дали трябва да я заведа на лекар?

  • 989
  • 10
mami,
 в това време софийско (хладно) изкарвате ли бебетата и по колко време, а как ги обличате? ние сме много малки още и от 2 дни сме с хъркащо носле , борим се с физ.разтвор и аспиратор и извадих вчера сополки от едното дупче само. но не сме излизали хич навън и не ме свърта...искам да я взема в слинга  и поне малко да поразходим, ако не завали, но как да я облека? както себе си си ли?

със сополките нас май ни заразиха...дано с това се размине само...ако нещо захрипти повече ще ходим до док., че татито мн се шашна вчеря като я чу да диша, хем тя си суче и вс е ок с папане и спане, ака си, не плаче... хубав ден на всички!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Излизайте най добрият лек за запушен нос е чист ваздух а за обличането и а з незнам сутрин слагам дългият ръкав отдоло къс и като се постопли сабличам.
Виж целия пост
# 2
Бебчето е още малко и затова трябва малко повече да е облечено. Принципа е - един кат дрехи  повече от теб. Но след като сте на месец нека е един кат + елеченце. Краката трябва да са на топло обезателно. Нищо, че е лято нека е с терлички. Сега не ви е времето да боледувате /не че ще има период дето да искате да боледувате де/ Wink. И между другото сте малки за аспиратор  newsm78 
Виж целия пост
# 3
При хремаво бебе гледай да избягваш да излизаш когато духа вятър,иначе няма проблем.За обличането-води се по детето-облечи го като теб,но му вземи и допълнителна дрешка.Ако му изстине нослето,го облечи и с нея.Не съм чувала за ползване на аспиратор да има някакво ограничение във възрастта. newsm78 Thinking Thinking
Виж целия пост
# 4
Виждам, че сте на близо 15 дена. Стефчо се роди на 3 февруари. Като отидохме на контролен преглед на 15-ия ден, педито се скара, че още не сме излизали. А мен ме беше страх, нали е зима все пак. Тя каза стига да не са минусови температурите и да не духа вятър да излизаме. За да свикне с атмосферата (все пак бе зима) първия ден 5 мин. На терасата, 2-ия 10, 3-ия 15 и оттам нататък по половин час  най-малко. Но сега сме юни, мисля, че можете спокойно да излизате. Единственото условие е да не духа вятър, а той тия дни е доста силен. Обличай бебчо, както ти се обличаш, все пак сте в кош и имате одеалце. Така че смело напред! За да разбереш дали му е студено - пипаш нослето. Щом нослето е топло, всичко е наред.
Виж целия пост
# 5
според мен няма проблем да излизате със слинга. бебечето е до мама и се топли от нейната топлина. хубаво е да има шапчица, щом е с хрема. за дрехите - ще свикнеш да ги усещаш тия неща Wink правилото е един кат повече от теб...но аз съм много зиморничева, а беба от малка не обича да и е топло...така, че облечи я с дрехи, които могат лесно да се обличат и събличат и действай според случая.
чистият /то не че софийският въздух е много чист/ въздух действа добре на хремата. децата дишат по-леко навън. гледай само да не духа вятър.
Виж целия пост
# 6
Сигурно няма нищо, но сте много мънички и според мен е най-добре да я заведеш на лекар, само да чуе как е дишането, пък и ти ще се успокоиш.
Виж целия пост
# 7
Ако носът е запушен постоянно вземете секрет за изследване за стафилококи! 3 месеца всички ни казваха, че бебето си е наред и е нормално така да му е запушен носът, докато таткото не се заинати да проверим.
Виж целия пост
# 8
mami,
 в това време софийско (хладно) изкарвате ли бебетата и по колко време, а как ги обличате? ние сме много малки още и от 2 дни сме с хъркащо носле , борим се с физ.разтвор и аспиратор и извадих вчера сополки от едното дупче само. но не сме излизали хич навън и не ме свърта...искам да я взема в слинга  и поне малко да поразходим, ако не завали, но как да я облека? както себе си си ли?

със сополките нас май ни заразиха...дано с това се размине само...ако нещо захрипти повече ще ходим до док., че татито мн се шашна вчеря като я чу да диша, хем тя си суче и вс е ок с папане и спане, ака си, не плаче... хубав ден на всички!   bouquet

Има някакъв вирус - не го подценявайте. В мемента Гери е на антибиотик от нищото Peace
Виж целия пост
# 9
не е постоянно запушен, спинка си добре и цока, само прохърква от вр на време...

май ще се ходи при док. благодаря на всички ви!!  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 10
да, идете да я види лекар и я следи за промени - в настроението, в секрета от нослето, за кашлица. вирусът, за който казва The Sun е много коварен. и ние го изкарахме - почва с "безобидни" сополи наистина.
пожелавам ви здраве  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия