Депресия?

  • 544
  • 13
Много ме е страх. В седмата седмица съм, а нямам желание за нищо. Преследват ме някакви мисли за скачане от високо. Знам, че няма да скоча, но зверски съм се изтощила и ми се струва, че това е от желание за почивка. И всички лоши неща, които съм чела за майки с депресия и майки, които са си наранили бебенцата, ми се въртят из главата. Стах ме е да не стигна до там от тези явно хормонални неразположения. Ужасно много искам да си карам нормална бременност, а тия гадости само ме плашат. Ако може някой да ми даде съвет Sad
Виж целия пост
# 1
Споко - и аз съм имала подобни мисли и емоции и по време на бременността, па и след като родих даже. Ама всичко е от хормоните и ще мине и замине.   bouquet
Една приятна разходка, топъл шоколад или чай ( пък може и студен), един романтичен филм или хубава книга и нещата ще си дойдат на мястото  bouquet
Виж целия пост
# 2
Гледай да си почиваш добре,не чети "лоши" неща.Прави неща ,които са ти приятни и се виждай с хора,които не те натоварват психически.Според мен този период ще отмине.В началото на моята бременност и аз усещах психически дискомфорт,но по-нататък станах страшно спокойна.
Виж целия пост
# 3
нормално е.всичко отминава.и след като родих пак имах един такъв момент
Виж целия пост
# 4
Гледай да си почиваш добре,не чети "лоши" неща.Прави неща ,които са ти приятни и се виждай с хора,които не те натоварват психически.Според мен този период ще отмине.В началото на моята бременност и аз усещах психически дискомфорт,но по-нататък станах страшно спокойна.
Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 5
Feiata, здрасти  Wink
Ти си в 7-ма седмица, а аз - в седми месец и да си напиша, че в началото пък при мен не чувствах депресии, но с напредването на бременноста състоянието от меланхолия към депресия и обратно като че ли е постоянно почти  Rolling Eyes Настроението ми се мени непрекъснато - от слънчево към мрачно,  и съм нервна, нервна...  дори любимите групи нямам желание да си пускам понякога...  Такива мисли, каквито са те "нападнали" в момента на мен не са ми познати, опитай да не ги допускаш, а както и другите те посъветваха - нека съзнанието ти е заето с по-светли и безгрижни мисли. Глези се повечко / сега ни е позволено и оправдано :super: / и като те глезят, ще видиш колко е приятно.  Hug
Виж целия пост
# 6
Нормално е - ти цялата се променяш, а и не знаеш какво те чака ... Wink
Но спокойствието е много важно. Затова гледай да се разсейваш с приятни неща, обстановка, хора, а и .... храна ...
Лека бременност Hug
Виж целия пост
# 7
Спокойно, много хора са изпадали в такова състояние, аз също. Решението е да не се задълбочаваш в проблема, гледай да се разсейваш с хубави неща, с приятни мисли. Гледай повече от към веселата страна на живота и се заобикаляй с любими хора. Приемай силна и витаминозна храна, защото когато се чувстваш добре физически, ще се чувстваш добре и психически. Важно е още с отварянето на очите ти сутринта, да си помислиш нещо хубаво и така деня ти да започне с оптимизъм и добро настроение. Изпреварвай лошите мисли. А ако се появят, бързо махвай с ръка и се стреми да ги забравяш. Сънят също лекува много. Почивай си повече и щади повече себе си от лоши емоции и преумора. Ще видиш че да се справиш, е по-лесно отколкото си мислиш.  Както са казали англичаните: "Take it easy, keep on smiling"  Peace.
Виж целия пост
# 8
Прави това, което ти е приятно.Вземи си отпуск, почини си.Обикаляй магазините за бебета, разглеждай, ако нещо ти хареса-го вземи.Това ще е първата покупка на бебчето Grinning
А във форума ще прочетеш и много полезно инфо за бременността.
Пожелавам ти прекрасна бременност  bouquet
Виж целия пост
# 9
Feiata, не се притеснявай! Може би не всички са минали през такава фаза (аз се наслаждавах на прекрасна бременност и положителни емоции през нея), но със сигурност ще ти мине!

Моите съвети са:
- намери си компания, която да споделя положителна нагласа за идващото бебе, с която да си приказваш и да се вълнуваш на спокойствие - някоя колежка, роднина, която копнее за дете, роднина с малко дете, от която ще получиш ценни съвети, приятелки от твоята група във форума. В никакъв случай не се затваряй в себе си. Бременността е прекрасен период от живото на една жена, естествено когато не е съпроводена от физическо неразположение.
- гледай романтични филми и за предпочитане такива, в които бебето също "се върти" като елемент - "9 месеца" с Хю Грант и Джулиан Мур е един страхотен филм за целта
- проведи специален разговор с любимия - разкрий му как се чувстваш, как разчиташ на него поне за слушател за всяко нещо, което те тревожи или радва
- започни да си правиш списък с нещата, които би искала да има твоето дете като се роди - какви дрешки, корито и т.н. Просто всяка мисъл за бебето ще видиш, че ще те изпълва с все повече приятни емоции. Дори можеш да пазаруваш, освен ако не страдаш от предразсъдъци - аз си бях казала, че вляза ли в 7мия месец, тръгвам на пазар!
- и си направи една равносметка - има ли някой човек или нечие отношение на близки хора, роднини, колеги, които те притесняват. Възможно е съпругът ти да не показва 100%ово нетърпение за бебето, неговите родители да се държат към темата с игнориране или лоши коментари зад гърба ти, в офиса да не са приятно настроени към бременни колежки. Трябва да откриеш проблема, а после - и да го елиминираш, дори и с наша помощ!

Дръж ни в течение как си! И не се обвинявай!
Виж целия пост
# 10
неизвестността плаши
хормоните са се разиграли в лоша посока...

сложи снимки на малки дечица около себе си
запиши си своите мечти и си ги прочитай
най-важното е да си спомняш, че носиш в себе си нов живот - едно естествено продължение на теб самата ..
усмивки, детски филмчета, комедии

случва се, не се обвинявай и не се съмнявай в себе си
купи цветя
кутия бомбони
Виж целия пост
# 11
При мен много помагат разходките. Щом си се скапе настроението излизам, та дори и сама, ако трябва да обикалям. Пробвай, надявам се да се почувстваш по-добре. Винаги има места, на които обичаш да отидеш, които те отпускат и зареждат.
Виж целия пост
# 12
Не се тревожи излишно!Всичко минава с времето!
Виж целия пост
# 13
Недей така ,сигурно е от хормоните .Вземи си почини щом имаш нужда и направи нещо ,което ще ти достави голямо удоволствие.  bouquet от мен
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия