Как и защо ходите на море?

  • 2 445
  • 33

Анкета

Защо ходите на море

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

Повод за питането ми дава поредната среща с наши приятели, с които констатирахме, че НЕ можем да ходим заедно на море. За нас почивката е нещо “свещено” и категорично се стараем да е пълноценна, т.е. да се съобразяваме с възможно най-малко дразнители. Ставаме когато искаме, но не проспиваме деня. Сменяме ежедневно плажовете , но винаги гледаме да сме на възможно най-пусти такива, защото не обичаме навалица. Привечер се стараем да разгледаме нещо интересно или да посетим някаква атракция, за да може денят да се запомни с нещо по-различно. Храним се по заведения / не задължително луксозни/ – това са от малкото дни, в които забравям за домакинство. Екстрите на мястото за спане не са от значение / защото там само спим/, стига да има балкон, на който да приседнем преди лягане. Никога не повтаряме населено място, в което сме били.

Досега, семейства с нашите разбирания не познаваме:
Имаме познати, които ходят на море, но не стъпват на плаж.
Имаме други, които спят до обяд и едва се примъзгват до морето в късния следобяд.
Познаваме семейства, за които луксът е от пъвостепенна важност – може да отидат за 3 дни, но трябва да са в някой от големите хотели на големите курорти.
Има такива, които пък са готови да готвят ежедневно, т.е. да правят икономии, само и само да са дълго на море.
Други, ходят от години на едно и също място, хранят се по един и същи начин и правят едни и същи неща, така че почивката се превръща в рутина.
Интересно ми е ние ли сме изключение? Вие сте ...
Виж целия пост
# 1
Гласувах с 2 опции.
1 - за да си починем
2 - заради детенце
А за почивката с други хора съм съгласна че има съображжения .На едни им се иска плаж на други им се спи на тети еди какво си .Две години хосихме с приятели на море и двата пъти съм разочарована . Но за различните хора значението почивка е различно .
Дори на нас с мъжъми се разминават мислите за почивка .Аз обичам повече време да прекарвам на плажа примерно да се разхождаме из мястото дето сме отседнали , просто да бъдем сред хора . Докато той обича повече спокойствието и без много навалица и шум , тъйкато всеки ден на работа е сред много хора . Не сме с големи претенции за мястото дето ще отседнем , и да и ние се храним нвън все пак това е част от моята почивка . Малко без тенджери и мръсни паници за миене.
Това е от мен .
Приатна почивка на всички  Hug
Виж целия пост
# 2
И аз гласувах със същите опции, като Скорпионка  - обожавам морето, а сега вече и заради детенце. На този вид почивка предпочитам да сме сами или ако сме с още някое семейство, да не ни е пълен ангажимента, т.е. да не се съобразяваме напълно с тях, защото на този етап се съобразявам само и единствено с детето си  Simple Smile.
Преди да имаме дете сме ходили с приятелски семейства (и със и без деца) и понякога е доста изнервящо да чакаш някой да се събуди или да се нахрани или да си прави там, каквото си иска. Затова златната следа е най-добре - хем да имаш наоколо някой познат да изпиеш едно питие и да размениш някоя клюка, хем да не се налага непрекъснато да се съобразяваш или да чакаш няко (както и да караш някой теб да чака) и настроението ти да иде по дяворите  Wink.
Виж целия пост
# 3
Опция 1 и 2 , но винаги водим и децата откакто имаме деца.
Държим много на удобствата и чистотата т.е. умерен лукс. Обикновено почивките ни са  по 10-11 дни иначе, аз лично не мога да си почина пълноценно. Плажовете средна работа - не обичаме претъпкани ( то пък кой ли обича), но и не съвсем диви ( този на Албена ме устройва прекрасно Mr. Green). Не готва и никога не съм готвила по почивки, то аз и вкъщи рядко го правя  Embarassed.
тази годи на зпърви път повтаряме мястото - Албена, считям го за много удобно за почивка с деца на нашата възраст.
За разходките и атракцииите - м да , част от програмата ни са, но без да се вманиачаваме. м.г. за 10 дни ходихме до Балчик, Аладжа манастир, Камен бряг и Тузлата т.е.е нещо в близост до курорта, където сме отседнали.
Това, че сме с група ( сдруги семейства, двойки или сингъл приятели), не ни кара де се движим все заедно , всеки е свободен електрон и тук таме се засичаме в някакъв момент през деня.
Май са останали спокойни само 3-4 български курорта. В сезона всичко е гъччч  пък уж хората нямали пари и нещо все повече ме влече към чужбина, макар че по мое мнение нашите плажове са пракрасни и по-хубави има само в Куба, Италия и Испания, поне от местата, където аз съм била.
Виж целия пост
# 4
Основно заради децата, ако остане до мен на плаж няма да стъпя.
Родена съм в Добрич, после съм живяла и във Варна - море никога не ми е липсвало, но и никога не съм изпитвала кой знае какво обожание към него.

Сега определено прадпочитам планината, особено откакто имам и виталиго въобще неискам да се излагам на слънце, може би това ме подтиска и по -скоро ме дразни силното слънце отколкото самия плаж /но те са пък взаимосвързани  Wink/, малко се отнесох от темата   - сори Hug.
Виж целия пост
# 5
гласувах с първите две опции - защото го обожавам и да си почина
Виж целия пост
# 6
Определено предпочитам планината или почивка тип екскурзия (отсядаме тук там и предимно обикаляме различни региони). На море за повече от 5дни се изтощавам физически и понякога натоварвам (не обичам постоянни тълпи и шумотевици). Сега, заради Зори ще се наложи да го изтърпявам по-често от колкото бих искала, но задължително комбинирано с 5 дни на планина или селски туризъм Wink
Виж целия пост
# 7
1. Аз обожавам морето - само като го погледам и вече съм починала и заредена с + енергия и емоции  hahaha
2. заради децата - смятам, че морския въздух, плаж, пясък и др. спесифични за морето Екстри  Joy са полезни за децата и здравето им  thumbsup

Не държа на лукса, искам да е чисто, да има място за игра на хлапетата и тераса за мен, от която да се наслаждавам на морето  Joy

Радвам се когато след море успеем да отидем и на планина за малко, но не винаги ни се случва за съжаление  Sad
Затова пък през годината гледаме да правим екскурзии до планински местмности за по 2-3 дни  Wink
Виж целия пост
# 8
Ние сме от хората които обожават морето,затова и гласъвах така!Също не се спираме всяка вечер сме на различно място и обикновенно винаги срещаме различни познати!Спим си докогато ни се спи,естествено се храним по заведенията,нали все пак отиваш на почивка!Ходим обикновенно с едно приятелско семейство и си прекарваме страхотно,защото нямаме обсебващи отношения!Изобщо се наслаждаваме на красотата и спойствието което носи море!Самата атмосфера е най-важна,държа единствено да е чисто и да има баня,нали спим просто няколко часа там!ООООООО как се размечтах,чак ми замириса на море LaughingЕ хайде приятна почивка на всички и без нерви  bouquet
Виж целия пост
# 9
Защото обожавам морето! Всичко останало мога да го правя и другаде Simple Smile Поради тази причина не разбирам как някой може да пристигне сутринта и да легне да спи, а не веднага да се натопи в морето. Или как може да изкараш почивката си край басейн и да не припариш до морето Thinking А, и готвенето също не го разбирам.
Иначе тази година ще ми е първата с дете и ще се наложи да си попроменя малко критериите и навиците в посока "цивилизованост". Ще трябва да позабравя тръгването без посока, селските кръчми тип Хоремаг, пустите плажове, нощното къпане, ментата по обяд... Но пък съм сигурна, че ще има други хубави неща Peace
Виж целия пост
# 10
Ами, моят отговор го няма...... Cry Wink Аз ходя, защото мъж ми е морско чедо и без моренце не може. Ако има едно лесно....много рядко ще ходя - да не кажа хич няма да ходя.  Mr. Green Аз обожавам планината......
Виж целия пост
# 11
Обожавам морето,още докато стъпя на плажа и съм се заредила със сили и положителни емоции.От друга страна тази година искам да отида и заради дечко,то с него каква ли почивка ще е  newsm78 ама поне няма да мисля за чистене и готвене newsm44.
Виж целия пост
# 12
1 и 2 !!!
Умерен лукс - телевизор и чистота!
Различни заведения и никакво готвене!
И най-вече никакво обвързване с приятели Naughty
Виж целия пост
# 13
Защото обожавам морето и заради детето. Peace
Виж целия пост
# 14
Заради детето. Аз не си падам много по морето. Както мога с него, така мога и без него. Мога и да пропусна някое и друго лято да го посетя. Няма да ми липсва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия