Отношението на лекарите по ЗК към бременните!

  • 752
  • 7
Толкова съм разочарована, че повече няма накъде.  Close Дори животните получават по-добро, компетентно и грижовно отношение, когато са бременни. Акълът ми не го побира!  ooooh!
Почти в 18-та седмица съм, днес бях на контролен преглед, а дори на видеозон не ме погледнаха! Измериха ми корема, написаха направление за установяване на кръвна група и айде бягай си удома!  Close  Ако не бях споменала за някакви витамини, нямаше да каже нищо по въпроса. На всичкото отгоре дори не ми написа рецепта, а ми каза да съм пиела Центрум! #2gunfire Цялата тази ситуация се разигра в рамките на 5 минути. Все си мислех, че бременните жени заслужават много повече!  newsm78

Моля мамите от Бургас да ми препоръчат частен лекар, на който да разчитам за правилното следене на състоянието ми.  Praynig
Виж целия пост
# 1
AngelEyеs не се ядосвай и не си "късай" нервите за такива неща.
Искам да ти разкажа с 2 думи моята история. Ходех при възрастна лекарка по ЗК, която не само не ме е гледала на видеозон, но и нямаше такъв. Все с едно шивашко метърче ме мереше и с фуния ми слушаше корема. така от първия до последния месец.
аз гледах несериозно на нея и ходех паралелно в частна клиника, където ми се поемаше от службата здравното наблюдение. всеки път ме глдаха на видеозон, правеха ми хиляди изследвания.
Резултатът: частната клиника измери бебето, че е много голямо и трябва да родя секцио. Възрастната лекарка с метърчето го определи, че е към 2,500 и беше абсолютно права. Родих със секцио бебче 2,500кг 10 дни преди термина, защото "било много голямо и ще се заклещи"...

Не се пали. всяка мама иска повече внимание, което е абсолютно нормално и човешко, но за съжаление за лекарите това е рутина. въпреки че може да не са достатъчно полезни на емоционално ниво, може да са компетентни, което е по-важното.

леко бременеете  bouquet
Виж целия пост
# 2
AngelEyes, не се ядосвай - по принцип по ЗК нямаш видеозон всеки месец. Ако си била за пръв път там е било редно да те видят, но ако е за втори - не се учудвай. В момента не мога да се сетя колко видеозона поема касата, но мисля че са 4. Така че ако искаш да си по-спокойна, ходи и някъде на частно. Или провери болницата, в която мислиш да раждаш - може би имат и платени консултации.
Виж целия пост
# 3
Не обобщавай така, аз ходех по ЗК и съм много доволна от гинеколога и акушерката, на които попаднах, такова отношение не съм виждала дори в частен кабинет, има различни хора ...

Иначе за Женската консултация, не знам какво очакваш да ти правят, но обикновено така протича Simple Smile За цялата бременност ти се полагат 2 прегледа с видозон.
Виж целия пост
# 4
Така обобщено не може да се говори за лекарите в БГ Simple Smile
Има си лекари  и "лекари", да се надяваме че все по-често ще попадаме на Лекари.
Другото хубаво е, че все пак ако не си доволен, винаги имаш опция да избереш частния преглед...
Виж целия пост
# 5
Хаха, много познато. И с мене така се отнасяха, с първата ми бременност ходих и на лекар от ЗК и на частно. Ами...никакво отношение просто. през цялото време си имах вземане-даване само с акушерката, лекаря ходеше да си пие кафето. мереше ми корема с шивашки метър, и след 16 седмица май слушахме сърцето на един стар апарат. Дори кантар нямаше. Лекарят ме погледна веднъж на ехографа, след като му напомних, че е обещал. И това беше. А в частната клиника ме гедаха всеки път на ехограф, мериха ми кръвното редовно,слдяха ми теглото, гледаха ме за отоци редовно и т.нат. Мериха най-редовно бебето, накрая като доближих термина ме викаха през ден да правим 20мин. записи на тоновете, и 3 дни преди термин предположиха, че бебето е вероятно твърде голямо за размерите на вътрешния ми таз, коремът ми беше много високо /фундус 41, ако ви говори нещо/ , както и никакво разкритие и т.нат. както и се оказа, наложи се секцио. И бебето беше 4050гр. А от ЖК твърдяха, че бебето си е добре, таза ми бил идеален и нямало проблем за нормално раждане. Да не говорим, че нито веднъж не ми направи гинекологичен преглед, който поне в 16 седмица е задължителен, за да се установи дали не се налага серклаж. Нито пък ми е правил микробиология...абе здравна каса, какво да говорим. Този път съм заложила на частната клиника и хич няма да се тътря по държавни лекари.
Виж целия пост
# 6
Относно видеозона мисля, че по ЗК се полагаше по 1 преглед на триместър, така че не чакай всеки месец да те гледат. Иначе всеки път си правят стандартните измервания и слушат тоновете, както и пускат необходимите изследвания.
Аз си ходех и на частно всеки месец, така че много не ме вълнуваше дали ще ме преглеждат или не в ДКЦ- то. Wink
Виж целия пост
# 7
Моята бременност я проследи д-р Факалиева,но беше преди близо 2 години(не знам дали работи още с ЗК,мислеше да се отказва) станахме като приятелки,много беше любезна.Само да добавя,че при първото си посещение попитах дали ще ми извърши полагащите ми се безплатни прегледи с видеозон(тогава бяха 2-в началото и края на бременноста,сега мисля няма ограничение-колкото лекаря прецени-ЗК им ги изплаща).В "Света София" въпреки,че уж работят с ЗК ми отказаха безплатните прегледи,затова се отказах от тях.Да се радват,че не подадох оплакване в ЗК(от там често търпят глоби заради неспазване на договорите си).Бъди по-настоятелна,колкото си по-нахална,толкова повече внимание ще ти обърнат.Аз преди преглед винаги си пиша на едно листче,какво ме притеснява и какви са оплакванията ми така не забравям какво да питам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия