Вечер намалява ли кърмата?

  • 2 503
  • 7
Имам чувството че вечер не му стига. След 17 часа иска да цока твърде често и не съм сигурна има ли нещо в гърдите, дали се нахранва или просто цоква малко, заспива и след час е готов за нова порция. Понякога след къпането,т.е. мужду 8 и 10 часа се храним по три пъти!
Имате ли наблюдение по въпроса? Само да уточня, че надава повече от задоволително - 1-ви месец - 1,150 кг, 2-ри месец - 1,250 кг, но е доста ангажиращо и как да кажа изтощително да кърмя толкова начесто.
Виж целия пост
# 1
 Laughing Спокойно! И при нас беше така! Известно време кърмата вечер се произвеждаше в по-малки количества, даже имам чувството, че понякога си лягаше не съвсем заситен   Laughing, затова пък бебо искаше да суче по-често и след около седмица нещата се регулираха, явно организма разбра, че има нужда от повечко млекце и започна да произвежда повече. Сега нямаме проблем. Имай малко търпение, слагай често на гърдата, в късния следобед може да пиеш повечко лактогонен чай (аз използвам биричката като лактогонно средство  Laughing ) и така. Желая ти успех! Hug
Виж целия пост
# 2
имай малко тьрпение, докато ти се регулира кьрмата кьм новите по-големи нужди на бебето...после всичко ще си е пак наред...можеш да си почиваш по време на кьрмене, да четеш книга или да погледаш ТВ...успех Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
Нормално е! Нарича се сукане на куп. Причината да имаш по-малко кърма надвечер е че си уморена и изтощена в края на деня. Бебето също си има причина да суче повечко тогава, първо за да си набави нужното количество млекце, гърдите никога не са празни, мляко се произвежда в момента на кърмене. Второ бебетата така се разтоварват психически от дългия ден изпълнен с толкова много впечатлителни предмети и случки. Някъде бях чела че колкото по-дълго се задържи вечер бебето на гърдата, толкова по "тежък" е бил денят му. Grinning Дори да е по-малко кърмата ти вечер, бебето ще си поеме колкото му е нужно и това ще стане именно чрез дългото сукане. А ти за да ен ти е толкова досадно си приготви кът, дистанционното на телевозора, форума, книга, музика или много възглавници за сладка дрямка. Ако запълваш времето си с нещо приятно ще е добре и за двама ви! Peace
Виж целия пост
# 4
Мерси, момичета! Подозирах, че нещата са се променили, а това за успокояването вечер чрез сукане - явно е така - изглежда уморен, спи му се, но не се успокоява, докато не цокне малко, не се гушне. иначе гледам телевизия, даже онзи ден решавах задачи, че имам изпит Wink
Виж целия пост
# 5
Общо взето това си е период... Поне при нас е така. Има моменти, когато вечер чувствам гърдите си по-празни, Деничка суче почти постоянно. След 2-3 дена гърдите ми свикват с новия режим и започват да произвеждат според него... Минат 10-15 дена и пак отначало...
Успех Grinning
Виж целия пост
# 6
имай малко тьрпение, докато ти се регулира кьрмата кьм новите по-големи нужди на бебето...после всичко ще си е пак наред...можеш да си почиваш по време на кьрмене, да четеш книга или да погледаш ТВ...успех Hug Heart Eyes
Peace
Всичко ще се нормализира  bouquet
Виж целия пост
# 7
Вени, аз съм по същия начин. Вечер имам най-малко кърма, а той най много иска. Реших проблема си като се изцеждам през нощта. Тогава имам най-много кърма, а той най-малко суче понеже му се спи. Двете ми гърди нощтно време ще се спукат и затова задължително го храня към 3 - 4 часа. Той изсуква едната, а другата е изцеждам. Удрям 80-100 мл. от едната. Това ми е достатъчно за вечерта да му додам. Може цяло хранене да заместя, може и на две да додам. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия