Момичета споделете, как са се чувствали вашите кърмачета...?

  • 599
  • 14
Имаше доста теми тук за мами, които смятат да бъдат за няколко дни без бебчетата си. Моля да споделят как са се чувствали кърмачетата без мама и млекцето й. Мисля да отида само за 3-4 дни на море без децата, но се чудя дали бебка ще плаче през ноща или когато заспива. Знам, че трябва да пробвам дали ще пие от шише, но ми се иска други мами да разкажат за това как се е чувствало бебето без тях.
Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
ami po dobre zemi beboka za6toto se otrazqva na deteto a puk i  seiva karmata
Виж целия пост
# 2
    Аз не съм се разделяла с моето кърмаче (най-дългата ни раздяла до сега е била 2ч) и не мога да говоря от личен опит. Според мен как ще се чувства кърмачето зависи предимно от фактора до колко е привързано към теб -  как възприема присъствието и грижите на човека, който ще се грижи за него докато те няма, спокойно ли е като сте се разделяли за мъничко, как заспива - може ли да заспи без гърда, по колко кърмения дневно имате, кърмите ли се нощем и т.н и т.н.
    Как ти се струва идеята да вземете и кърмачето с вас на море? Сигурно си обмисляла този вариант и не ти се е сторил най-удачния Rolling Eyes Не знам дали самата ти ще си починеш добре като бебчо е далеч от теб, а пък и погледнато от чисто практическа гледна точка - ще ти се наложи да се занимаваш с цедене Rolling Eyes Освен това рискуваш да ти намалее кърмата и като се прибереш да сте като скачени съдове няколко денонощия докато кърмата ти отново се регулира спрямо нуждите на бебчо. Изобщо вариатът да си с кърмаче на море може да се окаже много по-удобен - хем ще си спокойна,че няма да се стресира бебчето, хем няма да се занимаваш с цедене. А и за бебчето е полезно да вдишва изпаренията на морския бряг и да направи някоя друга слънчева баня (разбира се, в по-хладните часове на деня) Grinning
     В случай,че идеята да идете с кърмачето не ти се нрави особено, пробвай да се разделите първо за кратко - примерно до обяд - и да видиш как бебчо приема раздялата. Моят бозайник например, не само,че винаги заспива на гърда (няма друг начин да бъде приспан), използва шишетата да си чеше венците с тях, а не по предназначение, но и категорично отказва да приеме и малкото твърда храна, която хапва, от друг, а не от мен, дори и това да е татко му или баба му, които обожава Wink Доста ласкаещо за мен Grinning Но пък аз нямам намерение да се разделям с кърмачето, това лято ще сме заедно на моренцето и привързаността не ми пречи никак
 Wink  Освен това моят дребчо много добре пие от най-обикновена чаша - пробвай този вариант за даване на млякото. И опитай да си складираш запаси от кърма за времето,когато ще си на море.
     С или без кърмаче - приятна почивка! Grinning
Виж целия пост
# 3
Не знам за детенце,но аз не бих иждържала повече от 24h разделена от него(поне на този етап) SadПо принцип малкият е спокойно дете и лесно общува, и може да бъде оставен на грижите на баби,дядовци,лели и пр.,но самата аз не съм готова да го оставя това лято...Но ,от друга страна,се сещам и за няколко случая,когато е бил разстроен и никой не е могъл да го успокои,освн мен.Освен това не ми се иска да изпитам на гърба си всички онези проблеми с кърменето,шишета и т.н.,които Мама Ели описа вече WinkСъщо така не сме предвидили да ходим с бебето на море преди да е станало на годинка(по различни причини).Така,че тази година моренцето ще си го гледаме на картичка Laughing

А ти каквото и да решиш-весело изкарване Peace
Виж целия пост
# 4
За първи път се разделих със сина си за цяло денонощие, когато той беше на 1год и 1мес. По това време той сучеше сутрин, вечер и нощем (през деня аз ходей на работа и беше свикнал без мен). Гледаха го майка ми и баща ми - деня изкарал добре, но вечерта започнал да ме търси, плакал, приспали го трудно, през нощта се е будил и плакал - родителите ми много се бяха изтормозили. Даже се поздравили един друг като съмнало, че са издържали Laughing Така, че не мисли че ще е лесна раздялата за бебето. През деня е по-лесно, но ако бебето е свикнало да суче вечер и нощем ще му е трудно без мама.
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички за отговорите  bouquet
Съпругът ми работи на морето и аз ходя всяка година за оклоло месец там с детето, а сега и с двете към края на август. Идеята ми е да отида сама за 3-4 дни преди да отида за дълго с децата, да си почина аз, пък и да се почувствам човек, да изляза вечер на диско и др. такива
Wink
Моника няма заместено хранене, кърмим се по незнам колко пъти денем и нощем. Иначе друга храна си хапва с охота, пробвала съм да давам вода, цоква си явно от любопитство, но се мръщи и избутва бибата. А иначе понякога заспива сама и без да суче непосредствено преди заспиването. А на мен със сигурност ще ми е много криво и мъчно без децата, особено Моника т. к.  досега не съм се разделяла с нея, но ми се иска и аз да се почувствам човек Wink
А за спирането на кърмата не се притеснявам, т.к ще си взема помпата и ще цедя няколко дни, но си мислех бебчето как ще се чувства, та затова и пуснах темата да видя дали другите кърмачета са били растроени от раздялата с мама Sad
И все пак незнам дали ще тръгна сама Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
При всичко, което изчетох по темата дори от самата авторка, ако бях на нейно място не бих тръгнала сама. бебето е още много малко, не е да разбира, че да му обяснят, как мама ще се върне еди-кога-си, да й се обади по телефона...

То още няма заместено хранене и щом суче по 100 пъти на ден, очевидно това ще е огромен шок за него и бих се изказала доста крайно - безотговорно е майка да остави детето си за да отиде на море. Пък и ако наистина можеш да го оставиш на някой за 3-4 дни, оставяй го през деня на някой за някой друг час, ако искаш да се чувстваш човек. Ако имаш тази възможност, защо я подминаваш? Просто много не ми стана ясно, искаш да си починеш ли или искаш да походиш на дискотеки, защото защото не се приема за кой знае каква почивка!
Виж целия пост
# 7
Ами толкова малък не съм го оставяла.След годинката започнах да го оставям по за ден-два, а за повече от 3 и досега не се е случвало.Твърде голям шок ми се струва за кърмаче.Инак така добре те разбирам...И нашето време ще дойде, маме Wink
Виж целия пост
# 8
А вариант да вземеш и някоя баба на морето и да ходиш  на дискотека?

Виж целия пост
# 9
Просто много не ми стана ясно, искаш да си починеш ли или искаш да походиш на дискотеки, защото защото не се приема за кой знае каква почивка!
Simple Smile Ами искам да спя по цял ден и като се върне мъжът ми от работа вечер да излезем само двамата, да си говорим на спокойствие, да отида и на дискотека за малко, за мен това да изляза някъде сама също ще е почивка, пък било то и на дискотека Wink

То още няма заместено хранене и щом суче по 100 пъти на ден, очевидно това ще е огромен шок за него и бих се изказала доста крайно - безотговорно е майка да остави детето си за да отиде на море.

Ами аз точно за това пуснах темата, за да разбера дали наитина за бебока това ще е стресиращо. А иначе толкова ми се иска да имам няколко дни само за себе си Praynig, просто си мислех, че може и да не е чак такъв проблем ако видя, че беба пие от шише например.

Виж целия пост
# 10

То още няма заместено хранене и щом суче по 100 пъти на ден, очевидно това ще е огромен шок за него и бих се изказала доста крайно - безотговорно е майка да остави детето си за да отиде на море.

Наистина е така, без да се сърдиш. Щом бебето се храни почти изцяло от теб как си представяш да прекара добре няколкото дни, докато те няма? Искам да ти кажа, че по-големите кърмачета трудно приемат да пият мляко от шише, дори и да е кърма. Най-малкото заради това не бих го оставила. Иначе те разбирам много добре, но да оставиш изцяло зависимото си от теб бебе... Не върви. Аз дори и сега, когато кърмя по-рядко и почти не за нахранване, пак не бих го оставила...
Виж целия пост
# 11
Въобще не й пукаше като се наложи да я оставя Mr. Green и слава Богу Peace
Виж целия пост
# 12

То още няма заместено хранене и щом суче по 100 пъти на ден, очевидно това ще е огромен шок за него и бих се изказала доста крайно - безотговорно е майка да остави детето си за да отиде на море.
Наистина е така, без да се сърдиш.

Не се сърдя на никого Simple Smile, исках да чуя и вашето мнение за това и пуснах темата. Ако ще ходя на море ще е евнтуално след около 2 месеца, към края на юли, дотогава сигурно ще има заместено хранене newsm78
Виж целия пост
# 13
Фреш, и аз да си се изкажа в темичката ти... Значи ако имаш намерение да я оставиш самичка, хубаво е преди това да свикне, че може и да не си до нея. Тоест.... нека и някой друг да я погледа, да излиза на разходки, да я храни. Трудничко е за бебенце, което е било винаги само с майка си, да остане без нея няколко дни. Аз, макар да гледам дребния с мъжа ми, пак гледам да съм край него, също нямаме заместено хранене и, когато уж почнах работа(това беше предната седмица) го оставих на татко му, от 8 сутринта до 6 вечерта ме нямаше и мъжът ми каза, че Влади цял ден е бил много нервен и е плакал, трудно заспал и доста ревал. Хем това не ми е за първи път, досега съм ходила поне 10 пъти по изпити и все сама, без бебето и мога да ти кажа, че всеки път е нервен. Та, отсега започни да я свикваш защото иначе на нея ще й е страшно некомфортно и ще се чувства изоставена.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Досега няколко пъти съм го оставяла сам за по два дни - всъщност по около 36 часа. Пътувам по работа и не върви да го вземам с мен. Винаги го гледа баща му и не е имало проблем. Но той е на кърма от шише, оставям му запаси в хладилника и промяната не е толкова кардинална.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия