въпрос за памперсите "Либеро"

  • 3 815
  • 59
Доскоро  ползвах памперси на "Памперс" - най-малкия размер /2-5 кг/, тъй като бебето се роди под 3 кг и в момента е на месец и е под 4 кг.
По принцип съм доволна от тези памперси - 2-3 пъти ми пропуснаха отстрани, но предполагам защото още ни бяха доста тънички крачетата Rolling Eyes

Сега купих "Либеро", но тъй като нямаше най-малкия размер /за новородени / - взех следващия /3-6 кг/

Въпросът ми е към мамите, ползвали и Либеро, и Памперс: подходящи ли са Либеро за съвсем малки бебета - достатъчно добре ли попиват т.нар. "течни изпражнения", дразнят ли кожата и т.н?

И друг въпрос: Мокрите кърпи на Либеро - доволни ли сте от тях? / досега сме на Памперс с лавандула, но днес купих Памперс - обикновени - има ли разлика?/

Виж целия пост
# 1
"Либеро" е с пъти по-добра марка от "Памперс", защо да не стават и за малки бебета Simple Smile
Рядко ми се е случвало да изпускат, само след нощен сън, който при нас е 12 часа, с доста течности (2 дози мляко)  Crazy
Кърпичите не съм ползвала  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
"Либеро" е с пъти по-добра марка от "Памперс", защо да не стават и за малки бебета Simple Smile
Рядко ми се е случвало да изпускат, само след нощен сън, който при нас е 12 часа, с доста течности (2 дози мляко)  Crazy
Кърпичите не съм ползвала  Rolling Eyes
и аз съм много доволна от либеро Peace
Виж целия пост
# 3
аз определено съм по доволна от Либеро,от колкото от Памперс
а фирмата едвали има значение за това дали е по малко или по голямо детето Laughing
Виж целия пост
# 4
Аз съм доволна от Либеро, от няколко месеца ползвам, защото Памперс напоследък доста проблеми ни създаваха. Но не съм се заглеждала дали има и такива за новородени, т.е. малък размер - ако има сега за бебето такива ще взема.
Виж целия пост
# 5
Либеро Peace
Бяхме с Памперс отначало и се преобличахме по 3-4 пъти Защото пропускат!!

Кърпички не съм ползвала, но те не се толкова важни, щом са бебешки, са достатъчно нежни, няма знач. от фирмата
Виж целия пост
# 6
Аз съм доволна от Либеро, от няколко месеца ползвам, защото Памперс напоследък доста проблеми ни създаваха.

и на нас в памперс ни създадоха много проблеми,но след като взех либеро всичко се оправи!много съм доволна от либеро! Peace
Виж целия пост
# 7
От скоро ползвам Либеро и съм много- много по-доволна от колкото от Памперс, който ползвах преди.
Виж целия пост
# 8
Също Либеро, и ги почнахме направо от втория размер. Общо правило май въобще за всички пампи, за да не пропускат - като стигнете долните килограми на следващия размер, веднага сменяйте.
Кърпички - най-често ползвам Нивеа - тоник или Чико, големите разфасовки. Напоследък открих кърпички на Арома с аромат на кайсия и пъпеш - много ми харесват, но са само в опаковка от по 20 - лош маркетинг, иначе щях само такива да си купувам.

Като цяло, докато е още малко бебчето - по-рядко ползвай кърпички и най-добре да го миеш с "гола водичка" при всяка смяна на памперса, за да не се запарва и обрива дупето, особено в предстоящите жеги.  Peace
Виж целия пост
# 9
... Като цяло, докато е още малко бебчето - по-рядко ползвай кърпички и най-добре да го миеш с "гола водичка" при всяка смяна на памперса, за да не се запарва и обрива дупето, особено в предстоящите жеги.  Peace


С такова миене всеки път разказах играта на София, когато беше малка. Чак тогава педито се сети да ми каже, че кожата се изсушава от честото мокрене и става чудо  ooooh! минахме на миене само веднъж на ден, иначе кърпички и това беше, повече никога не са възпали кожата  Praynig
Виж целия пост
# 10
Тъй, пък при мен беше точно обратното.
Кърпички ползвах редовно, за да не го пресуша, пък и ме беше страх да не му мокря пъпчето = зверски обриви = изхвърлих кърпичките, сапуните, балсамите и кремовете за първите няколко месеца и минах само на вода и зехтин и невен, и Бочко при проблем. Не се е подсичал от седем-осем месеца хич, а вече можем да ползваме и каквато ти хрумне козметика, без да му създава проблеми.
Виж целия пост
# 11
Може да има значение и колко пъти го миеш, София акаше преди и след хранене, 7 пъти ядеше, значи към 14 пъти миене  Embarassed
Виж целия пост
# 12
И все пак си е до бебето. И аз пробвах Либеро, но беба се изрина зверски, чак рани и станаха и пак си минахме на Памперс. Това и е единственото сериозно подсичане откакто се е родила. Просто явно има деца, на които определена марка не понася/не казвам, че няма обратният случай/. Дано при вас всичко е ОК Wink
Виж целия пост
# 13
Аз също съм на мнение, че Либеро-то са много по-добри от Памперс-а. И са по-удобни, и изпускат много по-малко. Ползвала съм и двата вида пелени, но Либерото са наистина в пъти по-добри
Виж целия пост
# 14
Цитат
Либеро
Бяхме с Памперс отначало и се преобличахме по 3-4 пъти Защото пропускат!!
на същото мнение съм .Смених памперс с либеро и съм много доволна .Кърпите на либеро също са добри . Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия