Моля за малко помощ - аквариумна тема

  • 27 252
  • 62
Здравейте всички,
дано се намери някой да даде съвет!
Преди 20 -тина дни купихме аквариум за рождения ден на хлапето. Радост голяма - той щастлив, пък и ние се кефим.
Обаче - имаме проблем с аквариума. Водата става мътна адски бързо - буквално за два дни. Не зеленясала, а мътна. Досега съм я подменяла частично 2 пъти. Днес вече съвсем ми се скапа настроението щото видях че две от рибките са умрели  Cry Cry Cry Cry Cry добре че малкия не ги видя.
Моля ви давайте съвети идеи - помогнете Sick
Виж целия пост
# 1
Дай малко инфо за аквариума Simple Smile Колко е голям и колко и какви рибки има в него.

Ако сте го купували по препоръка в зоо магазин, най-вероятно има проблем с много рибки и много малко място...
Виж целия пост
# 2
а филтър и помпа за въздух купихте ли? около 30 лв излизат приличните
Виж целия пост
# 3
                            Каква храна даваш на рибките?Ако в нея има черен дроб водата в аквариума и от едно-две хранения става мътна и гадна.Наблюдавай,ако храната веднага потъва просто я смени в противен случай ще сменяш вода всеки ден.Вземи храна от тази,която е някакви мушици или не знам точно какво,но никога не зацапва,на вид е като малки сухи буболечки.Ама и аз ти обяснявам,нямям думи,но и нямам навик да питам за марката,просто си я познавам.Пусни в аквариума и няколко от малките охлювчета,продават ги при рибките по 50 ст едното,те са чистачи и поддържат водата.Да те предупредя,че след това стават истинска напаст,размножават се не е истина колко бързо и аз постоянно ги изхвърлям като оставям всеки път по две.      bouquet
Виж целия пост
# 4
Еййй страхотни сте :
Сега отговарям на въпросите
1. Аквариума е около 30 л. - така май пишеше на него.
2. Имам /по точно имах / Cry Cry Cry 2 златни рибки, 2 сомчета, 2 неонки и 2 гупи.
Преди около седмица умря едното неонче, днес сутринта бяха умрели и двете гупи. Преди няколко дни беше се родило и бебе гупа - отделих го в бурканче, но снощи и то беше умряло Cry
3. Имам една помпичка за въздуха с гъба /която почиствам често но само с вода както ме инструктираха/
Съжалявам за невежеството, но ме светнете - филтъра и тази джаджа две различни неща ли са? Embarassed Embarassed Embarassed Ако е така имам само помпичката за въздух - ако трябва ще си купя и филтър.
4. Предишната храна беше друга /явно по-добра/ - сегашната е точно чернобробна - явно ще трябва да я сменя
Виж целия пост
# 5
Вярно е за храната/ да не е много / и эа броя на рибите , но също и ако сте сложили пясък на дъното - трябва да е добре измит .Друго :
аквариума не трябва да е под проэорец , но това сигурно го энаете...Эа почистване се полэват и едни сомчета...
Това е .Успех!
Виж целия пост
# 6
Почвам от зад напред Simple Smile

Чернодоробната храна не е хубава.Вземи нещо марково като храна, малко по-скъпи са, но пък стигат за толкова много време Simple Smile

За аквариум 30 литра рибките са много Sad Проблема е,че златните са големички и много цапат. Водата много лесно се замърсява и рибките умират от натравяне.

Сменяй по-често водата...Само това е някакво спасение

Може да си вземеш и вътрешен филтър, но за толкова малък аквариум...не знам

Между другото златните рибки освен всичко останало обичат да им е по-студено, за разлика от останалите тропически. Колко ти е тепературата в аквариума? Ако не го топлиш само златните ще оцеляват (особено зимата)...Има много условия за да живеят добре рибоците Simple Smile

Виж това http://aquariumbg.com/forum/viewforum.php?f=23&sid=c68d439b6 … a24283cbaeb0534a2 - има почти всичко което ти трябва на този етап да знаеш
Виж целия пост
# 7
Ами аквариума е в ъгъла на стаята - няма пряка светлина към него, нарочно не сложих пясък защото исках да е по-чистичко. За храната уж внимавам да не е много.
Виж целия пост
# 8
Ами аквариума е в ъгъла на стаята - няма пряка светлина към него, нарочно не сложих пясък защото исках да е по-чистичко. За храната уж внимавам да не е много.

Светлината е важна само ако имаш растения. Не е лошо да имаш де Simple Smile като се замислиш ще им е по-добре с тях. Я си представи да живееш без мебели в апартамента:)
Виж целия пост
# 9
Сега нямам нагревател - защото температурата в аквариума е 20-22 градуса. В магазинчето ме посъветваха да си купя нагревател чак есента, когато времето стане по-студено.
За храната още днес ще купя друга. И може би и филтър ще взема. На мен ми се вижда прилично голям аквариума - рибетата са малки. Но знам ли вече  newsm78 newsm78 newsm78 отивам да чета линка.
А трябва ли да се слагат някакви добавки във водата - имаше една шаренка брошура на една фирма АКВА - там имаше описани всякакви добавки - но сега не мога да я открия Sad
Виж целия пост
# 10
Според мен сте сложили много храна на рибките, най-вероятно затова са и умрели. Храните ги с по-малко и само веднъж на ден.
Виж целия пост
# 11
с каква вода напълни аквариума? трябав да е престояла, а не прясна! за другите основни неща вече са ти казали  Peace
няма начин водата да ти стои кристално чиста - нормално е да има някакъв цвят или да е луко мътна. и филтър да имаш, и да го чистиш - все не чожеш да го изчистиш като с препарат  Wink
Виж целия пост
# 12
Цитат
с каква вода напълни аквариума? трябав да е престояла, а не прясна! за другите основни неща вече са ти казали  Peace
няма начин водата да ти стои кристално чиста - нормално е да има някакъв цвят или да е луко мътна. и филтър да имаш, и да го чистиш - все не чожеш да го изчистиш като с препарат  Wink
Водата беше престояла при първото пълнене на аквариума от предния ден до вечерта на следващия. При последващите почиствания отливах по около 2/3 ти от водата като престоява поне от сутринта до вечерта.
Така и не разбрах обаче - филтъра, различно нещо ли е от помпичката за въздуха.
Кофтито е че още с първото напълване на аквариума сложих и рибките /защото бяха за изненада за рождения ден на детето/. А сега чета по форуми разни рибни - че трябвало да постои поне седмица аквариума и чак тогава да се пуснат рибетата в него. Но пък те си живяха сума ти време и сега ...................... Cry
Виж целия пост
# 13
Ами аквариума е в ъгъла на стаята - няма пряка светлина към него, нарочно не сложих пясък защото исках да е по-чистичко. За храната уж внимавам да не е много.

Светлината е важна само ако имаш растения. Не е лошо да имаш де Simple Smile като се замислиш ще им е по-добре с тях. Я си представи да живееш без мебели в апартамента:)
Абе като има златни рибки и водорасли не знам колко време ще оцелеят водораслите, тези прасета всичко изяждат. Според мен рибките са били болни и за това са си отишли. Понякога опитен акварист може да каже от какво са болни, но има ужасно много неща, които да прихванат и тези животинки. Може да са имали гъбички или някакви буби. Мойто либе е спец в това отношение и вкъщи имаме 200 л. аквариум. Честичко ни се налага и да ги лекуваме и тях, имаме си лекарства и за рибоците. Искам да ти кажа, че много рибки и на нас ни измират, случва се и това. А чернодробната храна е наистина гадост, цапа много. Ние храним основно с люспи на Сера. Често взимаме и жива храна на рибоците, защото от нея стават мноого игриви, жизнени и растат бързо.
Виж целия пост
# 14
 Абе като има златни рибки и водорасли не знам колко време ще оцелеят водораслите, тези прасета всичко изяждат. Според мен рибките са били болни и за това са си отишли. Понякога опитен акварист може да каже от какво са болни, но има ужасно много неща, които да прихванат и тези животинки. Може да са имали гъбички или някакви буби. Мойто либе е спец в това отношение и вкъщи имаме 200 л. аквариум. Честичко ни се налага и да ги лекуваме и тях, имаме си лекарства и за рибоците. Искам да ти кажа, че много рибки и на нас ни измират, случва се и това. А чернодробната храна е наистина гадост, цапа много. Ние храним основно с люспи на Сера. Често взимаме и жива храна на рибоците, защото от нея стават мноого игриви, жизнени и растат бързо.
[/quote]

Уххх, явно съм доста боса - значи най-вероятно Сера е марка храна още днес ще потърся. Но какво за бога значи жива храна - от къде я купувате и какво представлява.
Вчера викнах у нас един приятел, който също е маняк на тема риби и аквариум - и той цъка -каза че воадата не му харесвала на вид и на мирис. Обеща да ми купи някакви неща да слагам в нея. Пък те снощи половината рибки умряха..........
Храната още днес ще я сменям то е ясно.
Чудя се какво да правя - да засаждам ли растения в аквариума или не? Засега имам само две изкуствени водорасли вътре.
Да слагам ли дъно или не? Защото според мен с дъното ще става доста по-трудно почистването.
Да купувам ли филтър? Или само с помпичката ще е добре?
Дали ще е проблем - гаджето ти да даде инфо  Embarassed Embarassed Embarassed
Сега чета едни линкове - много инетерсни неща пише - но все пак аз си мислех че това е лесно хоби - а с тези нитрати, нитриди - направо вече се пообърках.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия