От кой месец започнахте да правите кус-кус на дребните

  • 2 057
  • 27
Това питам Hug
Виж целия пост
# 1
В детската кухня правиха мляко с кус-кус още в млечното меню от 5мес. беше ни любимо!
Виж целия пост
# 2
Можеш да даваш кус-кус след като въведеш глутен, сирене и масло. Лично аз започнах да правя на Дани от около 8 месец


П.П. Току що си проверих записките - не е било от осмия, а от 10 месец Laughing
Виж целия пост
# 3
Преди месец някъде,но не правя много често.
Виж целия пост
# 4
И аз не правя често, но го давам най-вече след 10 месец като се научи да дъвче. Иначе пасиран кус-кус става отврат Sick.
Виж целия пост
# 5
...  Иначе пасиран кус-кус става отврат Sick.
Не става, ако предварително(преди варенето) се препече малко до розово кафяво и става по-вкусно и ароматно. Аз започнах да давам от края на седмия месец, когато въведох попарата.
Виж целия пост
# 6
Аз започнах да давам кус-кус от 8 месец.В началото купувах на Плазмон,после започнах да давам и обикновен.Преди го правех с вода и с плодово пюре,сега му слагам и мляко или сирене.
Виж целия пост
# 7
Десетина дни след като въведох попарата.
Виж целия пост
# 8
Към годинка Peace
Виж целия пост
# 9
От 9 месец започнах да му давам на Плазмон, правя го с АМ и сирене.
Виж целия пост
# 10
От 10-ия месец.
Виж целия пост
# 11

И аз  Grinning
Виж целия пост
# 12
Иначе пасиран кус-кус става отврат Sick.

Моят син пък в началото си ядеше кус-куса  пасиран и изобщо не му беше отвратителен. Прилича на кремче.

Започнах да давам кус-кус малко след годинката от детската кухня.
Но щом въведеш глутен няма проблем да даваш кус-кус , дори и пасиран. Peace
Виж целия пост
# 13
За първи път му дадох миналата седмица.
Сложих му сирене, малко масло, съвсем малко захар и го пасирах.
Хареса го, изяде го всичкия
Виж целия пост
# 14
И аз купих на Плазмон, мислех, че са малки бисквитки  Embarassed Обаче мойто диване не яде нищо, което не е супер гладко. Та искам да ви попитам - кога мога да го пасирам - след като го сваря? Да го разбия в робота преди да го сваря? Или след като сложа масло и АМ? Пасира ли се хубаво, да стане без бучици и трошички?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия