За тези, които са ползвали Рейнбоу

  • 4 658
  • 13
Оказа се, че майка ми преди година си я била купила тази прахосмукачка, но нямала време да я вземе ooooh! И понеже все мрънкат за Делонгито (акваленд) как трудно се чисти тя им казала у нас да я донесат. Е вчера я донесоха и изобщо не мога да се оправя. Това чудо има толкова много джаджи. Сега се чудя как да натикам всички части обратно в кутията и да ги прибера, направо невъзможно ми се струва. В общи линии почти нищо не ми е ясно, но ще се опитам да задам по-конкретни въпроси: Първо в книжката гледам, за перящата приставка Aquamate. Прегледах всичко, но такава не видях, а аз прахосмукачката я исках основно, за да си изпера мокетите. Въпросът ми е отделно ли трябва да си я купим и колко пари ще е? Другото, което изобщо не ми стана ясно е как ако си сложа възглавницата в чувала и издърпам въздуха да я надуя след това? Копче ли има или какво?
Като успея да си формулирам и другите въпроси ще питам пак.
Виж целия пост
# 1
Здравей Бухтичке,   bouquet

във форума е много сложно да се обясни коя приставка как се поставя, то за тва си е нужно показно  Laughing

Аз имах такава прахосмукачка, перфектна е, незаменима  newsm20  girluu thumbsup

....нямаш ли видео касета с нея ?

Приставката за пране и тази за тупане се купуват отделно както и препаратите. Има 2 варианта - този дистрибутор от който си купила да направи определен брой продажби и демонстрации за да я получиш безплатно /или с намаление/ или да извадиш пари и да я купиш - но не е ефтина.

Разгледай прахусмукачката отпред се слага маркуча за смучене, отзад има същия отвор скрит с капачка, който като отвориш издухва въздуха. Слагаш торбата на накрайника и я държиш с ръка - смучеш и издухваш докато сметнеш за необходимо.
 newsm79
Ако имам пак пари ще си я купя веднага  newsm74

Виж целия пост
# 2
Аз да кажа, че преди години приставките за прозорци, пране на килими се купуваха отделно, но ако намериш човек, който си купи Рейнбоу то ще ти ги дадат тези неща като подарък. Ние имаме всички приставки и наистина уредът е незаменим. За съжаление остана в София при баща ми и аз сега се мъча с една обикновена  LG и направо съм болна по Рейнбоу. Системата з апране на килими беше много сложна за скачване, абе по-скоро аз така и не се научих как става, а разчитах изцяло на татко да я връзва. Прозорците се мият за секунди и то направо със завидни резултати. Брат ми преди месец си купи и той в Америка това чудо и сега в тях е борба кой да почисти, децата се надпреварват кой да е пръв.
Та в интерес на истина не мога да разбера какво питаш  newsm78 иначе с удоволствие бих ти отговорила на питанките.
Виж целия пост
# 3
Aquamate е 600 евро според техните думи, ние я получихме, защото има 2 продажби от четирите промоции. След като имаш късмета да разполагаш обаче с такава прахосмучка,
добре е да й свикнеш, а не да я прибираш в кашона. И без Aquamate е несравнима.
Виж целия пост
# 4
Честита придобивка newsm10

Имам Reinbow от 6 години и да ви кажа перящата преставка никога не е ползвана в къщи Embarassed Е аз нямам деца, които да мацат шоколад навсякъде. Най-голямото й предимство е тупалката. Каквато и перяща прахосмукачка да имаш, ако не е изтупан праха много добре преди прането, само замацваш и нищо не правиш.
Аз също не я прибирам в кашона, но ако държиш да я прибираш, погледни някъде на капака, трябва да има схема за подреждане на частите.

За Aquamate и другите приставки които нямаш, питай дистрибутора по каква схема можеш да ги получиш. Или се купуват или можеш да ги спечелиш от демонстрации по твои препоръки.

Тупалката НЕ се купува отделно - тя върви с машината.

Хайде, вече ще си бръмчиш newsm79 с кеф
Виж целия пост
# 5
....нямаш ли видео касета с нея ?
Не, нямам.

Aquamate е 600 евро според техните думи, ние я получихме, защото има 2 продажби от четирите промоции. След като имаш късмета да разполагаш обаче с такава прахосмучка,
добре е да й свикнеш, а не да я прибираш в кашона. И без Aquamate е несравнима.
Е да, ама на мен ми трябваше основно да си изпера мокетите. Сигурно ще я дам на майка ми все пак. И ми се иска да е прибрана някъде.

Имам Reinbow от 6 години и да ви кажа перящата преставка никога не е ползвана в къщи Embarassed Е аз нямам деца, които да мацат шоколад навсякъде. Най-голямото й предимство е тупалката. Каквато и перяща прахосмукачка да имаш, ако не е изтупан праха много добре преди прането, само замацваш и нищо не правиш.
Аз също не я прибирам в кашона, но ако държиш да я прибираш, погледни някъде на капака, трябва да има схема за подреждане на частите.
Тупалка има, но не ми трябва това. Искам да си изпера мокетите. Имат петна просто и видът им съвсем не е много хубав. От пране имат нужда, не от тупане. И дори и да не прибера прахосмукачката нали някъде трябва да дяна всичките приставки, тръби и т.н.


И от цялата работа аз не разбрах как да направя така, че като си сложа възглавницата в торбата и издърпам въздуха да накарам прахосмукачката да я напълни с "освежен от водата въздух".


Виж целия пост
# 6
Here's a tip  Wink http://www.rainbowsystem.com/eng/tips.cfm

А иначе, за всичките й приставки, аз съм намислила, когато направим тъй мечтания ремонт,
просто да предвидим специален шкаф по тоя случай. Аз ако прибера нещо в кашон,
много трудно го вадя после.

Едно нещо искам аз да попитам - само ние ли сме прецаканите, дето нямаме книжка с инструкции за употреба?
100 пъти им казах - искам си книжката. Ама била на английски, те сега я превеждали...
Абе дайте ми я на английски, бе хора. Аз за най-простото кухненско кантарче за 15 лева имам такава книжка, а за тая машинария - нъц.
Освен това, за една година, и първолаче щеше да я преведе.

Много съм доволна от смучката, но от дистрибуторите - никак.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 7
....................................................................................................................................
Не знам, на мен ми донесоха книжка, на български си е. Но да не мислиш, много се разбира от нея.
Ще погледна линка Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Цитат
Then, without letting go of the bag and wand, attach the hose to the air exhaust on your Rainbow.
Ей това искам да ми обясните как да го направя.
Виж целия пост
# 9
И от цялата работа аз не разбрах как да направя така, че като си сложа възглавницата в торбата и издърпам въздуха да накарам прахосмукачката да я напълни с "освежен от водата въздух".

Първо махни капачката, която е отзад, там от където излиза въздуха. Ще видиш отовор за маркуча, подобен на този отпред. За накрайник се ползва една малка четка с косъмчета само от едната страна, за да може въздуха да се движи. Свързваш маркуча нормално, слагаш възглавницата в торбата, пъхаш вътре четката и хващаш с ръка найлона около тръбата. Пускаш машината, тя издърпва въздуха, след това бързо откопчаваш маркуча, без да пускаш торбата и го свързваш от другата страна - там от където духа и пак пускаш машината( всъшност машината може да не се спира и пуска, докато местиш маркуча). Така няколко пъти.

За прането, моля те, първо изтупай мокетите много добре. Не знам дали вече си го правила, но ако не си, ще се учудиш колко много прах и пясък задържат. Ще се наложи няколко пъти да минаваш, като сменяш водата в резервора докато се поизчисти. Не казвам, че у вас е мръсно. На всякъде е така. Именно за това тези машини се продават с домашни демонстрации, за да се увериш че проблема съществува. Ще дам един пример: едни приятели бяха дали мокета си на автомивка да го изперат. Като го взеха им предложихме да закараме прахосмукачката да го изтупаме, те викат - ааа няма нужда, той е току що изпран. Все пак се навиха и няма да ви кажа, колко пясък изсмукахме - 3-4 пъти се наложи да се сменя водата а иначе мокета си изглеждаше освежен и изобщо добре изпран.
Аз като се наложи да пера мокет, го правя с най-обикновенна четка Embarassed ...ми така ми е по-лесно от колкото половин час да свързвам маркучи а и търкането се е същото. Но това много рядко ми се случва, защото мокета се поддържа добре и само с тупалката, пера само ако нещо сме разливали и има петна...

жълтичко ЛимОнчЕ, ако искаш ще ти сканирам моята книжка и ще ти я изпратя
Виж целия пост
# 10
mentolka, добих някаква представа за възглавницата. Благодаря, ще го пробвам.
Иначе мокетът наистина се нуждае от пране, има петна и кучето е пикало няколко пъти. С тупане няма да се оправи или да придобие по-добър вид. Ще видя, трябва да питам майка ми за приставките какво е избирала като я е купувала.
Виж целия пост
# 11
Няма лошо да го изпереш, НО преди това го изтупай хууубаво. Самото тупане е супер лесно - с една ръка можеш да държиш тупалката и само я направляваш на къде да се движи Peace Тупалка трябва да имаш - тя върви с основния комплект
Виж целия пост
# 12

[/quote]
Тупалка има, но не ми трябва това. Искам да си изпера мокетите. Имат петна просто и видът им съвсем не е много хубав. От пране имат нужда, не от тупане. И дори и да не прибера прахосмукачката нали някъде трябва да дяна всичките приставки, тръби и т.н.


[/quote]

Независимо,че трябва само да изпереш мокета си,по-добре е първо да го минеш с тупалката.Иначе прахът и пясъкът по мокета ще се смесят с водата и ще стане кал.А и самият мокет ще подгизне,ако не е изтупан първо,защото прахта и пясъкът задържат водата.
Ами то това му е специфичното на тази прахосмукачка!Иначе и за 200 лева има перящи прахосмукачки,но с тупалки едва ли има други.
Виж целия пост
# 13
До колкото разбирам те притеснява прибирането на приставките.Ако разгледаш добре,някъде из кашона трябва да намериш една стойчица,която се надява отпред на самата прахосмукачка.На нея се слагат трите най-използвани накрайника-четката за прах,за смучене на тапицерии и пердета и за трудно достъпните места.Те си стоят там на нея и само ги надяваш според случая.Иначе да тръгнеш всеки път да ги търсиш по кашона наистина не си е работа.Аз лично ,моята не я прибирам в кашона,а я паркирвам на едно местенце и там си стои-тя си е достатъчно красива.Тупалката и другия маркуч за пода ги подпирам до нея.Немога да си представя,че всеки ден ще вадя и ще слагам всичкото това чудо в кашона.
Що се отнася до прането на мокетите и на каквото и да било,задължително първо ги изтупай старателно,защото в противен случай ще запушиш маркучите на перящото!!!
За мое огромно съжаление аз нямам перящо,защото трябва да ги изпратя някъде на демонстрация и да стане продажба.Айде,гледам че има много фенки.!Ако някой иска да си купи и ми каже да ги изпратя на демонстрацията аз-ще спечеля перящото и много ще черпя!Иначе 300 евро- мноого пари...Тя вече ни излезе златна!!!Поне е несравнима-с това се успокояваме!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия