Количество пюре

  • 679
  • 5
Сега чета за захранването. Мисля да й дам плодово пюре като стане на 4 месеца. За соковете ми е ясно как се определя количеството, но за пюрета незнам и имам няколко въпроса:

1. Всеки ден ли давам и плодово пюре и сок?
2. Как да определям количеството на пюрето според възрастта на бебето?
3. Количеството на плодовото различно ли е от това на зеленчуковото (понеже плодовото не замества хранене предполагам, че трябва да е по малко като грамаж)?

Ще съм ви благодарна да ми отговорите, за да не се чудя като стигнем до захранването.
Целувки на вашите бебоци от нас Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
отговарям по ред на въпросите
1.аз давам всеки ден пюре, сок отказва да пие а и по добре
2.ами в началото се почва с лъжичка,две,три и т.н. докато се стигне до половин бурканче горе долу
3.ние вече си заместихме обедното хранене с зеленчуково пюре, та ядем от него по зяло бурканче, а плодовото е междухраненията и е по половин бурканче
недявам се да съм ти помогнала и да си ме разбрала  Hug
Виж целия пост
# 2
С плодовото пюре когато започнах, давах по 3-4 лъжички, докато стигнахме до 1/3 бураканче за един месец при постепенно увеличаване на гр. Следващият месец давах половин бурканче на ден и към 6-я месец давах преди обед - 1/2 и следобед другата половина от бурканчето. Плодовото го давах м/у храненията. Зеленчуковото го давах на обяд , като замествах едно хранене. Соковете почти ги спрях , когато давах плодово пюре, а сега направо ми ги отказва и давам пасиран или настърган плод.
Целувки и за твоето бебе Hug
Виж целия пост
# 3
Аз плодово не съм давала, а направо почнах с зеленчуковото. Него го давам 1/3 бурканче и 90мл АМ гледам горо долу пюрето+АМ да не надвишава 200гр  Naughty. Не съм давала по лъжичка после по 2, направо първия ден 4, 5 лъжички после повече и на 3 ден беше вече на 1/3 бурканче сега сме вече на половин та и повече вече  Peace. Плодовото до колкото знам така е най-добре:
С плодовото пюре когато започнах, давах по 3-4 лъжички, докато стигнахме до 1/3 бураканче за един месец при постепенно увеличаване на гр. Следващият месец давах половин бурканче на ден и към 6-я месец давах преди обед - 1/2 и следобед другата половина от бурканчето. Плодовото го давах м/у храненията. Зеленчуковото го давах на обяд , като замествах едно хранене. Соковете почти ги спрях , когато давах плодово пюре, а сега направо ми ги отказва и давам пасиран или настърган плод.
Целувки и за твоето бебе Hug
Сок и до сега си пием и сутрин и след обед по някога, не сме го спирали.
Ако решиш можеш да почнеш направо със зеленчуково, за да заместиш едно хранене, а плодовото след около половин - един месец за десерт, да не откаже зеленчуковото и да му се мръщи по-дълго.
Ако искаш задръж поне да станете на 3 месеца, а ако кърмиш и повече.
Успех каквото и да си решиш да даваш   bouquet
Виж целия пост
# 4
отговарям по ред на въпросите
1.аз давам всеки ден пюре, сок отказва да пие а и по добре
2.ами в началото се почва с лъжичка,две,три и т.н. докато се стигне до половин бурканче горе долу
3.ние вече си заместихме обедното хранене с зеленчуково пюре, та ядем от него по зяло бурканче, а плодовото е междухраненията и е по половин бурканче
недявам се да съм ти помогнала и да си ме разбрала  Hug
Може да се ръководиш и от следното- 4 месеца-140гр.; 5-150гр.; 6-160гр. и т.н.
Виж целия пост
# 5
По принцип verave е права за грамажите, но все пак, става въпрос за съвсем малко бебе /няма да подемам темата за късното захранване/ и количествата трябва да са много по - малки, без да се замества млечно хранене. В тези месеци става въпрос за запознаване на детето с различната храна, а не за наяждане. Сок по принцип не се дава повече от 50 мл на ден...На тази възраст даже се дава, ако се дава, по една - две лъжички сутринта между храненията или следобяд между храненията.
- Зеленчуковото пюре се почва по лъжичка няколко дена само един вид зеленчук и после се прави почивка от три дена...Алергични и тем подобни неприятни реакции могат да се появят и няколко дена след приемането на определена храна. Същото важи и за плодовете. Нова храна се дава винаги до обед, за да може ако има някаква реакция, да се реагира навреме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия