кръщене

  • 1 963
  • 12
Не знам дали е тук мястото да попитам: през август имаме намерение да кръщаваме нашата дъщеричка, която тогава ще е на 7 месеца, а за кръстник сме си избрали момченце, което е на 1 и 8 месеца. В църката ми казаха, че не е проблем, ако детето е толкова малко, но сега говорих с една приеелка и тя ми каза, че детето е много малко и не може.
Виж целия пост
# 1
А защо да е проблем? newsm78
Виж целия пост
# 2
Защото не можело да говори, а нали трябва да се повтарят някои неща след попа? Не бях се замислял за това и се чудя... Май пак ще отида в църквата
Виж целия пост
# 3
При нас беше проблем  Tired
.
Кръстницата на Силия беше взела по погрешка кръщелното на дъщеря си, която също е на годинка. Предложих, за да не бавим нещата, Алекс да стане кръстница на Силия. Попът обясни, че не може, понеже кръстникът трябва да поеме новопокръстения от купела ( май така се казваше съдът, в който ги потапят) и да повтаря разни работи заради кръщелника си.

Та така- наложи се да се връщат за кръщелното на кръстницата  Grinning
Виж целия пост
# 4
Аз също мисля, че не е възможно деца почти въстници.... нали все пак кръсникът е духовен родител  newsm78
Виж целия пост
# 5
аз кръстих една моя приятелка, когато и двете бяхме на по 12 години. И в църквата доста се колебаха дали да се съгласят. Но пък на вас като са ви казали, че е възможно - защо не.
Виж целия пост
# 6
Не го знаех това, аз се кърстих на 17 ... Embarassed
Виж целия пост
# 7
Не го знаех това, аз се кърстих на 17 ... Embarassed

Не знаеше кое? И какво като си се кръстила на 17?! Аз пък бях на 14...
Виж целия пост
# 8
и според мен кръстникът трябва да е достатъчно голям, за да може съзнателно да участва в ритуал на 1г и нещо ми се струва ,прекалено малко детето. Освен това, считам, че изборът да станеш кръстник трабва да е личен, а не решен от настойниците
Виж целия пост
# 9
Мерси за отговорите.
Тук в Русе в една църква наистина ми казаха, че може, стига то да е кръстено.
Аз успях да се свържа с отеца на манастира, в който ще е кръщенето и той ми обясни, че не може малко дете да бъде кръстник
Виж целия пост
# 10
Ами първо да ти кажа, че дори и да се съгласят .... което не ми се вярва  newsm78 .....то просто ще си реват заедно и кръстник и кръщелник  Joy

А сега сериозно ... в събота кръстихме моя змей, който е точно на 1г8м.  thumbsup и доста си порева  Wink
Кръстница му стана дъщерята на наши приятели, която е на годините на големия ми син  Peace и като питахме дали може да е дете, игуменката на манастира ни каза, че е хубаво да е поне на 9 год., за да може :
1. да поеме детето от купела
2. да повтаря след попа обетите вместо детето
3. да осъзнава (поне малко) отговорността, която поема за кръщелника си като негов духовен родител  Rolling Eyes

Така, че аз лично смятам, че е хубаво да е дете, за да са по-близки по възраст и интереси в бъдеше, но все пак да е достатъчно "пораснало"  Laughing
Виж целия пост
# 11
Така, че аз лично смятам, че е хубаво да е дете, за да са по-близки по възраст и интереси в бъдеше, но все пак да е достатъчно "пораснало"  Laughing
Точно от тази гледна точка и аз исках да бъде дете, но наистина е много малко
Виж целия пост
# 12
Не съм 100% сигурна, но май някъде бях чела, че кръстникът трябва да е поне на 7 години. Свещеникът, който ще извърши ритуала какво смята по твоя въпрос?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия