Съхранихте ли стволови клетки и къде?

  • 2 455
  • 25
Съхранихте ли и мислите ли да съхраните сволови клетки? Как коментирате възможностите в България? Къде е най изгодно според вас?
Много ми се иска, но докато родя усещам много монополизирана и комерсиална услугата Thinking а ще се промени ситуацията чак след 1-2години вероятно.
Виж целия пост
# 1
Не не съм.Просто много скъпо ми се вижда.Да знам,че е за добро,но мноого пари.
Виж целия пост
# 2
бях се навила,но вече не съм сигурна нещо не са ги измислили нещата както трябва,чук доста отрицателни мнения ConfusedА и имам доста време Laughing
Виж целия пост
# 3
Бих искала, но много е скъпо
Виж целия пост
# 4
За първото не,но за второто със сигурност ще го направя,ако все още ми позвпляват финансите. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
По принцип Райфайзен банк отпуска потребителкси кредит по програмите "ин витро" и "стволови клетки", но не знам колко е изгоден.

Услугата съвсем не е монополизирана.
Не е и толкова комерсиална, защото съхранението все още си е скъпо, техниката я има само на няколко места и е нормално цената да е висока.
Само за сравнение - тест за генетично заболяване може да струва 2000 евро, че и повече...

Ако някой може да го направи по-евтино...да се захваща:)
Ще забогатее много рязко:)
Виж целия пост
# 6
Аз ще раждам в средата на юли в Шейново и ще се възползвам от тази възможност. Да си призная честно, нямах намерение по куп причини, основната от които - финансова /естествено/, но майка ми се запъна кат магаре на мост, събра парите и... вече направихме първата вноска.
Скъпо е, наистина, но всички вкъщи се надяваме това да са пари, хвърлени на вятъра... в смисъл да не се налага да се използват.
Иначе... в Б-я не е уредено нормативно все още, дават ти някакъв сертификат за 20 год., след това, ако детето ти /което вече ще бъде пълнолетно/ иска, преподписва договор с неясно още какви условия... и така... Специално в Шейново цената е 3000 лв. общо всичко - без годишна такса /поне в това ме увериха/, като първоначално се внасят 400 лв., останалите - след процедурата /ако е успешна/.
Виж целия пост
# 7
не,защото доколкото съм чела ползата им е 50% доказана.Сега не ми се обяснява защо, а и повечето тук сте доста информирани. Ако беше нещо , в които истински да повярвам, че би помогноло щях да съхраня.
Виж целия пост
# 8
Не сме съхранявали стволови клетки. Аз раждах в България и нещо много фалшива ми се стори тази процедура.
Виж целия пост
# 9
на мен ми прилича на дърпане на дяволска опашка. не съм го правила. вероятно и за второто няма. а пари бих намерила, ако наистина съм убедена. ама не съм...
Виж целия пост
# 10
Не не съм ,не ми е по джоба .
Виж целия пост
# 11
Не съм. И с двете изпуснах възможността, малко късно се започна с това съхранение.
Виж целия пост
# 12
Не не съм.
Виж целия пост
# 13
Когато родих Калина все още такава екстра нямаше. Ако реша да имам второ, може и да се възползвам от това съхранение.
Виж целия пост
# 14
Не ги съхраних, но ги дарих...тук има такава въzможност...Аz съм на принципа "Дай, zа да ти дадът, когато на теб потрябва" bowuu.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия