петна по лицето -помощ

  • 20 979
  • 30
Помагайте!Появиха ми се кафеви петна по лицето ,които обикновено се появяват по време на бременост, но при мен по време на бременоста лицето ми беше много чисто , а сега 5 месеца след раждане се появиха кафеви петна.Знате ли нещо което би ми помогнало. Thinking
Виж целия пост
# 1
Дерматолог ще ти каже най-добре, тъй като си е специфична материя. Ако петната са ти пигментни(консултация със специалист е задължителна) има кремче на Лиерак специално за това, прави чудеса, за цената не се сещам, но е над 50 лв.
Виж целия пост
# 2
И моето мнение е първо на дерматолог и ако се окаже, че е просто пигментация на кожата (натрупване на повече меланин), тогава вече може да се експерементира и с домат и с магданоз и продукти със соя и всякакви др. избелващи мазила. Wink
Виж целия пост
# 3
И моето мнение е първо на дерматолог
Peace
Виж целия пост
# 4
Избелващите мазила не се съчетават никак добре със слънцето. Най-много да се сдобиеш с още повече от сега. Naughty
МНого трябва да пазиш кожата си от него.
Слънцезащитна козметика- навсякъде с теб.  Wink
Есента е времето на избелващите процедури. Peace
Виж целия пост
# 5
Peace
Виж целия пост
# 6
Трябва да отишеш при дерматолог.  Иначе моя позната, която имаше кафеви петна от слънцето, се справи с тях с едно кремче на Ла Рош за петна. Може да си слагаш сок от краставица на лицето - не знам какъв ефект ще има, но нищо не пречи да опиташ, а и няма да ти навреди.
Виж целия пост
# 7
МНого трябва да пазиш кожата си от него.
Слънцезащитна козметика- навсякъде с теб.  Wink
Есента е времето на избелващите процедури. Peace

Аз също получих такива малки петънца от слънцето и сега си поръчах от Орифлейм,слънцезащитно кремче да си слагам от него,дано да има ефект,също комбинирам и с дом.избелващи маски,ще пиша като почна да си го слагам,а иначе и на мен така ми казаха-есента е за избилващи кремчета,а сега да ползвам слънцезащитни. Sunglasses
Виж целия пост
# 8
Вероятно са в следствие на хормонални ппромени.
На първо време дневен крем с висок слънцезащитен фактор (аз за тази цел ползвам на Ла Рош Антелиос фактор 60). След това избелващи кремчета или процедури. Това е за което се сещам.
Виж целия пост
# 9
благодаря ви.ще гледам др.седмица да отида на дерматолог и ще ви пиша пак
Виж целия пост
# 10
благодаря ви.ще гледам др.седмица да отида на дерматолог и ще ви пиша пак
Помислих, че си ходила вече и бързах да разбера...
Непременно разкажи, моля те. Ще чакам Wink
Виж целия пост
# 11
И аз ще чакам. Обезателно да кажеш. Ползвам избелващия на Ла Рош, вече два месеца и никакъв резултат  Sad
Виж целия пост
# 12
И аз ще чакам. Обезателно да кажеш. Ползвам избелващия на Ла Рош, вече два месеца и никакъв резултат  Sad
Казвали са ми,че трябва много дълго да се ползват за да има ефект. Аз съм ползвала на Рок, този който е със соя, но 1 месец само и се отказах /не ми харесваше самият крем/-ефект нямаше, но като разбрах че трябва поне още 4-5 месеца - не си купих повече.
Така , че ще трябва да продължиш  да го ползваш, за да има ефект.
Виж целия пост
# 13
И аз ще чакам. Обезателно да кажеш. Ползвам избелващия на Ла Рош, вече два месеца и никакъв резултат  Sad
Казвали са ми,че трябва много дълго да се ползват за да има ефект. Аз съм ползвала на Рок, този който е със соя, но 1 месец само и се отказах /не ми харесваше самият крем/-ефект нямаше, но като разбрах че трябва поне още 4-5 месеца - не си купих повече.
Така , че ще трябва да продължиш  да го ползваш, за да има ефект.

Е, това поне е обнадеждаващо. Мерси много  Hug, ще продължа тогава, пък дано  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Ох не искам да обнадеждявам никого но все пак да споделя моя опит с петната.
Имам едно на челото и от 2- 3 години се боря с него. Миналата година минах 6 месечен курс на Vichy полза нямаше. Лятото ползвах Ателиос флуид с фактор 50 за съжаление пак нищо.  Тази година реших да пробвам на Ла Рош 4 месеца се мазах и от него нямаше полза.
И последния ми крем който и в момента ползвам е Мелабел. Много съм доволна петънцето ми е на изчезване даже вообще не се забелязва. Сматам  обаче да го спра сега за лятото. И съответно ми възниква другия проблем с какво да се предпазвам.

И реших да не правя глупости като други години а се посъветвах в аптеката. Проблема в кремовете за лечение на петна от групата на мед. козметика е, че те регулират отделянето на меланина и натрупването му в кожата в определени чувствителни участъци И при вече съществуващи петънца ефекта е нищожен. Обясниха ми, че кремовете и флуида както гела и стика на Атхелиос са си чисти предпазващи от изгаряне продукти при излагане на слънце. Както плажните кремове с предпазващо действие. Но нямат влияние върху предотвратяване на хиперпигментирането.
И така ми стана ясно каква грешка съм правила с тези високи фактори.
В крайна сметка ми препоръчаха Solar Expertise на Loreal с фактор 30 който е точно против пигментни петна и остаряване на кожата от действието на слънчевите лъчи. Не мога да дам още отзиви но ще споделя по късно как е.
Надявам се да съм била полезна.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия