За болничния?

  • 425
  • 6
Ако детето ми ходи на ясла е ясно, че мога да ползвам болничен, ако се разболее. Чудя се обаче, при положение, че майка ми гледа дъщеря ми в къщи, как стоят нещата - имам ли право на болничен, ако Калина се разболее?
Виж целия пост
# 1
че що да не можеш аз и преди да бях бременна си взимах болнични по време на сесия така поне ми беше платено  Peace
но все пак по компетентните мами или тези на които им се е случвало нека кажат как стои въпроса
Виж целия пост
# 2
Не виждам причина да не ти дадат болнични.Когато е болно детето казваш на лекаря,че искаш болнични и той трябва да ти даде.
Виж целия пост
# 3
Аз все още гледам Калина, но като тръгна на работа майка ми ще я гледа, докато стане голяма за градина. Не ме притеснява толкова дали педито ще ми даде болничен, а дали в работата няма да възникне проблем, като се знае, че има кой да гледа детето и примерно шефът ми ме попита за какво ми е тогава този болничен?! Не знам законово как е уреден въпросът и дали няма нещо изрично записано за такива случаи? Мъжът ми е юрист и смята, че не би трябвало да има пречка да ползвам болничен при това положение, но все пак не е в тази материя и не е много сигурен.
Виж целия пост
# 4
На работа никой не ти иска белешка ,че ходи на ясла ,така че може разбира се да си вземеш болничен. Дори и да знаят ,че друг я гледа няма проблеми.
Виж целия пост
# 5
разбира се , че имаш право да си вземеш болничен, това, че шефът ти знае, че има вкъщи човек, който би могъл да гледа детето нищо не означава.
Документално и нормативно нямаш проблеми, единственият проблем е личен между теб и шефа ти, да не каже хем майка и си е вкъщи да гледа детето, хем пък и тя иска да отсъства от работа.
Аз така преди години, като постъпих на работа, бчах с малко дете и за да ме вземат казах, че има човек вкъщи да го гледа и че аз няма да остсъствам , когато е болно. Взема ме и аз наистина осем години работих във фирмата и нито веднъж не съм взела болничен и не съм отсъствала, когато детето е болно.
Но пък ако, не дай Боже му е много зле и плаче за майка си по-рядко , но можеш да си останеш да го гледаш поне за три дни, докато се закрепи.
Виж целия пост
# 6
Документално и нормативно нямаш проблеми, единственият проблем е личен между теб и шефа ти, да не каже хем майка и си е вкъщи да гледа детето, хем пък и тя иска да отсъства от работа.
Точно така!

Най-добре е да поговорите за това още преди да тръгнеш на работа, за да си наясно какво ще е отношението на ръководството към отсъствията ти. Нормално е, ако детето е много зле (с температура, примерно) да искаш да си останеш у дома до него. Защото дори и да си на работа в този случай, едва ли ще си много полезна - непрекъснато ще се тревожиш какво става у дома и ще звъниш през 5 минути по телефона. Така че уточнете нещата предварително, като предвидите и вариант, дори и да си в болнични, ако се наложи да свършиш нещо спешно и неотложно да отидеш за няколко часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия