3 дни високи температури(до 40градуса)без други симптоми

  • 7 732
  • 19
Ясена стана на 1 годинка и на следващия ден  започна да вдига  високи Т-до 40  градуса изневиделица без други симптоми освен едно подаващо зъбче(резец горен).Много странно вдига температурите и много трудно ги сваля-за много кратко време като вече три пъти  ми направи нещо много притеснително.Поради  рязкото двигане  я втрисва и започва да трепери леко посиняват  крачета,ръце и глава и пъшка все едно и е запушен носа ,а не е.след като достигне високата Т се успокоява.Два дена я гледат  доктори в поликлиниката и нищо не откриват,а сега отиваме до педиатър  невролог в клиника Детско здраве.На някои случвало ли му се е подобнои нещо с деътенце,защото на мен никога.
Много сме притеснени за разни страшни  работи  Sad
Преди 3 месеца  когато избиваха предните два зъба ми направи подобен номер с високи Т ,но  до 39 градуса без това допълнително  поведение и на третия ден  отшумя,но после имаше и едно падане от леглото  ,след което  два дена по късно излезе  мек хематон-цицина (над ухото) направиха две снимки на главата в Пирогов,казаха че няма нищо притеснително  и  постепенно отшумя.За друго нещо не се сещам.А да, не са й направени още всички  ваксини ,няма и противоменингитна.Също така  три дни преди рожденния ден   имахме  контакт с варицела и сега сме  в очакване и за това ,но е много рано да е тя,а и докторката го отрича.......
вече не знам какво да мисля...какво ли не ми мина през главата...ако не спират  Т ще  ни изпишат насляпо антибиотик
Виж целия пост
# 1
Антибиотика няма да ви свали температурата . А тези втрисания и посинявания ми приличат на фебрилен гърч !!!
Виж целия пост
# 2
Като я гледат докторите в поликлиниката да бяха и пуснали едни изследвания на кръв и урина, непременно си ги поискай, ако още не са ви направили.
Аз знам, че Т. 40 градуса неможе да е от зъби.
Виж целия пост
# 3
И ние с моята дъщеря го преживяхме миналата седмица, но никой лекар не успя да ни даде точно обяснение.Миналото лято Мария посиня и започна да се тресе при висока t 39,8, която подържа 5 дена без видими причини, последва и фебрилен гърч.Миналата седмица ни се случи същото нещо-посиняха и ръцете, устата краката и цялото тяло, но при ниска t 37,5.И всички вдигат ръце и казват лошо, и толкова.На нас ни пуснаха веднага пълна кръвна картина и урина и откриха бактериална инфекция.Затова пиеме Зинат.Не е лошо и ти да си поискаш д ви направят кръв и урина.Успех и бързо да се оправяте.
Виж целия пост
# 4
Точно когато беше около годинка, Алекса вдигна същата температура, без други симптоми - 3 дни беше с 40 градуса, на 4тия спадна, а на 5тия ден изби лек обрив. Според педиатърката, това било 'шестата шарка'. Но такива неща като посиняване и тресене не е имало...Може детенцето ти да понася така високата температура...Задължително обаче пусни кръв и урина, както са те посъветвали и другите мами.  Peace

Стискам палци да ви мине бързо, дано всичко е наред и не е нещо сериозно! Peace
Виж целия пост
# 5
Същите сме и ние:( Бебката ми три дена поддържа над 38 гр., вчерабеше с 40гр. никнат й долниоте резци. Обаче получи и конюнктивит, явно при намалената имунна система по време на никненето на зъби е лепнала някое вирусче:(
В момента май има много в такава ситуация:(
Бързо да се оправяме и ние и вие.  bouquet
Виж целия пост
# 6
И аз мисля, че трябва да се пуснат кръв и урина!
Виж целия пост
# 7
A  Дани от 2 нощи е с 38,5.През деня е около 37,6-37,9.Детето е жизнено.За около 2ч.сваля температурата без лекарства.Водих го на лекра-нищо.В понеделник,ако е така,ще пуснем кръв и урина.Още едно наше приятелче е със същите проблеми,нощна температура,без други оплаквания.Не знам вирус ли е или нещо по-сериозно,не дай Боже. Sad
Виж целия пост
# 8
Цитат
А тези втрисания и посинявания ми приличат на фебрилен гърч !!!

 - Не е верно и не плашете майката!
 - Това е типично мускулно втрисане преди вдигането на висока температура, при което в началото на човек му е много студено!

Колкото за симптомите - със сигурност има още половин дузина, например липса на жажда? липса на потене - суха кожа, зеници - свити или разширени, успокоява се ако я вземете на ръце или обратното - дразни се, зачервени бузи, гореща глава но хладни крайници и т.н. и т.н.

- Това според мен е типично психо-соматично вдигане на температура от поникването на зъбите и Класическата хомеопатия непрекъснато борави с такива случаи.

Виж целия пост
# 9
Цитат
А тези втрисания и посинявания ми приличат на фебрилен гърч !!!

 - Не е верно и не плашете майката!
 - Това е типично мускулно втрисане преди вдигането на висока температура, при което в началото на човек му е много студено!

Колкото за симптомите - със сигурност има още половин дузина, например липса на жажда? липса на потене - суха кожа, зеници - свити или разширени, успокоява се ако я вземете на ръце или обратното - дразни се, зачервени бузи, гореща глава но хладни крайници и т.н. и т.н.

- Това според мен е типично психо-соматично вдигане на температура от поникването на зъбите и Класическата
хомеопатия непрекъснато борави с такива случаи.

Май е по скоро това което ти обясняваш,защото сутринта когато я хванах в началото на втрисането и нямаше висока Т ,я гушнах и я увих хубаво в юрганчето и в ръцете ми усещах как вдига  температурата с висока скорост,но спира да трепери и не посиня .Вида й наистина е като да и е студено като се замисля,а и цялата е настръхнала и ледени краиници.Когато вдигне  вече високо Т  я отвих беше и премерих беше 39,дадох 10 капки аналгин и  10 мин по късно стана 39,9.направихме вана с топла вода ,но по хладка от неината телесна и я цопнахме в нея..след ваната започна да спада.
Докторите ме разпитвха за  типични  неща при фебрилен гърч-няма такова нещо.
Между другото  давах беладона ,но тоя път  нещо не се справяме с нея.Аз съм малко объркана и скоро  нямах хубави преживелици с класически много  прехвалени  хомеопати,макар че съм много за това лечение по принцип.
Скоро спрях да я кърмя....мисля че точно заради това  положението ще е по различно .Миналия път като двигаше  високи Т покраи зъбите се справи сама за 3 дни защото беше и на кърма....сега   може всичко да поччва пак от зъбите ,но не съм сигурна че ще се справи самичка.Голямата ми щерка стигаше до пневмонии и ангини покраи тия пусти зъби

Виж целия пост
# 10
пуснахме изследвания,но утре ще ги видим.Лекарката  сега видя лееееко зачервено гърло и леко обложен език.Изписа аугментин защото до понеделник когато  можели да видят  резултатите  било  много време и да не сме рискували.Много се чудя още за този антибиотик
Виж целия пост
# 11
  Еличка,  вчера като се чухме беше набързо, обаче сега като чето по-подробно -  Мартин винаги вдига много висока Т - над 39. И вдига много бързо, със същите симптоми като Ясена - леденостудени крайници, трепери, ръчичките му посиняват, диша тежко - много притеснителна картинка, отпуска се - ужас - обсъждахме преди време в една тема фебрилните гърчове, ама не е това. При него Беладоната дейстав безотказно, но знаеш, има си показания за нея.

 
Виж целия пост
# 12
  Еличка,  вчера като се чухме беше набързо, обаче сега като чето по-подробно -  Мартин винаги вдига много висока Т - над 39. И вдига много бързо, със същите симптоми като Ясена - леденостудени крайници, трепери, ръчичките му посиняват, диша тежко - много притеснителна картинка, отпуска се - ужас - обсъждахме преди време в една тема фебрилните гърчове, ама не е това. При него Беладоната дейстав безотказно, но знаеш, има си показания за нея.

 
и аз мисля че не е ,повече ми прилича на послиняване от студ и втрисане докато вдигне температурата.Снощи я улових точно като започна и нямаше висока Т но започна така да диша и претреперва,гушнах я така хубаво увита в юрганчето ,усещах как вдига  бЪрзо Т,но спря да  трепери и не посиня. После премерих-39,дадох 10 капки аналгин,след 10 мин стана  39,9.После я цопнахме в вана с топла вода ,но по  хладка от неината телесна...почна да спада леко, леко
Виж целия пост
# 13
Dear e_u ,
- Особено ясна и лесна за откриване е Хомеопатичната "Картина" при остро протичане на болеста и един добър хомеопат ще "види" не само лекарството за острия случай, но и това за хроничното състояние.

Виж целия пост
# 14
Подкрепям почти вдичко написано дотук, само да допълня че е хубаво да погледнат ушичките. Ние бахме така като вас две седмици докато разбелем каквое. Беше с много възпалени уши без да е видимо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия