Кексчета с тиквички

  • 1 121
  • 10
250 гр.кайма,
2 тиквички,
3 с.л галета,
1 яйце,
1 глава лук,
магданоз,
сол,
щипка млян бял пипер
3 с.л. олио,
16 хартиени формички
Приготвяне:
1.Нарязваме тиквичките на кубчета,лука на ситно и ги запържваме.Добавяме каймата,яйцето,галетата и подправките.
2.От получената смес с помощта на лъжица пълним хартиените формички.
3.Печем в предварително загрята фурна около 20-25 минути.
Може да рендосате кашкавал отгоре и да запечете докато кашкавала се разстопи.

Ако нямате формички,може да изсипете сместа в малка тавичка и след това да нарежетв получения солен кекс на квадратчета.
Виж целия пост
# 1
Ей тук намирам същата рецепта с картинка
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=352.msg2160;topicseen#msg2160

Откъде е всъщност тази рецепта, че ми стана интересно  newsm78
Виж целия пост
# 2
Аз съм правила нещо подобно за ордьовър и става доста вкусно, единствената разлика е, че аз ги пекох не в хартиени формички, а във форма за мини- мъфини. Ето така изглежда резултатът:



Виж целия пост
# 3
Рецептата в посочения сайт съм я публикувала пак аз,но с друг ник!:)
Виж целия пост
# 4
zipi , правих снощи твоите кексчта и си облизахме пръстите. Уж бяха за предястие, ама май си се наядохме с тях  Laughing. Благодаря за рецептата.

И понеже съм на тази вълна, MrsG моля, дай и твоята рецепта за тиквеничести мъфини  Simple Smile.
Виж целия пост
# 5
И понеже съм на тази вълна, MrsG моля, дай и твоята рецепта за тиквеничести мъфини  Simple Smile.


1.5 супена лъж. зехтин
3 малки или две средни тиквички
1/4 чаена лъж. черен пипер
1/4 чаша нарязан на ситно зелен лук
1 1/2 чаша кашкавал пармезан или романо (може и някакъв друг настърган, ако нямате тези налични, аз мисля че може да стане и със сирене)
10 яйца
бележка: рецептата е пригодена за тавичка за 6 мъфина

Задушете тиквичките със сол и черен пипер в умерено загрята тенджера за около 4 мин.
Разбъркайте в друг съд зеления лук, тиквичките, яйцата и около 1/2 чаша от кашкавала.
Намазнете леко мъфин-формичките и изсипете сместа в тях.
Печете го около 15 мин на умерена фурна.
Извадете ги от печката, която м/увременно включете на най-силната степен (бройлер).
Посипете останалия кашкавал или сирене в/у мъфините и сложете обратно във фурната на възможно най-високото ниво.
Печете 1-2мин.



 
Виж целия пост
# 6
MrsG , благодаря ти   bouquet!
Виж целия пост
# 7
А къде ги има тези хартиените формички?
Виж целия пост
# 8
Хартиените формички ги гледах преди около месец в магазин Кауфланд!
Виж целия пост
# 9
Тази вечер правих така наречените кексчета с тиквички. Само че аз го направих цял кейк, че нямам формички  Wink
СТана невероятно вкусно, с кашкавалчето отгоре особено. Принципно ние не сме много по тиквичките, но ни ги бяха дали родителите на приятеля ми и тъкмо се чудех какво да ги правя, че ще си отвисят и накрая ще ги хвърлим, когато видях тази рецепта. Е просто е супер вкусна, особено като поизстине малко   chef

zipi, благодаря за рецептата на тази лесна за приготвяне вкусотия   bouquet
Виж целия пост
# 10
А къде ги има тези хартиените формички?

хартиени формичи си купих преди 2 дни от магазин "Двата щъркела", който се намира на Пиротска 17. 200 бр. за 6 лв. и някакви стотинки (не поимня точто защото купувах и други теща).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия