Моля, дайте съвет!!!

  • 642
  • 9
  Здравейте! Наближава да родя и тъй като много ми се иска да си кърмя бебчето безпроблемно имам един въпрос.
 Зърната ми са много чувствителни при допир и се притеснявам дали няма да ми се разранят. По тоз повод уместно ли е да мажа Лансинох или Гармастан профилактично отсега или да изчакам да видя как ще почне кърменето?
 Благодаря предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Моите зърна също са чувствителни, не съм мазала обаче преди раждаенто с нищо. След като родих, мазах след всяко кърмене с Лансинох - първите няколко дни, след това само вечер. Не съм имала рагади въобще.
Много е важно обаче бебето да засуче правилно - с широко отворена уста, да обхваща по-голямата част от ареолата.
Виж целия пост
# 2
Аз мажех с чист ланолинов крем на Медела (същия състав като Лансино), защото ми се белеха от сухота гърдите вкл. зърната и ме сърбеше. Не е необходимо обаче да мажеш профилактично, преди да имаш проблем.

Юлче ти е казала - разраняването става от неправилно захапване на бебето. Успех с раждането!
Виж целия пост
# 3
    Здравей! чудесно е,че се интересуваш от кърменето още преди появата на бебчо Grinning
    Зърната ти са чувствителни от хормоналните промени по време на бременността, и моите бяха такива и в последствие си се оправиха Wink Аз мазах зърната и ареолите от 9ти месец с Лансинох, по-скоро за собствено успокоение,че правя нещо Rolling Eyes Вземи си Лансинох - същественото му предимство пред Гармастан е,че не е нужно да се отмива преди кърмене (честото миене на гърдите е не само неприятно,но и вредно - отмива се естественият защитен слой на ареолите и зърната, изсушават се и стават по-склонни към рагади) , той е свръхпречистен ланолин специално за кърмачки.   Най-честата причина за появата на рагади е неправилното поставяне на бебето на гърда. Кърменето ви ще започне така както трябва, щом имаш желание, и ако попрочетеш туй-онуй предварително Grinning В библиотеката има снимки, филмчета и статии за позите при кърмене и правилното поставяне на бебето на гърда (много добре е видно и обяснено), а също и за събуждане на поспаливо бебе, за кърменето на новороденото, за кърмаческата жълтеница, за кърменето под строг режим и кърменето на поискване, за биберон залъгалките... Препоръчвам ти да ги прегледаш. Особено ценни могат да се окажат статиите с практическа насоченост (за събуждане на поспаливо бебе, за правилно поставяне на бебето на гърда) - ще е хубаво да си ги разпечаташ и да ги вземеш със себе си в болницата (от умора и вълнение може да забравиш нещо).
     Леко раждане и скорошно присъединяване към кърмаческите редици! Grinning
Виж целия пост
# 4
По съвет на гинеколожката си от началото на 8-ми месец се мажех с Гармастан (повече или по-малко редовно  Wink). Въпреки това имах сериозни рагади от неправилното сукане на бебка. Но съм си доволна от мазилцето, де  Sunglasses Все пак по-добре Лансинох.
Но да се мажеш превантивно, явно няма особен смисъл...
Виж целия пост
# 5
не съм мазала зърната си с нищо преди да родя а след това кото започнаха да ме болят когато бебка засукваше и закупих на авент кремчето за зърна и съм много доволна от него, имаше бърз ефект
Виж целия пост
# 6
Не съм се мазала с нищо, преди да родя. Доста четох за правилното поставяне на гърда на бебето. В болницата (след като ни настаниха в стаята), помолих една от акушерките да види дали правилно съм го сложила да засуче, два часа след като родих.
Леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 7
Не съм се мазала с нищо, преди да родя. Доста четох за правилното поставяне на гърда на бебето. В болницата (след като ни настаниха в стаята), помолих една от акушерките да види дали правилно съм го сложила да засуче, два часа след като родих.
Леко раждане   bouquet
Peace
Иначе препоръчват и обтриване с влажна кърпа - за да станат по-груби зърната, но лично аз не съм пробвала Thinking
Виж целия пост
# 8
Аз започнах да се мажа с Гармастан от началото на 8 месец до един месец след раждането.Зърната ми бяха станали почти нечувствителни.Бебо седя първата нощ след като се роди от 2 часа през нощта до 8 сутринта на гърдата нон-стоп и усещах само болки от свиването на матката.Зърната така и не ме заболяха,нямах рагади и подобни неудобства Peace
Виж целия пост
# 9
Аз се мажех с крема на Авент за зърна целия 9-ти месец и в началото когато бебо се роди, никакви проблеми не съм имала Peace
А за обтриването с кърпа, вече не се препоръчва, защото може да предизвика контракции Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия