Искам да купя ваксина против Варицела. Как?

  • 2 431
  • 11
Обърнах се към двама педиатри, които ми казаха, че в България такава ваксина няма  Shocked
Ако някой има друга информация, ще съм благодарна да я сподели!
Виж целия пост
# 1
Питай във Фармател-962 22 22.Доставвят и вкъщи.Ако имат ,разбира се. Wink
Виж целия пост
# 2
Аз търся вече три месеца някакъв начин, за да си набавя тази ваксина от България, къде ли не звънях, за момента без успех. Никол, ако ти намериш вариант, моля те пиши.
Виж целия пост
# 3
Емия, благодаря   bouquet казаха, че нямат и никога не са имали  Confused

buni, а от чужбина как стои въпроса? Пренасянето е лесно, но при какви условия на съхранение става, имаш ли представа  Thinking
Виж целия пост
# 4
Ох,и аз се интересувам от тази ваксина за по-нататък,но май е мисия невъзможна.
Как се казва ваксината?Дали ще може да се внесе от чужбина?Етърва ми е в Германия и ще идват след няколко седмици.Дали ще мога да я съхранявам евентуално в домашни условия?
Ще следя темата
Виж целия пост
# 5
Как се казва ваксината?

Varilrix на GSK:
http://www.gsk.ca/en/products/vaccines/varilrix_pm.pdf
обадете се в Глаксо - 953 10 34
София 1408, кв. Иван Вазов, ул. Димитър Манов 10

Varivax на Merck:
 - http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/v/varivax/varivax_pi.pdf
 - http://www.varivax.com/

Схемата е 1 доза на възраст 12-18м или 24м-18г. Прави се подкожно. Струва около 50 Евро дозата.
Виж целия пост
# 6
... обадете се в Глаксо - 953 10 34
София 1408, кв. Иван Вазов, ул. Димитър Манов 10 ...

Обадихме се  Confused имат, но за България не продават  #Crazy
Виж целия пост
# 7
Никол, сестра ми живее в Австрия - пренасянето става в хладилна  чанта, температурата не трябва да пада под 5 градуса. Но има и друг проблем - на всяка граница някой "усърден" митничар може да се заяде и е в правото си да конфискува ваксината.
Виж целия пост
# 8
температурата не трябва да пада под 5 градуса.
Не трябва да пада под 5 или да се качва над 5 градуса?
Абе правилото е: да се съхранява при температура от 2 до 8 градуса. Пише го в началото на стр. 3 в листовката на GSK.
Виж целия пост
# 9
Никол, сестра ми живее в Австрия ...

Сестрата на мъжа ми е във Франция и може да я донесе, но съм сигурна, че ще трябва да плати на митничарите, за да я пуснат  Twisted Evil а и не знам как ще навия педиатърката да я сложи, като не е купувана в България  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
а и не знам как ще навия педиатърката да я сложи

Това също е сериозен проблем. Варицелата не попада дори сред препоръчителните ваксини по българския имунизационен календар.
Това може би е и причината да не се продава от Глаксо в България.
Виж целия пост
# 11
температурата не трябва да пада под 5 градуса.
Не трябва да пада под 5 или да се качва над 5 градуса?
Абе правилото е: да се съхранява при температура от 2 до 8 градуса. Пише го в началото на стр. 3 в листовката на GSK.
Да не пада под 5 градуса, в смисъл да не се замразява. Абсолютно си прав за точния начин на съхранение. И аз мисля, че ще е много трудно да се намери педиатър, който би поставил ваксината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия