Пищи при къпане ?!

  • 767
  • 13
Дъщеричката ми е на 4 месеца и 1/2. До сега вечерното къпане и доставяше голямо удоволствие, но от снощи започна да пищи при поставянето и във ваничката. Водата е със същата Т, както всяка вечер и ритуалите при къпане са същите, но... Моля, ако сте се сблъсквали с подобен проблем споделете. Благодаря ви!  bouquet
Виж целия пост
# 1
  И през зимата и в топлото време ли е еднаква температурата на водата?
Виж целия пост
# 2
Да не би само като и миеш главичката да пищи?Повечето деца се страхуват тогава.Пробвай да намалиш температурата на водата с 1-2 градуса.Може вече да и е малко топла.Аз винаги съм го къпала с точно определена температура на водата,но наскоро започна да плаче в банята и дори да връща от храната.След като малко намалих температурата,всичко отшумя.Успех.
Виж целия пост
# 3
и при нас периодично възникваше такъв проблем - първо защото в неумението си сипвах по-топла вода /свекито ми пилеше на главата да не настинел наследника!!!???/, след това - заради мазането със зехтин кожата му не можеше да диша и пак прегряваше, след няколко месеца - искаше вместо легнал да е седнал, сега плаче при миенето на главата...
пробвай да смениш положението при къпане и водата да не е гореща. и хубаво е да се чувства сигурна /разбирай здраво държана/ по време на къпане.
Виж целия пост
# 4
Температурата на водата е 38 градуса. Започва да пищи в момента в който я поставим във ваничката на шезлонга и започва да вдига крачета нагоре, като че ли се страхува да се докосне до водата. Cry
Виж целия пост
# 5
да не би да се страхува да не се подхлъзне - аз слагам хавлиена кърпа отдолу и досега, дори ако само мия дупето и той стои прав
Виж целия пост
# 6
И моята дъщеря мина през такъв период на вашата възраст, а после пак се радваше на водата. Тогава май причината беше, че ставаше много изгладняла и преуморена. Т.е. с промяната на режима и на количествата храна, май часът на ваничката леееко трябва да се коригира.

Сега от 2 - 3 седмици обаче е същата история, писъци, прегръдки, опити да излиза. Чудя се какво ли е този път newsm78 Като гледам как внимателно избягва локви, канализационни шахти и много лъскави плочки по улиците и в магазините почвам да си мисля, че подхлъзването и падането преди известно време на плочките и е оставили лош спомен.
Виж целия пост
# 7
Смени тактиката. Слагай я в празна ваничка и после поливай с водата отгоре или ако пищи сложи душа отстрани. Лошо ако не ви е слушалка, но пак можеш да наденеш маркуч на чучура. Внимавай винаги с температурата. Много често децата се страхуват и това е изпитана тактика. Дано да помогне.
Виж целия пост
# 8
Много ви благодаря за полезните съвети!  bouquet Дано всичко отшуми по - бързо.
Виж целия пост
# 9
Смени тактиката. Слагай я в празна ваничка и после поливай с водата отгоре или ако пищи сложи душа отстрани. Лошо ако не ви е слушалка, но пак можеш да наденеш маркуч на чучура. Внимавай винаги с температурата. Много често децата се страхуват и това е изпитана тактика. Дано да помогне.
Аз так апреминах от големия ужас към големия кеф. Наливам по малко след като я сложа в суха вана, мокря първо крачетата, после грубчето и така нагоре...
Виж целия пост
# 10
И аз си мисля, че се страхува. Има такива периоди. Не я насилвайте, нищо няма да стане, ако за няколко дни я почистваш с влажна гъба, а не във ваничката. Като начало, опитайте някаква игра с водата - седнете заедно с нея до едно корито с чашки, кофички и гумени играчки и и позволи хубаво да не наплиска. След това, ако се убедиш, че водата не я плаши вече, опитайте някаква нова игра и при къпане - можеш да я гушнеш и заедно да влезете под душа,  да я оставиш седнала ДО ваничката и да я пълните заедно, да я вози татко и в празна ваничка из апартамента и после да я напълните - въобще да й дадете време отново да разбере, че водата е забавна, а  не страшна.

А може и да сте я поопарили някой път, пробвай да намалиш наистина с половин-едни градус температурата.
Виж целия пост
# 11
Температурата на водата е 38 градуса. Започва да пищи в момента в който я поставим във ваничката на шезлонга и започва да вдига крачета нагоре, като че ли се страхува да се докосне до водата. Cry

Според мен водата  е много топла!Намали градусите малко,няма да настине детето.Аз къпя щерката в малко по-хладка вода. Peace
Виж целия пост
# 12
Като начало, опитайте някаква игра с водата - седнете заедно с нея до едно корито с чашки, кофички и гумени играчки и и позволи хубаво да не наплиска. След това, ако се убедиш, че водата не я плаши вече, опитайте някаква нова игра и при къпане - можеш да я гушнеш и заедно да влезете под душа,  да я оставиш седнала ДО ваничката и да я пълните заедно, да я вози татко и в празна ваничка из апартамента и после да я напълните - въобще да й дадете време отново да разбере, че водата е забавна, а  не страшна.


И ние с игри процедирахме, а сега пищи като тръгнем да я вадим от ваната  Laughing
Виж целия пост
# 13
Само страх е  Thinking,а ние пищиме при обличането след баня и само тогава .Какъв ад настава  ooooh!,в началото не е плакал и мазилата смених и какво ли не пробвах .Някога бебетата се страхуват като са голи ,знам ли ,ама вие не сте чак толкова малки .Дано да са периоди ,които отшумяват .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия