имали ли сте такъв проблем?

  • 1 499
  • 15
Здравейте момичета!
Моята Петя започва да си смуче ръката когато и се доспи, от по-скоро се задавя, отколкото заспива. Опитах се да сложа ръкавички- не помага особено.  Стана дори по-лошо защото започна да си дъвче езика. Страхувам се  че ще и стане навик от който полсе няма отърване. Дайте съвет, моля ви Cry
Виж целия пост
# 1
И София си яде ръцете. Аз слагам бибата в устата и така се решава проблема, но после как ще се отказваме от нея Grinning
Виж целия пост
# 2
да, но аз пред смъченето на пръста предпочетох бибата. Мойта буба на 2 месеца си уцели устата с палеца Wink Та значи: ставам аз през ноща да я храня, и и се радвам как си спинка, ама има нещо странно, ръката й до устата, броя пръстчетата, а те само 4. Дръпнах и ръчичката и се чу едно "пльок" Wink Д-рката каза "все пак на тази възраст сте си улучили устата" Wink След това не си ги е лапала много, но и давах биба, за да не го прави
Виж целия пост
# 3
И при бебе Мая така се започна... И продължава. Плюеше бибата и си засмуква пръстчето при необходимости разни. Вече е на 7,5 месеца. Но не смуче много често палчето си.
Покрай зъбоникненето може да хареса биберон. Опитвам да й го пробутам. Четох разни теми по въпроса и се оказа, че бибата е да предпочитане пред пръстчето...
Виж целия пост
# 4
Виждала съм последствия от смукан палец
1. Горни предни зъби силно издадени напред
2. Слаб палец
може да има и други, но това са мойте наблюдения Wink
Виж целия пост
# 5
И при нас е така от месец и половина. АЛИ отначало се мъчеше да си оцели устата, но вече задобря и цялата ръка или няколко пръста са постояно върте. Embarassed Не мога да и ги вядя постояно.
А биба не иска. Вообще не я харесва и я плюе. Ако реша да и я подържя в устата цоква, цоква и започва да се ядосва.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: alma
И при бебе Мая така се започна... И продължава. Плюеше бибата и си засмуква пръстчето при необходимости разни. Вече е на 7,5 месеца. Но не смуче много често палчето си.
Покрай зъбоникненето може да хареса биберон. Опитвам да й го пробутам. Четох разни теми по въпроса и се оказа, че бибата е да предпочитане пред пръстчето...


Алма, пробутвай биберонът, докато е време.
Дъщеря ми отначало смучеше биберон, след това го намрази и започна палчето. Сега е на 19 м. и все още си смуче пръстчето.
Виж целия пост
# 7
Нашата госпожица също смуче пръстче и се опитва да си глътне ръчичките...За мое най-голямо съжаление изобщо не иска биберон.... Sad Добре ,че го прави преди заспиване само...
Виж целия пост
# 8
Нашта хала направи същия номер - смучеше обаче показалеца и средния и то ожесточено. Когато стана на 10 месеца си казах СТИГА! :lol:
Сложих му едни ръкавички. Хич не беше доволен милия, често се гушкахме нощем. Ръкавиците ги слагах само като лягаше да спи. За около седмица спря да си търси пръстите. Чак се удивих.
Успех!
Виж целия пост
# 9
И аз мисля, че е трябва да дадеш биберон докато е време, колкото повече чакаш толкова по-малко вероятно е да го хареса. От биберона ще се откажете много по-лесно, палеца не можеш да го изхвърлиш  Grinning .
Успех
Виж целия пост
# 10
Много познат проблем. Детските ми спомени са как родителите ми ми мажеха пръстите с горчиви неща, слагаха ми ръкавички, въобще - бореха се с проблема със зъби и нокти. А щом и аз имам спомени - значи доста дълго е продължил... В последствие се наложи да ми слагат шини за да ми се приберат предните зъби. За да не се повтори историята, още от бебе следя дъщеря си - предпочитам да имам проблем с бибероната, отколкото с палеца - второто не можеш да изхвърлиш  Cry . В началото и дъщеря ми не искаше биберона. Явно кърменето беше достатъчно, за да я задоволи. Щом я видех с пръст в устата, веднага го вадех и слагах бибероната. С малко упорство от моя страна свикна. Сега, обаче, се колебая кога точно да отказваме биберона Confused: Хем вече не е бебе, хем като и никнат зъбки, биберона я успокоява. А и е свикнала да заспива с него.
Виж целия пост
# 11
Моята дъщеря когато беше на 1м. си смучеше пръстите ама 3 на брой и аз си казах "оооооооо тука май ще слагаме биберон". За мое щастие много й хареса и без проблеми го смучеше. Когато стана на 1г.11м. в детската градина й махнаха бибероната и бях много щастлива. Притеснявах се че ще започне да си смучи палеца, но за мое щастие не се стигна до това. За жалост моята племеничка е на 5г.5м. и още си смучи палеца. Обяснавам й че не е хубаво , че вече е голяма и не трябва да прави това, но уви не. Мога да ви кажа, че венеца й се е деформирал,т.е. когато й кажа да си стисне зъбите и да ми ги покаже от мястото където си смуче пръста венецът се е надигнал нагоре. Отгоре на всичкото и палеца й малко е станал плосък, но само като се загледаш.
Така че докато е време махайте пръстите. Успех.
Виж целия пост
# 12
nie nqmaxme takiva problemi
no az predpo4itam biberon pred palec
i az si mislex 4e moq nqma da s eokaje ot bibata no eto na uspeli sme na 1 godina to4no mu q maxnax ...taka 4e vseki re6ava za sebe si
Виж целия пост
# 13
Цитат на: vassbil
Сега, обаче, се колебая кога точно да отказваме биберона Confused: Хем вече не е бебе, хем като и никнат зъбки, биберона я успокоява. А и е свикнала да заспива с него.

Моят съвет е да изчакаш още малко, защото има опасност да започне да си смучи палеца. ЕЕЕЕЕ не е сигурно, но при положение че си го е смукала преди това може пак да започне. Имай малко търпение.
Виж целия пост
# 14
Имам  Laughing . Изчаквам я да порасне достатъчно, че с убеждение да мине номера. Ще ми се до 2 годинки да съм приключила с проблема, но ще видим  passifier
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия