Пак съм бясна!!!

  • 1 084
  • 12
Здравейте пак от мен, момичета...тая държава няма оправия и туй то!!! Ето, че януарските проблеми пак излизат на дневен ред  smile3511
Току що ми се обади мъжа ми...от септември месец децата ще ходят на градина само докато са по клинична пътека...за другото време или в къщи или ще се заплаща...и ква стана тя? Отложихме проблема...с няколко месеца...що за идиотизми стават в тая държава??? Момичета, не бива да оставяме нещата и този път така...един път се преборихме...дали ще успеем да го сторим още веднъж???
Виж целия пост
# 1
Как така по клинична пътека? Пак са измъдрили поредната простотия!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 2
В момента е така...две от четирите седмици в месеца децата посещават детския стационар с клинична пътека. Другите две седмици се поемат от общината, защото болницата се води общинска...явно от септември, общината няма да отпуска средства или пък са крайно недостатъчни средствата, които ще отпуска Sad Не съм още напълно наясно с нещата...мъжа ми ме информира все пак, но каквато и да е причината, факт е, че децата ще бъдат ощетени и то много!!!
Виж целия пост
# 3
Креме, а за какви пари става въпрос да се доплащат. Ако е поносима сумата - имам предвид, че в масовите градини имат такса от 40 лв., ако говорим за нещо такова - да, но ако става въпрос за нещо голямо..... ох, какво да ти кажа, не стигат другите разходи....
Виж целия пост
# 4
Креме, пак ще подкрепяме. Може би д-р Чавдаров да каже къде е проблема с финансирането.
Виж целия пост
# 5
Не знам наистина още нищо, но пък от два дни се сблъскваме и с друг проблем в болницата и затова може би и така избеснях днес, че даже и не попитах за сумата. Чакайте да ви се оплача, че ако не на вас...кой друг ще ме разбере така добре...мъжът ми работи в Елин Пелин...това е извън София...до 18.00ч, а аз пък работя на хладилника до 18.30ч. Каквото и да правим с него не можем да взимаме детенце преди 18.30, а вече в стационара са го направили и една минута след 18.30ч. да закъснееш и 7лв...днес, за да го взема навреме съм излезнала в 5.30ч и пак за малко да закъснея...и какво сега...ще плащам дпълнително 140лв за да не си загубя работата ли??? Всички детски градини са до 19.00ч, стационара до 18.30...разбирам ги че искат да си ходят и да почиват, но аз закъснявам за да си взема детето не защото ходя по кафетата...все пак...направо съм бясна, разочарована и ... още не знам скакви чувства бушуват в мен от всичко това...
Виж целия пост
# 6
 Кремена, аз всъщност изобщо не бях разбрала, че останалата половина от месеца се е финансирала от общината. Дано се разбере, обаче, къде е проблема. Разбира се, че ще подкрепим болницата. А колкото до това - да масовите градини са до 19,00 но още по-масово това не се спазва. Ние нямаме подобен проблем в нашата детска, но детето на моя приятелка се взима до18,00 защото в противен случай става лошо. Много лошо. Направо я изядоха с парцалите за едно единствено "провинение".
Виж целия пост
# 7
За работното време - проблема е навсякъде.
Обаче аз си мисля, че и майките трябва да си търсят правата от работодателите. От 9 до 17,30 часа са 8,30 часа.
Виж целия пост
# 8
За работното време - проблема е навсякъде.
Обаче аз си мисля, че и майките трябва да си търсят правата от работодателите. От 9 до 17,30 часа са 8,30 часа.


Танче, търсиш ако можеш! Иначе работодателя си търси някой дето ще остава и извън работно! А никой няма да го санкционира за това че виждаш ли е уволнил майка с дете! Ама никой!
Виж целия пост
# 9
а болницата май пак го удря меркантилно или така ми се струва?
Виж целия пост
# 10
Аз бях сигурна, че така ще ме контрирате за работодателите, но наблюденията ми са при майки около мен и работодателите се съобразяват. Вярно е, че някой си смениха работите, за да си тръгват в 17,00 часа, други наемат баби да ги прибират.
Сложно е, но детските градини винаги ще се стремят в 18,30 часа да предадат децата. А също и ако са до 19,00 часа ще се намира родител, който да закъснее най-малко 10-15 мин.
Иначе и аз съм изумена от 7 лв. такса
Виж целия пост
# 11
съгласна съм, че трябва да има РЕГЛАМЕНТ на работното верме и това вкл и персонала на детското заведение
просто си мислех как ДРУГИТЕ детски заведения НЕ ИСКАТ пари - а тук щото е като на частно - дай да изнудваме

п.п. знам че г-н Чавдаров ще се вкл /ако прочете/ с тезаа, е неговия персонал също е нечия майка или баща и труда им трябва да се заплаща
ма как се справят хиляди други детски градини без такси????
Виж целия пост
# 12
Ето ме пак мен. Какво да ви кажа...това с работното време зависи от обедната почивка. От 9 до 5.30 са 8ч работа и половин час почивка. От 9 до 6 пък е с един час почивка. Моето работно време верно е малко над регламентираните 8ч, но работата при мен е много...аз знаех, че ще съм на такова работно време и се съгласих...парите си заслужават, а ако съм на работно време до 5 и на 300 лв. заплата...пак съм за наникъде...не е ли така...Съгласна съм и че трябва да има регламентирано работно време в градините, но няма как това време да не се съобрази със следните два фактора
1. Работното време на повечето родители е до 6ч
2. София е огромен град, с невероятни задръствания...аз в петък тръгнах в 5.30...един час по-рано от работа и пак за малко да платя 7 лв...бях в болницата в 6,28...какво да ви кажа...тия 7лв наистина ми идват нанагорно...а май ще трябва да свикна с мисълта, че ще си ги плащам...ето на! в понеделник съпруга ми отива в командировка за няколко дни и оставам сама с детенце, не мога да излизам по-рано всичките дни, защото работата чака мен, а не някого другиго...абе кофти работа ама...
И по отношение на бабите...да на нас малкия ни син се взима редовно от свекър ми и свекърва ми, но моите родители са в Пловдив и няма как да помогнат от разстояние...т.е. баткото трябва да го взимаме ние...е, идете и раждайте деца на тая държава а...
На времето исках трето дете...днес се чудя с какъв акъл съм се навила на второ...Това нека не се чете от бъдещите мами и от мамите които се колебаят дали да имат още едно дете де...аз просто нещо съм се вкиснала...иначе децата са най-голямата радост на земята...обожавам ги Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия