Къде в Анталия?

  • 20 498
  • 31
Тази година планираме почивка в Анталия.Ако някой от вас е ходил вече там,ще му бъда благодарна да ни препоръча някой класен хотел,който да отговаря на категорията си,а също така да сподели мнението и впечатленията си от курорта.
Виж целия пост
# 1
Rixsos и WOW а се водят за най - добрите хотелска вериги в Турция http://www.rixos.com/belek/yemek.php, познати които са почивали там са наистина много доволни.
Ние сме почивали тук  ttp://www.wowhotels.com/kremlin/ и също сме много доволни, тази година се чудиме дали пак да не отидем с малкия, само че в съседния хотел Topkapi Palace.
Виж целия пост
# 2
mi6i , а миналата година в Турция с малкия ли бяхте и ако да, сподели мнение, как се отрази пътуването на бебчо, (предполагам сте летели със самолет) и след това автобусния трансфер. Измори ли се много?
Виж целия пост
# 3
За голямо мое съжаление, преглеждайки цените по агенциите, трябва да ви съобщя че за тази година има доста сериозно поскъпване Thinking
аз например миналата година бях в Тропикано Кущур - Кушадасъ за 330евро а сега го предлагат за същия месец на 428 евро ... Close
За анталия е същото  Tired
Виж целия пост
# 4
mi6i , а миналата година в Турция с малкия ли бяхте и ако да, сподели мнение, как се отрази пътуването на бебчо, (предполагам сте летели със самолет) и след това автобусния трансфер. Измори ли се много?
За последен път в Турция бяхме по-миналата год., а тогава бебчо беше на 4м. и се страхувах да го взема така че не мога да ти отговоря.

Мона Лиза, аз като че ли не забелязвам промяна в цените, но до миналата година съм сигурна че деца до 7год. почиваха безплатно а сега виждам, че над 2г. се доплаща. Чудя се дали турските хотели са сменили политиката или това е измислица на  бг. тур агенции  newsm78
Виж целия пост
# 5
От он травел ми казаха че хотелите опипвали почвата на какви цени ще клъвнат туристите Confused
Очаквал се спад в цените  Peace... ама зависи колко може да чака човек Wink
аз се надявах на супер изгодни цени покрай птичия грип но уви Naughty
А Турция я обожавам. хората знаят как да ти вземат парите с кеф Sunglasses
Виж целия пост
# 6
И ние уж в Анталия ще ходим тази година, ама мъж ми нещо се ослушва още  Wink . Ей за този хотел знам, че е супер http://www.rixos.com/tekirova/genel.php. Даже идват да ти носят охладени кърпички, за да се разхлаждаш, докато си на шезлонга и ти бършат очилцата  Flutter . Голяма глезня   Joy
Виж целия пост
# 7
За хотел в Анталия не мога да кажа нищо конкретно, но мога предложа интересни дестинации наоколо: един от най-големите амфитеатри в света е наблизо, казва се Аспендос, до него има и невероятно красив и див каньон, по който организират рафтинг. Ако тръгнете по посока Мира пък може да изкарате чудно. Първа спира: най-високият амфитеатър в света, единствен непокорен от Александър Македонски - Термесос (до него се ходи с джип, а после пеш, убийствено красиво място на върха на планината, разрушените порти на амфитеатъра водят направо в бездната). Втора спирка: Фаселис, това пък е най-ниският древногръцки град в света, някои от руините са под вода, а централната алея води директно в морето. Трета спирка: Олимпос. Внимавайте да не го пропуснете, тъй като табелите за него са доста невзрачни. Освен древен град, има и една мистична скала, от която излиза огън. Това е полегата скала на върха на възвишение - стига се пеш по горска пътека, по която има безброй отвори. От всеки излиза огън, който при съприкосновение с въздуха се самозапалва. Гледката е изключителна и си заслужава пътя. Четвърта спирка: Мира. Скалният храм на Св. Николай е уникален. Не подлежи на описание, трябва да се види.
Най-удачният вариант за обхождане на тези обекти, които определено не са единствени, но в моята класация заемат първите места, е с кола под наем. Но търсете джип, че за Термесос това е спасението. Обикалянето отнема повече от един ден, разстоянията между тях са от порякъда на 100-200 км. Само Аспендос е в друга посока, останалите са на път.
В самата Анталия има две атракции: водопадите Дюден - на 14 км североизточно от града (излива се от стотина метра директно в морето. Красота!) и още един - Куршунлу, който се води като миникопие на Ниагарския.
Ние бяхме отседнали в Кемер - доста по-приятен и по-спокоен от Анталия. Но там май вече било безумно скъпо. За да огледате всичко, което там си заслужава, плюс задължителния плаж, обаче ви е нужен един месе. Поне ние толкова изкарахме. В програмата непременно добавете Памуккале и Кападокия, но те са на голямо разстояние и не можете да стигнете и да се върнете за един ден.
Виж целия пост
# 8
За хотел в Анталия не мога да кажа нищо конкретно, но мога предложа интересни дестинации наоколо: един от най-големите амфитеатри в света е наблизо, казва се Аспендос, не са единствени, но в моята класация заемат първите места, е с кола под наем.

Благодаря ти за изчерпателната информация.Преди колко време си била в Кемер?
Виж целия пост
# 9
Rixsos и WOW а се водят за най - добрите хотелска вериги в Турция http://www.rixos.com/belek/yemek.php, познати които са почивали там са наистина много доволни.
Ние сме почивали тук  ttp://www.wowhotels.com/kremlin/ и също сме много доволни, тази година се чудиме дали пак да не отидем с малкия, само че в съседния хотел Topkapi Palace.

Имаш ли някаква конкретна оферта за този хотел,за който се чудиш все още?
Виж целия пост
# 10
До вчера ние се чудихме къде в Анталия...мислих и тема да пускам..Най накрая резервирахме този http://www.alfatour.bg/cms_show_hotel.php?id=150 хотел от 24.06, дано сме доволни.Всичко което ми хвана окото от сайта на Алфатур  беше доста скъпичко, накрая решихме този защото е току щопостроен и се надяваме  да е на ниво.Като се върнем живот и здраве  мога да споделя как е било.
Виж целия пост
# 11
Алекс, за съжаление аз бях преди 5 години по тия места. Както вече казах, минало е доста време и цените със сигурност са променени. Моя колежка в момента летува по на север - в Бодрум. Първо се беше пробвала за Кемер, но й се видя скъпичко, после опита Анталия, но и там не я устрои. В Бодрум било два пъти по-евтино - така поне каза. В Бодрум летува за около 800 лв за една седмица - ол инклузив. Направи си сметка за какви пари горе-долу става дума. Ние лично бяхме с Алсамур и останахме много доволни. Хотелът ни беше на брега на морето с всички екстри. От фирмата ни уредиха превоз за околните разходки. Единственото неудобство на Кемер, но това май и за Анталия важи, е брегът. Той е с много фини обли камъчета, но така убиват, че до водата трябва да се ходи с чехли. Ако имате транспорт, може да прескочите до Олимпус, там плажът е с пясък и тук-там големи, ужасно интересни камъни. Но да се ходи всеки ден на плаж там, не е удобно. А е и диво. Е, друг е въпросът, че може да си киснете и по цял ден в басейна. Аз лично предпочетох морето, тъй като там то е прекрасно - лазурно, като на островите, прозрачно, и много солено - хем те държи на повърхността до степен на заспиш, хем после ставаш бял като засъхне солта по кожата. При всички случаи обаче ще си изкарате прекрасно. Приятно летуване.   grinning039
Виж целия пост
# 12
Rixsos и WOW а се водят за най - добрите хотелска вериги в Турция http://www.rixos.com/belek/yemek.php, познати които са почивали там са наистина много доволни.
Ние сме почивали тук  ttp://www.wowhotels.com/kremlin/ и също сме много доволни, тази година се чудиме дали пак да не отидем с малкия, само че в съседния хотел Topkapi Palace.

Имаш ли някаква конкретна оферта за този хотел,за който се чудиш все още?
Сега съм на вълна другата ни почивка, която ще е само с мъжа ми и набързо хвърлих едно око офертите на он травъл http://www.ontravel.bg/data/hitoferti.asp?id=135, странно ама онзи ден май гледах по-ниски цени newsm78 А що се отнася до хотелите, те въобще не са в Анталия. Rixos е близо до Кемер, а WOW не знам как се води, ама е на около 20 км от Анталия, само че в обратна на Кемер посока и това важи за по-вечето големи хотели. Всички строят извън града, защото площите са огромни.
Виж целия пост
# 13
Здравейте.Имам въпрос към майките ходили с малки деца и самолет-Понеже трансфера е през нощта навръщане и се чудя как ще стане с малкото спящо дете...Та ако си вземем количката която е тип чадър ще има ли проблем? И ще се числи ли към -свръх багаж, т.е ще трябва ли да доплащаме за нея?
Малко късно разбрах за тази ситуация, уви!
Виж целия пост
# 14
Сега съм на вълна другата ни почивка, която ще е само с мъжа ми и набързо хвърлих едно око офертите на он травъл http://www.ontravel.bg/data/hitoferti.asp?id=135, странно ама онзи ден май гледах по-ниски цени newsm78 А що се отнася до хотелите, те въобще не са в Анталия. Rixos е близо до Кемер, а WOW не знам как се води, ама е на около 20 км от Анталия, само че в обратна на Кемер посока и това важи за по-вечето големи хотели. Всички строят извън града, защото площите са огромни.

Ами, те хубавите хотели, обикновено са извън града. Това са огромни хателски комплески. В Турция все още понятието почивка е запазило своя смисъл - отиваш на тишина и спокойствие, всички "шумо причинители" са така устроени, че шумът си остава само в тях, а в стаите е наистина тихо. Не като в BG, оставаш буден докато затвори зоведението под прозорците ти. Ние когато бяхме в клуб хотел "Али бей" не излязохме изобщо извън хотела, освен за един рафтинг. Толкова много неща има в комплекса - и заведения, и дискотека, и анимацията е върха, а и храната е супер, какво да правиш навън. По принцип и в Анталия има хотели, но те са си градски тип, не ги препоръчвам.
Обикновено туроператорите правят последния ден, преди полета, екскурзия в Анталия - тогава можеш да поразгледаш града, но за ок. 1/2 ден - не е много, но според мен - достатъчно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия