ЗДРАВНАТА КАСА НЯМА ДА ПОЕМА ФРИЗОПЕПА ОТ 1ЮЛИ

  • 529
  • 8
Скъпи мами на бебоци с АБКМ,
на 6.06. бях с детенце на контролен преглед при доц. Маринова и тя каза, че скоро ще си плащаме ние млякото. Мислех си -поредния слух, но днес 12.06 си взехме Фризопепа за един месец и аптекарката ми каза, че им е разрешено да отпускат тези млека до 30 юни, след това не.
Впрочем доц. Маринова каза, че това е решение на Министерство на здравеопазването, а не на НЗОК, която обаче по мое скромно мнение си е под неговата "шапка".
 С ужас чета по форумите, че някои деца са на хидролизирано мляко до 2 годишна възраст. То е ясно, че от бебоците и тяхното здраве няма по-важно, но това си е чиста проба финансово изнасилване!
Ако имате някаква информация по въпроса, моля ви, споделете!
Виж целия пост
# 1
Това е поредната идиотщина в нашата мила държавица.
Виж целия пост
# 2
А каква е цената на една кутия такова мляко?/от любопитство питам просто/
Иначе е ясно, че това е поредната недомислица.
Виж целия пост
# 3
ами най-евтино съм го виждала по 17,50лв
Виж целия пост
# 4
Нещастници! #2gunfire
И ние днес бяхме при Ковачева,но нищо не каза по въпроса,а от последния протокол(за 3 месеца) ми остава да взема още 10 кут.Не можело да ми поднови протокола,преди да е изтекъл.
Пак някой ще се нагуши,и то за сметка на хиляди дечица!  Rage

Виж целия пост
# 5
Нещастници! #2gunfire
И ние днес бяхме при Ковачева,но нищо не каза по въпроса,а от последния протокол(за 3 месеца) ми остава да взема още 10 кут.Не можело да ми поднови протокола,преди да е изтекъл.
Пак някой ще се нагуши,и то за сметка на хиляди дечица!  Rage

Ти пък ако мислиш, че и сега вносителите не се гушат (от МЗ или ЗК).
По-скоро нещо са се разритали...
Виж целия пост
# 6
не зная има ли връзка с това, но като се замисля като ни ги отпускат от касата, аптеката си получава за 1 кутия мляко около 13лв. от НЗОК-видях го написано при изпулнението на първата рецепта. А ако си го плащаме ние вече е най-малко 17, 50лв. Ами от толкова много деца това си е голяма сума разликата, нали. Иначе къде отиват тези парички, това вече не знам!
Виж целия пост
# 7
На сайта на МЗ нищо не е упоменато,може би предстои...

0800 14 800-тел.на Здравноинф.център с инфо за услуги и лекарства които НЗОК заплаща.
930 11 52 -горещ тел.на МЗ

Незнам колко е горещ,аз от сега съм се подпалила..  Rage
Виж целия пост
# 8
Абе не ги е срам тия хора. Та това е не само основната храна на бебетата ни ,но и единственото им възможно лекарство. Всички предполагам знаете последиците от нелекувана алергия- хроничен бронхит, астма, диабет и какво ли още не!
 А иначе на хора, които пушат и пият като за последно и се поразболеят я от сърце, я от нещо друго, касата си им поема лекарствата, а нашите бебета им идват в повече. Вие преценете!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия