От кои противозачатъчни сте доволни?

  • 6 331
  • 42
Сега четох темата "Параноя" и осъзнах, че и мен ме гони същата да не забременея неочаквано, че с това секцио........ Така че-моля препоръчайте ми някои противозачатъчни, от които сте доволни. Досега не съм пила, но май е време да започна. Моят доктор ми препоръча едни лепенки, но нещо ми се струват несериозна работа, та искам съвет от вас:)
Виж целия пост
# 1
Темата ти е несериозна. Противозачатъчни се изписват от гинеколога ти, по възможност след хормонални изследвания, за да се види кои ще са най-подходящи за теб. Не можеш сама да си изпишеш тези, които 'са харесали' на някого си  Shocked
Виж целия пост
# 2
Цитат на: boo
Темата ти е несериозна. Противозачатъчни се изписват от гинеколога ти, по възможност след хормонални изследвания, за да се види кои ще са най-подходящи за теб. Не можеш сама да си изпишеш тези, които 'са харесали' на някого си  Shocked


Подкрепям!
Виж целия пост
# 3
Цитат на: boo
Темата ти е несериозна. Противозачатъчни се изписват от гинеколога ти, по възможност след хормонални изследвания, за да се види кои ще са най-подходящи за теб. Не можеш сама да си изпишеш тези, които 'са харесали' на някого си  Shocked

 
Вероятно си права, но останах с впечатление от писания тук във форума, че доста девойки променят или пробват различни видове без предписание. Може би наистина трябва да се консултирам с доктор, но явно не с моя, защото той е станал като рекламен агент на тези "лепенки" и друго не коментира!
Виж целия пост
# 4
То за моженето (за смяна самоволна) - може, но не бива!
Потърси по-добър гинеколог. За съжаление почти всеки лекар получава 'подаръци' от дадени фирми и рекламира техните продукти.
Или изкай хормонални изследвания, с които после можеш да идеш и при друг АГ и да събереш няколко мнения.
Виж целия пост
# 5
Az posledno pih Cilest i sam mnogo dowolna, no smenih okolo 6-7 predi towa. Otidi na lekar da ti izpishe hapcheta, i ako ne si dowolna - otidi da ti gi smeni, ne si gi "samoizpiswaj" Simple Smile Te imat razlichni sastawki i e mnogo indiwidualno.
Виж целия пост
# 6
Аз не съм чувала преди да се предписват противозачатъчни да се правят хормонални изследвания.
В повечето случаи оказват добро влияние върху репродуктивната система, но има и доста противопоказания, с които определено трябва да се съобрази.
Ако имаш някакви по-особени проблеми можеш да ги споделиш с гинеколога си.
Иначе се препоръчват противозачатъчни, които съдържат по-малко хормони - Цилест, Марвелон.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: sunny_zt
Аз не съм чувала преди да се предписват противозачатъчни да се правят хормонални изследвания.
.


Така е редно, а че не се прави е друг въпрос.
Виж целия пост
# 8
Просто от любопитство и невежество-какви са тия лепенки?
Виж целия пост
# 9
Преди ползвах Celit, но чесно казано не се чуствах добре, a и се появиха някакви страни прокървявания по никое време. Сега съм на Loggest и се чуствам добре, добре ми понесаха първият месец. Преди смятах да си правя хормонален тест но се отказах когато започнах да пия Loggest-a
Виж целия пост
# 10
Аз май ще си сложа спирала,но не съм проучила и за тях как стои въпроса.От тези противозач. малко ме е страх и от напълняване-както трудно влизам във форма(а и сега не съм) само това ми липсва.
Виж целия пост
# 11
аз също съм на Цилест. Съвмсем в началото пробвах Марвелон, но изобщо не ми понесе (цял месец цикъл, гадно), след това пих Антеовин, но го спряха от внос. Една позната ми каза, че приема на противозачатъчни минимум 5г се оказвал благоприятен в/у климактериаума. Но не знам дали е така Wink
Виж целия пост
# 12
Аз съм на Логест .Първите месеци ми беше лошо от време на време....Сега вече нещата се нормализираха и всичко е О.К.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: juna
Аз май ще си сложа спирала,но не съм проучила и за тях как стои въпроса.От тези противозач. малко ме е страх и от напълняване-както трудно влизам във форма(а и сега не съм) само това ми липсва.


По-опасно е да си сложиш спирала, отколкото да пиеш противозачатъчни.
Аз лично предпочитам презерватива. Но преди година имах киста на яйчника и ми изписаха Логест. Пих го 3 месеца- спука ми се кистата, нормализира ми се цикъла(беше оскъден) и за голяма моя изненада отслабнах. Явно съм била напълняла от хормоните, покрай кистата. С цялата тази тирада исках да кажа, че противозачатъчните са предимно Медикаменти, та затова предпочитам простия презерватив
Виж целия пост
# 14
спирала - Мирена.
не мислиш "пих ли си хапчето" и тнт...
просто забравяш за 5 години.
е...в началото има един период на взаимо опознаване, но е ОК
и мен ме беше страх, но не съжалявам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия