А вие как ще реагирате в подобна ситуация?

  • 1 539
  • 13
Здравейте,
Пускам тая тема защото на скоро ми се случи следното.
Малката не  беше виждала  баща си от коледа. Тя е на 2г. Преди седмица Въпросния баща реши че ще упражни правото си и я взе за събота и неделя. До тук добре, но когато я върна детето беше като разбито. В смисъл че не искаше да идва с мен а искаше да остане с баща си. Та питам това според Вас нормално ли е? Възможно ли е дечко наистина да е искала да остане или е просто моментна реакция? Разбира се след два-три дена нещата се оправиха. Но на мен ми е криво? Питам се винаги ли ще е така? Вие как реагирете на тези детски настроения ако мога така да се изразя. Как се справяте с тези неща? Аз не знаех как да реагирам и си се наплаках едно хубаво. А сега вече като гледам че е било само моментна реакция на детенце съм решила от тук нататък да не си го слагам на сърце. Вие как мислите?
Виж целия пост
# 1
Незнам какви са ви отношенията с бащата,но не е лошо по често да се виждат,все пак децата искат и баща.А реакцията е нормална кой знае как са я глезели и всичко са и позволявали 1swingВ никакъв случай не се съмнявам,че и ти го правиш.Сигурно ти е било неприятно,но на детето и е било интересно.Нови преживявания,нови ситуации,нови играчки и игри.Това е хубаво отношенията между дъщеря и баща да са добри и ти трябва да се радваш
Виж целия пост
# 2
Аз също имах този проблем.Малкия е на 2.6м. и когато се връща от къщата на баща му ми се тръжка даже ми посегна веднъж и ми каза 4е съм била лоша майка щях да препадна.стана ми много болно Sad но това беше само в на4алото сега явно свикна и знае при кой какво може да си позволи и нямам този проблем за сега PeaceМисля 4е и на твоето детенце му тръбва малко време и вси4ко ще е ОК.
Виж целия пост
# 3
Тонката, Благодаря ти. Вдъхна ми малко Вяра и Оптимизъм. Дано наистина да е така и малката по-соро да свикне. Нямам нищо против да се вижда с баща си но имам много против като усетя че я настройват против мен. Но от друга страна  все си повтарям че децата рано или късно започват да усещат кой е прав и кой крив и че трябва да съм силна и да не позволявам да ме манипулират чрез детето. Така поне мисля.
Виж целия пост
# 4
Начинът по който е реагирало детето е мнооого типичен- все пак е било в една нова обстановка, нетипична, и като се е върнало в обичайната му се е приискало още. И при нас беше така- даже и сега като се върне от такива срещи понякога детето е тъжно или по-скоро отнесено. Аз вече си имам изградена тактика- оставям го за час два да си играе без да го насилвам да общува с мен и после му минава.
Виж целия пост
# 5
Според мен е доста нормална реакция. Т.е. детето в било впечатлено от смяната на обстановката, най-вероятно са я глезили и т.н.
След развода на мама живях 3г при баба ми. Мама идваше всеки уикенд. После имаше моменти, в които исках да се връщам при баба ми, даже веднъж си бях стегнала куфар. Горката ми мама.
Каквото й да направиш, ти си "обичната мама"   bouquet
Виж целия пост
# 6
Напълно нормално е! Аз живея сама с децата си, но когато идва мъжът ми, който много обича дъщеря ми макар да не е негова, тя става неузнаваема просто... не само не ми позволява да я обличам, да я храня и прочее и всичко иска той да й прави, даже почистването след основните нужди е в негова чест Joyи направо не ме иска той като е тука, та както той се шегува -добре че идва за малко:))
Виж целия пост
# 7
Брех! Аз ще взема да ви завидя! Моята за втори път отива при баба и дядо-опозиция за 1 седмица и ако не ме чува всяка вечер по телефона ги прави луди да ме търси! А като се прибере веднага се лепва зе мен и отсвирва всичко живо.....Значи всичко май е въпрос и на характер и на емоционална нагласа от страна на детето и майката.
Така че Бебеста, не се притеснявай явна всяка дете реагира различно, както и всяка майка. Аз лично не бих се тръшкала толкова ако дребната се държеше както твоето дете като се върне от гостуванка. И май точно заради това и моята дребна не прави така newsm78 Кой знае?
Виж целия пост
# 8
при нас е сходна ситуация.От 2 мес сме разделени и дъщеря ми ходи редовно на гости на баща си,в началото беше много трудно.Едва съм я прибирала в къщи блъскаше ме , и ме обиждаше с времето свикна.Но от време на време пак прави сцени когато не го е виждала по -дълго време.Но по принцип дори и в съседите да отидем на гости трудно я прибирам.Просто по-различни обстановки и хора и й става интересно.С времето ще свикнат с тази ситуация и не си мисли ,че реакцията е насочена към теб.Просто нещата с теб са му много познати,а децата ги влече неизвестното и новото.Успех!
Виж целия пост
# 9
......  все си повтарям че децата рано или късно започват да усещат кой е прав и кой крив и че трябва да съм силна и да не позволявам да ме манипулират чрез детето. Така поне мисля.

Здравей и от мен. Simple Smile Искам само да ти кажа, че много правилно си мислиш. Дано имаш нужното търпение занапред в живота. И при нас така се случваше, няколко пъти дъщеря ми , която е на 2 и половина годинки, показваше леко отчуждение към мен, когато баща и я води обратно. Но тъй като бързо и минаваше, бях сигурна, че нямам повод за притеснение. Това са нормални моментни реакции на децата. В крайна сметка всичко си идва на мястото.
Виж целия пост
# 10
Много е трудно в такива ситуации,бащата обгражда детето с какво ли не/щото я вижда 2-3 пъти в месеца/ и е нормално детето да е объркано.Моята дъщеря първите 3 месеца ревеше и неискаше да отива с баща си,сега 3 пъти вече отива без да плаче,а плаче като я прибира и казва искам тати дойде.Но как да дойде???Разведени сме от 2 седмици.Колкото и да ги глезят и да им купуват подараци,ние сме тези които ги храним,обличаме и гушкаме когато имат нужда,ние сме вечер до тях,ние сме до тях когато са болни.Сигурна съм че малките им главици правят разлика и макар да неразбират какво става.С течение на времето ще свикнеш,както ти така и детето.
За твое успокоение-детето ми 3 пъти се разплака за баща си /от 6 месеца сме разделени/ и аз се наревах хубаво.Сега неплаче като отива,но ми казва че и е мъчно за мама като отиде при него.
Горе главата,неприятно е,но гледай да сте здрави,на другото-майната му.
Виж целия пост
# 11
Моята дъщеря е само на два месеца, но ще умра от мъка ако направи така след среща с баща си. Изживявам всичко много болезнено. А иначе съм сигурна, че ще имаме и такива моменти, защото съпруга ми е добър манипулатор.
Виж целия пост
# 12
Ей мамчета страхотни сте,
ако знаете само как ми помагате. Жалко, че не се позмаваме лично, но и тук във форума пак е нещо. МНОООООГО Ви БЛАГОДАРЯ за отговорите. Доре че съществува този форум за да се покрепяме морално. Колкото и силен да е човек понякога има нужда от подкрепа и то не каква да е, а именно от тази подкрепа която само хора в подобна ситуация могат да ти дадат. Хубав ден на ВСИЧКИ.   Hands Thumbsup
Виж целия пост
# 13
Моята дъщеря е само на два месеца, но ще умра от мъка ако направи така след среща с баща си. Изживявам всичко много болезнено. А иначе съм сигурна, че ще имаме и такива моменти, защото съпруга ми е добър манипулатор.
И на мен ще ми се прииска да потъна в земята, направо ми звучи много зле.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия