Схващане на мускул на глезен по време на сън?!

  • 4 681
  • 15
Да Ви споделя как напоследък нощем ми се появява ужасен мускулен спазъм на крака, събуждам се и викам от болка... Страшно неприятно...
Четох днес в притурката на 24 часа "Докторе, кажи" и имаше няколко реда за тези вид схващания, че били предвестници за тромбофлебити... Не съм много пълна, дори доста отслабнах напоследък... Може би през деня седя повече седнала, а вечер стоя права пред бялата дъска... Какво да ги правя тези мойте крака... Дали да ида на доктор.
Споделете имате ли подобен проблем, дайте съвет Simple Smile
Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз имам много сериозни проблеми с вените, но такива схващания получавах само докато бях бременна (преди 4 год.). Иначе и за мен е интересно какви са типичните прояви на тромбофлебита. Доста се наплаших покрай това младо момче, което си отиде от един тромб.
Виж целия пост
# 2
Не съм и бременна...
А това за момчето къде си чела... Доколкото знам образуването на тромб, тези възелчета, е доста опасно и дори води до фатален край...
Ще ида на лекар... Най-добре!
Виж целия пост
# 3
Това се нарича мускулна крампа. Получавах такова в края на пубертета. След това много рядко и все по време на сън smile3514 А в началото на втората ми бременност почнах да получавам и денем. Ама всичко си отшумя от само себе си. Въобще не бях чувала за такива страхотии. Ама ако все пак ви притеснява нещо консултирайте се с лекар thumbsup
Виж целия пост
# 4
Ако не се лъжа ставаше въпрос за 27 годишен мъж, май Цецо се казаваше. Мир на праха му. Починал е от тромб, след като ЛЛ му е отказал направление за съдов хирург и му изписал аналагни или нещо подобно. Мъжа пада в банята, губи съзнание и умира. Не помня много подробности, даваха по ТВ-то преди две-три седмици.
Виж целия пост
# 5
Това се нарича мускулна крампа. Получавах такова в края на пубертета. След това много рядко и все по време на сън smile3514 А в началото на втората ми бременност почнах да получавам и денем. Ама всичко си отшумя от само себе си. Въобще не бях чувала за такива страхотии. Ама ако все пак ви притеснява нещо консултирайте се с лекар thumbsup

И при мен беше по абсолютно същият начин - в края на пубертета и през втората бременност. От доста време не съм имала.Отшумяха си сами.
Обаче добре е да питаш лекар, ако се притесняваш.
Виж целия пост
# 6
Много е неприятно наистина и аз съм получавала такова схващане и то точно по-време на сън или сутрин...странно но докато бях бременна ми ставаше доста често. На моя позната също така само по-време на бременност newsm78
А иначе опитвам се максимално да си отпусна крака и правя лек масаж на прасеца. Ако някой отиде на лекар заради този проблем нека да сподели какво е казал, би било полезно....
не сам чула да е предвестник на тромбофлебит, но не е изключено.
Виж целия пост
# 7
И аз получавах такива спазми докато бях бременна, генеколога ми изписа магнезий, каза че е нормално / при бременните  Wink/ но най добре да говориш с личния си лекар Peace
Виж целия пост
# 8
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104019.80
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=9354.0;all
Виж целия пост
# 9
Това се нарича мускулна крампа. Получавах такова в края на пубертета. След това много рядко и все по време на сън smile3514 А в началото на втората ми бременност почнах да получавам и денем. Ама всичко си отшумя от само себе си. Въобще не бях чувала за такива страхотии. Ама ако все пак ви притеснява нещо консултирайте се с лекар thumbsup

Благодаря ти за информацията!!! Дано да е това!!! За всеки случай ще ида, няма да загубя нищо.
Да, спомням си, maxima, жалко за момчето...
Eli cz и Soffia, благодаря и на Вас, за магнезия ми каза и нашият юрист, който е и бивш културист, та обясни и за крампата, както каза и gidimi, явно ми липсват витамини...
Разказа също как и други спортисти като тренират и им свият мускулите и викат в залата...
Ще мина да си взема един КалМаЦин Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Това се нарича мускулна крампа. Получавах такова в края на пубертета. След това много рядко и все по време на сън smile3514 А в началото на втората ми бременност почнах да получавам и денем. Ама всичко си отшумя от само себе си. Въобще не бях чувала за такива страхотии. Ама ако все пак ви притеснява нещо консултирайте се с лекар thumbsup
Същото и при мен. Втората бременност беше нещо страшно. Помня една сутрин как много дълго време само стисках зъби и не можех дори да извикам от болка Sick От както родих не съм получавала крампи, слава Богу!
Виж целия пост
# 11
Линковете, дадени по-горе, са много полезни.
Благодаря!!!
Виж целия пост
# 12
Аз имах само през втората си бременност, но доста редовно.След като родих изчезнаха!
Виж целия пост
# 13
Не бях получавала такова схващане от бременността си ... до преди два дни. И при мен става по време на сън. Пищя като заклана, последния път си заврях главата във възглавницата за да не събудя малката. А на всичкото отгоре ми закъснява и днес тестът ми показа съвсем бледа втора чертичка, дали това схващане не е някакъв признак? newsm78 Не съм чувала, че може да е предвестник на някакво сериозно заболяване.
Виж целия пост
# 14
За разширените вени и тромбите - една вена на крака ми изпъкна през бременността, а по принцип съм предразположена. Майка ми е оперирана от разширени вени, а баба ми е с тромбофлебит. Виж крампите освен от тромб може да са както от липса на магнезий или други минерали и витамини, така и на хормонална основа. На мен така ми се схвана крака по време на раждането, че опищях цялото родилно, като от другите болки бях издала само два-три стона, а си бях вече към края на разкритието. Лекарите ми обясниха, че е от банките с окситоцин - хормонът, който се слага във вената, ако нямаш разкритие, а си с изтекли води като мен. Междудургото крампи могат да се получат и без да имаш някакъв проблем - например като плуваш, така че най-добре се консултирай с лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия