Отказва да яде АМ

  • 459
  • 10
Здравейте майчета,
аз пак имам питане. Моята беба нещо не харесва АМ-а вече. На Аптамил 2 сме. До скоро бяхме на Милумил 1, но Милумил 2 не го хареса и за това купих Аптамил 2. Само че нещо не си пада и по него особено. Сутрин хапва едва около 100 мл., а вечер около 140 мл.  Около 10 ч. смесвам АМ-а или с плодов сок или с пюре (около 100 мл. мляко). На обядва яде зеленчуково пюре (не й харесва много  Mr. Green ) пак смес с АМ. След обяд каша. Ако предлагам мляков в едно от тези три хранения- не го яде, освен ако не е смесено с нещо. Така е от около половин месец. В началото си мислех, че не яде млякото защото точно тогава й растяха зъбите. Но сега?
Какво да правя - дали да сменям млякото? (когато минахме на Аптамил 2 това съвпадна и с периода на захранване и все още давах повече мляко, повръщаше много, най-често следобедното мляко. Тогава изчаквах около половим час и отново давах мляко, а и тя си беше гладна, след обилното повръщане. С Милумила не е съм имала такива проблеми). Или пък може да е някакъв период. Как бихте постъпили вие в моя случай?
Благодаря предварително за отговорите   bouquet
Виж целия пост
# 1
След като детето не харесва дадена храна, няма защо да го мъчиш с нея, просто я смени. Има толкова много други храни освен Милумил и Аптамил. Намери подходящат, която да харесва на детето и се хранете с нея. Плюс това сте достатъчно голями и можеш изцяло да я замениш с нещо друго. Сутрин давай попари, а вечер можеш да даваш кисело мляко с бисквити.
Виж целия пост
# 2
След като детето не харесва дадена храна, няма защо да го мъчиш с нея, просто я смени. Има толкова много други храни освен Милумил и Аптамил. Намери подходящат, която да харесва на детето и се хранете с нея. Плюс това сте достатъчно голями и можеш изцяло да я замениш с нещо друго. Сутрин давай попари, а вечер можеш да даваш кисело мляко с бисквити.


Е как ще дава кисело мляко на 5 месечно бебче. newsm78
Пробвай с друго АМ например НАН или Блевит.
Виж целия пост
# 3
Ние сме така от 6я месец.За пример днес закуси със 100 мл/първо 60 ,след 30 минутна почивка още 40/,а вечерното беше 110.Но аз слагам АМ във всяка друга храна,дори и във месните пюрета.На ден го докарваме към 400.Не съм сменяла млякото ,но ме е страх след едно подрискване при опит за смяна с друга марка.Със сока само не съм смесвала,но ми се вижда прекалено.Незнам.Засега я караме така.
Виж целия пост
# 4
при наличие на толкова голям избор на млека за мънички човечета не мисля че киселото мляко е добре идея doh
пробваи с някое друго мляко Peace
а зашо смяташ че всичко трябва да е смляко?
даваи другите храни чисти т.е. без млякото може това млако което пие да е достатачно и за това да не изка повече Peace
Виж целия пост
# 5
Това с попарите и киселото мляко не е никак добра идея. По-добре пробвай и други видове АМ първо. Все пак до навършване на 1 годинка е добре детето да има поне 2 млечни хранения на ден.
Виж целия пост
# 6
След като детето не харесва дадена храна, няма защо да го мъчиш с нея, просто я смени. Има толкова много други храни освен Милумил и Аптамил. Намери подходящат, която да харесва на детето и се хранете с нея. Плюс това сте достатъчно голями и можеш изцяло да я замениш с нещо друго. Сутрин давай попари, а вечер можеш да даваш кисело мляко с бисквити.


Е как ще дава кисело мляко на 5 месечно бебче. newsm78
Пробвай с друго АМ например НАН или Блевит.
Моят син отказа Ам точно на 5м.Беше в някакъв период.Тогава му дадох кисело мляко.Периодът му мина за около месец ,месец и половина,и пак започна да пие АМ.През цялото време съм му предлагала по съвет на педито,но не искаше никакво.И аз не мислех да давам кисело мляко на 5м.,ама нямах избор.
Виж целия пост
# 7
Благодаря момичета,
и аз смятам, че е рано за киселото мляко. От това, което съм изчела във форума за възможна алергия към белтъка на киселото мляко ми настръхва косата. Що се отнася до попарата - аз още не съм въвела глутена. По тоя повод да питам - има ли някакви безглутенови бисквити ?! Ще карам за сега така, а след като навърши 6 месеца ще опитам с Нутрилон 2. Купила съм вече една кутия, но не смея да я давам при не навършени 6 месеца. Може да изглежда, че се втилясвам, ама ме е страх да не й стане нещо на бебка. Та така. Ще пробвам, а ако й то не й хареса - вече тогава ще му мисля (моля се да й хареса).
Благодаря ви още веднъж!
Виж целия пост
# 8
По тоя повод да питам - има ли някакви безглутенови бисквити ?!

Да, на Плазмон. Имат с глутен и без.
Не съм давала от тях и не мога да ти кажа как точно изглеждат, но предполагам, че в магазина ще ти кажат кои точно съдържат глутен и кои-не.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ти, Виви!   bouquet
Виж целия пост
# 10
Тези,които са в кутия  (като АМ) са безглутеновите.На прах са.Но излизат доста скъпичко поне според мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия