Лошо ако след домати?

  • 679
  • 8
Преди месец и половина сложих домати в пюрето на Наталия - само една малка лъжичка, консервирани, домашни. Акото и стана ужасно миризливо и по-течно от обикновенно, но докато разбера, че е от доматите мина 1 седм. Спрях да и давам, но се чудя това алергия ли е или какво?  newsm78 Мога ли въобще да и давам домати? Детето е здраво и до сега алергии не е имала от нищо.
Само да допълня, че когато питах лекар - тя каза - Изключено е да е от доматите.
Виж целия пост
# 1
И аз не мисля, че е от доматите. Давам на моята дъщеря отдавна и не е имала проблем. Да не би да е от комбинацията на доматите с друга храна? Можеш да опиташ да й дадеш малко и да видиш дали пак ще има същия ефект.
Виж целия пост
# 2
Мисля, че няма нужда да се притесняваш. Алергията не трябва ли да се изразява с някакви обриви. newsm78 Вече е по-топло и акото може от това да се е разредило. Ако се притесняваш, вече има хубави пресни домати на пазара, по-добре от тях. Моята дъщеря обожава ястия приготвени с домати, а доматената супа й е любима. Още не съм чувала домати да са причина за алергия, но не съм лекар и всезнаещ, така че само предполагам.
Виж целия пост
# 3
Определено може да се предизвика алергия от домати,ако се дадат в началото на захранването и през неподходящ момент.Може да се е получило разстройство,но това може да се е получило и от друга храна.И да,алергията се изразява чрез обриви.
Виж целия пост
# 4
Може би не съм се изразила правилно, но аз и давах домати 1 седм, през която, акото и беше така, спрях доматите и се оправи. А когато беше на 8-9 м. и исках да я запиша на кухня, питах една друга лекарка (тогава ни посещаваше на частно) мога ли да и давам домати и отговора беше - С тая бяла кожа, по-добре да изчакаш малко.   Shocked Не знам каква беше връзката
Виж целия пост
# 5
Връзката е, че децата с бяла кожа отключват много алергии, а алергия към домати е напълно възможна,защото и моят син имаше.Ако наистина е алергия,трябва да изчакаш шест месеца,без никакви домати и тогава пак пробвай,но по малко.Дано да е било нещо инцидентно!
Виж целия пост
# 6
Не ми се вярва да е от доматите и то от толкова малко количество. Можеш да даваш спокойно, особено термично обработени. Бялата кожа е малко по-рисков фактор за алергии, но не и сигурна предпоставка.
Аз давам пюрета с домати, но не знам връзката със съдържанието на памперса. Със или без домати, винаги е доста балгоуханно  Sick
Виж целия пост
# 7
Не е вярно, че алергията се изразява само с обриви. Алергия може да се изрази още със запек, разстройство, колики, дори задушаване.
Доматите съдържат хистамин. Там е проблемът.
Пробвай с термично обработени. Изчакваш детенце да е напълно здраво и даваш малко количество. Наблюдаваш за реакция 48 часа. Ако няма проблем, даваш малко повече. Пак наблюдаваш и т.н. Само така можеш да разбереш дали доматите са причината за лошото ако.
Виж целия пост
# 8
Аз знам че от домати може да се зачерви дупето и за това още не смея да давам на моита дъщеря, но щом станат нашите в градината ще я пробвам Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия