас и инат-характер. След колко нощи разнасяне между спалнята и бебешкото креватче би кандисал/а на неговото, което както четеш тук отново не е най-хубавото нещо на земята, но е по-малкото зло (поне разнасянето и спестяваш, може пак да не доспиваш) щом мамите искат отчаяно съвет отново! Имай предвид, че на работа не ни дават да подремваме.

Всъщност, мъж ще да си, щом приказваш за отдалечаването на съпругите от съпрузите им по този начин - само на мъж може да му мине тази гениална мисъл през главата, ама по-особен тип мъж - от тия, чието бебе като плаче вечер, се завиват с одеялото или мърморят, че са на работа и са уморени и искат да спят, вместо да отменят някоя нощ половинката си! Само че не са всички мъже такива, има и нормални родители, които приемат това неудобство в името на детето си, така както са убедени, че щом бебето плаче нощем често, то значи има някакво неразположение, не го прави ей така за да дразни родителите си!

Хайде, със здраве и... щом не дробиш попари, поне духай супата!  baby_neutral
Виж целия пост
# 8
Валентина кефиш ме. Joy
Виж целия пост
# 9
smile3521  newsm10
Виж целия пост
# 10
Колкото и грубо да звучи, щом веднъж сте го научили - няма отучване, и това да спи в неговия си креват ще бъде голяма мъка. Скъпи мами не са ли детските кошари и легла именно за това - бебетата да спят в тях, а не на спалнята до мама и тати. Разбирам, че по този начин се улесняват самите мами, но...според мен донякъде. Струва ми се, че по този начин вие и съпрузите ви се отдалечавате един от друг, нали спалнята е за вас двамата. Не искам никого да обидя или засегна, но това е моето виждане по въпроса - затова кой каквото си надроби ще си го сърба!!!

Скъпо Peru1 (не те знам мъж ли си, жена ли), това за попарата и сърбането ще го попропусна този път, но много ми се иска да ни поразкажеш за себе си. Не за друго, ами за да сравним какъв живот водим и да видим като мен ли си например - да работиш по 10 часа на ден, а нощем в продължение на вече 6 месеца да имаш кърмаче, което ту е със зъбоникнене, ту с хрема, ту със запек, ту пък друго нещо, което да го тормози, и кърменето да е единственото нещо, което качествено го успокоява, а освен това се и явява по-екстровертен тип бебе със силен глас и инат-характер. След колко нощи разнасяне между спалнята и бебешкото креватче би кандисал/а на неговото, което както четеш тук отново не е най-хубавото нещо на земята, но е по-малкото зло (поне разнасянето и спестяваш, може пак да не доспиваш) щом мамите искат отчаяно съвет отново! Имай предвид, че на работа не ни дават да подремваме.

Всъщност, мъж ще да си, щом приказваш за отдалечаването на съпругите от съпрузите им по този начин - само на мъж може да му мине тази гениална мисъл през главата, ама по-особен тип мъж - от тия, чието бебе като плаче вечер, се завиват с одеялото или мърморят, че са на работа и са уморени и искат да спят, вместо да отменят някоя нощ половинката си! Само че не са всички мъже такива, има и нормални родители, които приемат това неудобство в името на детето си, така както са убедени, че щом бебето плаче нощем често, то значи има някакво неразположение, не го прави ей така за да дразни родителите си!

Хайде, със здраве и... щом не дробиш попари, поне духай супата!  baby_neutral
Mr. Green  tooth
Ей това е постинг на място!  thumbsup
Виж целия пост
# 11
Хайде, със здраве и... щом не дробиш попари, поне духай супата!  baby_neutral
smile3521 newsm10 smile3513
Виж целия пост
# 12
....
Всеки опит да спи в леглото й завършва с кански рев, изправяне на оградката и писъци!

Същата работа беше и при нас. Отдавна се усетихме да махнем решетката и да допрем креватчето до нашата спалня. Много по-удобно е и всички са доволни и наспани...Grinning
След като се отби,( преди месец и нещо) престана да ни "полазва през ноща да търси цица"  Grinning и си спи в нейната половинка.
Така че моята рецепта за сън е тази - да махнете решетката на кошарката и да я допрете до вашата спалня. Rolling Eyes  Peace
Виж целия пост
# 13
Хайде, със здраве и... щом не дробиш попари, поне духай супата!  baby_neutral
smile3521 newsm10 smile3513
newsm10 smile3508 smile3501
Виж целия пост
# 14
Хайде, със здраве и... щом не дробиш попари, поне духай супата!  baby_neutral
smile3521 newsm10 smile3513
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия