Мога ли по тел/факс да дам IBAN-а си на НАП, за да ми преведат парите данъчните?

  • 2 278
  • 25
Ако някоя от вас вече се е сблъскала с този проблем с получаването на паричките от данъчните, моля Ви да откликне, защото от няколко дни неистово се опитвам да се свържа по телефона с офиса на НАП в Люлин, за да ги питам каква е процедурата но естествено или никой не вдига или дава заето, а вече ми стана ясно от няколко темички и след като звъннах на банковия си клон в Халите, че трябва да уведомим НАП за IBAN-a си, защото не ставало автоматично... #Cussing out #2gunfire
Ако знаете телефоните или факсовете, още по-добре, аз издирих само един тел. на офиса на Захари Стоянов за Люлин, но не и факс...а засега ми е невъзможно да ходя лично по агенциите за да ги снабдявам с тази информация, егати тромавата система, ще се гръмна  #Cussing outSick
Виж целия пост
# 1
Телефона на НАП-а в Люлин ли ти трябва или телефона на твоята банка?
линк към люлинския нап http://www.nap.bg/about/contact.htm
Виж целия пост
# 2
Не Simple Smile И двата телефона ги имам- по тел. на банката ми разбрах,че трябва на НАП да дам новия си IBAN, иначе няма да ми преведат парите които имат да ми връщат според данъчните декларации. Сигурно аз не съм обясниал добре...понеже нямам възможност да оставя бебето на някой да го гледа, а и не разполагам с превозно средство (плюс това количката ми е твърде тежка за да се разнася и влиза в градския транспорт) за да се разправям по НАП агенции, запитването ми е дали има факс, на който да пратя цифрите на новата си банкова сметка или тел. за информация поне, на който да отговарят, з. този който имам аз -(02) 921 1701 никой не го вдига. Ако някоя мама е минала по този път при получаването на данъчните облекчения за дете,да ми пише моля Praynig  bouquet
Виж целия пост
# 3
На мен пък ми казаха да им пратя препоръчано писмо с трите имена, новата сметка, ЕГН и входящия номер на декларацията за да го прикачат към нея.
Виж целия пост
# 4
Така ли? А къде го пращаш това писмо? Аз май не си знам входящия номер на декларацията, майка ми я подаде... Embarassed
Виж целия пост
# 5
Това с препоръчаното писмо е за предпочитане. По факса едва ли някой ще ти обърне внимание, а и сега те са станали по стриктни откъм лични данни.
Обаче вие ме карате да се замисля дали не трябва същото да се направи и за детските добавки   newsm78
Виж целия пост
# 6
Това с препоръчаното писмо е за предпочитане. По факса едва ли някой ще ти обърне внимание, а и сега те са станали по стриктни откъм лични данни.
Обаче вие ме карате да се замисля дали не трябва същото да се направи и за детските добавки   newsm78
абсалютно трябва, аз като подавах през март им прикачих писмото от банката
Виж целия пост
# 7
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-06-12&article=149317

Прочетете какво е написана - Не е необходимо хората да подават каквато и да е информация, НАП служебно ще си намира новите сметки, и ще изпраща парите
Виж целия пост
# 8
Wow, това не е за вярване, че сами ще запретнат ръкави и ще свършат това- на моята работа ме караха лично да ходя до клона си за да си взема IBAN-a и да го нося на касиерката (пи положение че съм в майчинство с  малко бебе кърмаче), защото не бяха чували за интернет банкиране и за това, че тези нови номера се генерират на страницата на банката и съответно в моя частен случай мога да пратя факс с новите си лични данни на работата си (държавна! и то ooooh!)  и така и направих... Crazy #Crazy ей затова не вярвам, че нещо ще се направи скоро #Cussing out Twisted Evil
Виж целия пост
# 9
И аз знам, че това ще стане по служебен път. Ето каква информация ни дадоха от нашето счетоводство:
"С цел улесняване на клиентите от 1 март до 5 юни 2006 г. банките ще уведомят служебно следните институции за новите IBAN сметки на клеинтите си:
- Министерство на финансите
- Национална агенция за приходите
- Агенция за социално подпомагане"
Виж целия пост
# 10
Аз питах служителка от НАП. Отговори ми, че служебно изискват информация от банките, но им отнема време, но ако аз им помгна като им кайа Айбан кода, ще ги улесня. Grinning
Това е.
Виж целия пост
# 11
Точно за това говорих с данъчните в Младост преди малко,обясниха ми,че когато ревизорите са готови ще ми се обадят да отида да си подпиша документа за надвнесен данък и тогава трябва да си дам новия код.И без това нямало нищо да преведат преди  да подпиша този документ!
Така като гледам на всеки казват различно!
Виж целия пост
# 12
Ето каква информация ни дадоха от нашето счетоводство:
Браво на вашето счетоводство newsm17 Нашето държавно такова не смята, че това влиза в служебните им задължения.... Rage Banghead
Виж целия пост
# 13
Аз питах служителка от НАП. Отговори ми, че служебно изискват информация от банките, но им отнема време, но ако аз им помгна като им кайа Айбан кода, ще ги улесня. Grinning
Това е.
На кой служител точно да го дам newsm78, явно по телефона не става, а лично не мога да отида, ще им пратя препоръчано писмо адресирано до съответния клон на НАП..когато мога Sick
Виж целия пост
# 14
Точно за това говорих с данъчните в Младост преди малко,обясниха ми,че когато ревизорите са готови ще ми се обадят да отида да си подпиша документа за надвнесен данък и тогава трябва да си дам новия код.И без това нямало нищо да преведат преди  да подпиша този документ!
Така като гледам на всеки казват различно!
Сега, като се замисля наистина няма смисъл да предприемаш каквото и да било. Изчакай инспекторите да си свършат, както те си знаят /тромаво/ работата и както Ива е написала след това ти се обаждат по телефона да ходиш да им подпишеш Акт-а и тогава ще им дадеш Ай-бан сметката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия