за анемията

  • 862
  • 4
Искам да попитам някой знае ли кой е показателя за анемия, и в какви стойности е нормално да бъде при дете.Питам, защото на дъщеря ми и взимаха кръв мин. седмица и утаиката и е 40, левкоцитите 11,5.Пиеме Зинат, но ме смущава и един друг показател MCV-74( реф. стойности които са дадени са 82-103) newsm78
Виж целия пост
# 1
Това е нормално имайки предвид че сте болни ако те притесниава това изследвай пак когато оздравеете и то само венозна кръв за да видят желязота.
Виж целия пост
# 2
Искам да попитам някой знае ли кой е показателя за анемия, и в какви стойности е нормално да бъде при дете.Питам, защото на дъщеря ми и взимаха кръв мин. седмица и утаиката и е 40, левкоцитите 11,5.Пиеме Зинат, но ме смущава и един друг показател MCV-74( реф. стойности които са дадени са 82-103) newsm78
показателя за анемия е хемоглобина -колко е? А щом е болна утайката е винаги завишена .Също има показател серумно желязо -може и него да изследвате но кръв за него се взема от вената
Виж целия пост
# 3
MCV e среден обем на еритроцитите. Референтните стойности на този показател в лаборатория "Кандиларов" са 70-93, по други таблици за деца от 1 до 6 години е 76-92. Както са ти казали и другите мами, важно е да се види колко е хемоглобина и тогава да се притесняваш и да правиш други изследвания.
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви за отговорите.Хемоглобина и е в нормата, така, че предполагам че всичко е наред.  bouquetДобре, че от форума винаги мога да разбера това което ме интересува.Пожелавам Ви мого здраве Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия