хронични лакунарни инфаркти..?

  • 1 593
  • 2
Здравейте, дъщеря ми прави тонино-клонични гърчове.Направиха и множество изследвания, в клиника по генетика, за наша радост изкл.много страшни заболявания, но сме без диагноза.Тя на08.06. навърши 1г.,но все още не може да стои самостоятелно-има известно изоставане в психо-моторното си развитие, което се надяваме да навакса с физиотерапия.Направихме и ядрено магнитен резонанс(ямр).Като находка отчитат: "В областа на двете лещовидни тела и прилежащите предни колена на капсула интерна се визуализират малки добре отграничени окръглени и овални лезии с нисък сигнален интнзитет вТ1 и висок в Т2 секвенциите.В T2 FLAIR  описаните находки са хипоинтензни-сигнална х-ка кореспондираща с енцефоломация."Като заключени:"МР данни за хронични лакунарни инфаркти в двете лещовидни тела и капсула интерна".Със съпруга ми сме объркани ,никой не ни обяснява какво значи това и до колко е опасно.Моля ако имате повече информация споделете я!!!
Виж целия пост
# 1
 Пухче, сложен въпрос - не мисля че има безопасни гърчове.....но наистина тежеста е различна. Може и да си писала/тогава извинявай/ но освен цитирания от теб ЯМР какво още сте правили....къде сте се консултирали и с кого. Колкото до въпроса ти....струва ми се доста специализиран. Преди малко писах и на теб ще спомена има една организация за редки болести....пишеш им и до няколко дни ти отговарят на конкретния въпрос....ако искаш ще ти пратя линк на лични........
 Wink Дано се включи някои с повече информация ......

Пуснах в търсачката лакунарни инфаркти, излазоха две публикации, от някакви конференции -  нищо не се разбира......
Виж целия пост
# 2
Изследвания правихме в кл .по генетика института по педиатрия в София при др. Тинчева.Тя ни каза че всички показатели в кръвта са в норма като кр. захар, хемоглубин идр.Направихме и митохондриална ДНК изключиха и заболявания от този род.Наравена и е ехография на вътрешни органи, защото първоначално се предполагаше вътреутробна инфекция, но изключиха и това. Трансфонтанелна ехография показа киста в дясната половина на мозъка ,но е малка и според др. Литвиненко не би предизвиквала гърчовете. Остана заключението от ЯМР като загадка за нас.Сега сме на конвулекс и витамини и минерали на вижън и с.лава Богу от три седмици не е имало гърчове
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия