Турска баня

  • 2 494
  • 9
Били ли сте в такава баня в Истамбул? Какво представлява вътре, заслужава ли си? Вярно ли е, че била на няколко нива? По бански ли се влиза или само по хавлия?
Някой ще ми опише ли процедурата?
Виж целия пост
# 1
Били ли сте в такава баня в Истамбул? Какво представлява вътре, заслужава ли си? Вярно ли е, че била на няколко нива? По бански ли се влиза или само по хавлия?
Някой ще ми опише ли процедурата?
И аз ще чакам с интерес отговорите Peace
Виж целия пост
# 2
 Искам да отида на екскурзия там и ми казаха, че който не е посетил турска баня все едно не е бил в Турция.
В по скъпите хотели турската баня е включена в цената, иначе я намерих в сайта като цена 17$ , други пък казват че е около 20 лева, но ми е интересно какво ти правят вътре, че е толкова скъпо. newsm78 Казват че била на 3 нива, нагрявали на плоча, правели масажи на тялото около час, влизало се по бански, мажели те с "благовонни масла"...... но не познавам никой, който а бил там че да каже Embarassed
Виж целия пост
# 3
Искам да отида на екскурзия там и ми казаха, че който не е посетил турска баня все едно не е бил в Турция.
В по скъпите хотели турската баня е включена в цената, иначе я намерих в сайта като цена 17$ , други пък казват че е около 20 лева, но ми е интересно какво ти правят вътре, че е толкова скъпо. newsm78 Казват че била на 3 нива, нагрявали на плоча, правели масажи на тялото около час, влизало се по бански, мажели те с "благовонни масла"...... но не познавам никой, който а бил там че да каже Embarassed

Може би трябва да се пусне темичката и във форумите Клюкарник и На път newsm78
Виж целия пост
# 4
ммммм дааааааа, май това ще направя
Виж целия пост
# 5
Била съм на турска баня в Анталия , но ми беше включена в цената на хотела. Изживяването беше страхотна поне за мен. Всъщност много напомня на парна баня с тази разлика, че се къпеш. Стените на турската баня са нагряти, а по средата има издигната платформа, която е и най-горещото място в банята. Отстрани има нещо като мраморни пейки (също нагряти), а между тях корита (мивки), които си пълниш с толкова топла или студена вода, колкото искаш. Никога в живота си не съм се чувствала толккова чиста, колкото след турска баня.
Поне при мен в хотела се влизаше по бански, тъй ката банята беше смесена.
Има опция, която аз лично не съм пробвала, да те изкъпе теляк, но тъй като една жена ч къпеха пред мен, ми изглеждаше доста интересно.
Виж целия пост
# 6
Най-приятното нещо  в турската баня е масажа с пяна и ароматни масла. На всяка цена го опитай! Цената в зависимост от хотела е между 20 и 50 евро и  трае около час.
Виж целия пост
# 7
Турската баня - "хамам" както се нарича там е наистина нещо което не трябва да се пропуска.Според гореописаното,обстановката е от мрамор.Според мястото някои са с бански някои само по долно бельо.Освен масаж се предлага и услугата "кеселемек"-тривка-протриване на цялото тяло ,която е наистина нещо много полезно за кожата и кръвообръщението.Това е причината след като излезеш от там да се чувстваш като новороден.Хамама не се препоръчва на хора с проблеми със сърцето и белите дробове,понеже температурата е висока като в сауна.Надявам се да съм била полезна с информацията.
Виж целия пост
# 8
Ето две кратки статии по въпроса. Peace

http://fire-ice-wellness.hit.bg/turkBath.html
http://www.interclass.dir.bg/bg/travel/TurHamam.htm
Виж целия пост
# 9
Това е такъв кеф, че нямам думи просто!
Ходила съм на такава в Мармарис и пак ми се ходи!
Като допълнение към останалите ще кажа, че е връх на сладоледа ако си поръчате след нея и масаж .....супер е !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия