Вечер не иска да яде

  • 1 479
  • 17
Какво ли не опитах.Мляко категорично отказва. С бисквити също.Опитах с млечните каши лека нощ-голяма мъка,три лъжици и дотам.Пробвах да и дам адаптирано мляко с грис.Сложих и банан-не.Голям рев и накрая пие вода и заспива.Това е от една седмица.
Виж целия пост
# 1
Като препатила майка на злоядо дете мога да ти дам само един съвет - не насилвай детето. Моята дъщеря мина през различни периоди - около година въобще не се хранеше, нито сутрин, нито обед, нито вечер, искаше само адаптирано мляко, след това започна да яде много вечер, но нищо на обяд, сега сме на вариант - без закуска, солиден обяд, само кисело мляко на вечеря  smile3511
Забелязах обаче, че колкото по-малко внимание обръщам на храненето й, тя толкова по-малко се инати. Не се притеснявай, ако няма никакви други признаци на неразположение значи, че просто в момента детето има нужда от толкова храна, колкото поема. А и след 1,5 годинки растежът им не е така бърз като преди това и има период, в който храненето им рязко спада
Виж целия пост
# 2
Освен това съм забелязала, че обикновено са много гладни около 5-6 ч., а не преди лягане. Ако тогава се нахрани добре, хич и не го мисли, че после не иска.
Виж целия пост
# 3
Мойта щерка е на периоди. Може да не яде една седмица като хората и после да се пръсне от ядене. Иди разбери  после ooooh!
Виж целия пост
# 4
Освен това съм забелязала, че обикновено са много гладни около 5-6 ч., а не преди лягане. Ако тогава се нахрани добре, хич и не го мисли, че после не иска.

Да.Закусва около 17ч.Това малко ме успокоява.
Виж целия пост
# 5
Може да заместиш закуската в 17 ч. с основно хранене, а после ако иска да хапне нещо леко преди лягане - добре, ако не - още по-добре.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай - щом не иска, не насилвай.


Може да заместиш закуската в 17 ч. с основно хранене, а после ако иска да хапне нещо леко преди лягане - добре, ако не - още по-добре.

И това е добра идея.
Виж целия пост
# 7
Ако наддава и спи спокойно не виждам проблем Peace
Виж целия пост
# 8
не се притеснявай  Simple Smile Алекс в момента е на вечеря-100гр.мляко само,а иначе към 17ч.закусва доста добре Peace
Виж целия пост
# 9
Не насилвай нещата ако не иска. Яна също не яде или яде много малко вечер напоследък.  newsm78 Е надявам се, че е накакъв период и ще отмине.  Hug
Виж целия пост
# 10
Може да заместиш закуската в 17 ч. с основно хранене, а после ако иска да хапне нещо леко преди лягане - добре, ако не - още по-добре.
И аз така се справям с проблема, а 1 час преди лягане, му давам колкото иска и вода на корем.
Виж целия пост
# 11
Не насилвай нещата ако не иска. Яна също не яде или яде много малко вечер напоследък.  newsm78 Е надявам се, че е накакъв период и ще отмине.  Hug
newsm53 Абе и ние сме така
Виж целия пост
# 12
Ако си хапва добре през дена не мисля, че имаш проблем. Много хора не обичат да ядат големи вечери, за да не им е тежко докато спят. Може и твоето дете така да се чувства, но още не може да ти го каже  Wink
Виж целия пост
# 13
Щом се развива нормално,всичко е наред! Не насилвай детето! Peace
Виж целия пост
# 14
Какво ли не опитах.Мляко категорично отказва. С бисквити също.Опитах с млечните каши лека нощ-голяма мъка,три лъжици и дотам.Пробвах да и дам адаптирано мляко с грис.Сложих и банан-не.Голям рев и накрая пие вода и заспива.Това е от една седмица.
точно същото е и у нас от няколко дни ooooh!
Чудя се дали не е от горещините, а и малко са сополиви.
Как постъпваш като не ядат?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия