Колко сладко?

  • 2 812
  • 64
Скъпи майки, какво количество сладко разрешавате на децата си да изяждат?
Забелязвам много крайни мнения на други места- категорична забрана на захар...
Аз бонбони не купувам изобщо, вафли и бисквити- рядко, но шоколад- всеки ден (или почти). Според мен, не само че не е вреден, но дори е полезен (в разумни граници). Мисля, че половин шоколад на ден е ок. Кафява захар не купувам, ползваме бяла (понякога- фруктоза). Но обикновено подслаждам с мед. Медът пък изобщо не го ограничавам.
Смятам, че захарта е вредна само за майка ми (диабетичка е), но не и за мен, а още по-малко за децата. Стига да не е за сметка на други необходими храни- плодове и зеленчуци, мляко. И предпочитам да ядат шоколад, вместо месо Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Определено не ограничавам сина си от сладко, но и не прекалявам с количествата, "един кроасан с шоколад за деня + едно шоколадово кремче". Всеки ден различни неща, но като количество е съобразено с този пример Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Не ограничавам сина си, но и той не е много по сладкото - поне за сега.
Не знам колко е голямо детето ти, но половин шоколад /цял е 100 гр. / ми изглежда доста като количество - лично аз съм възрастен човек, а от толкова шоколад ми става лошо  Sick

Виж целия пост
# 3
И аз не ограничавам мойте деца, но и те не са пристрастени към сладкото. Купувам от време на време сухи пасти или вафлички, по някой шоколад или желирани бомбони. Като цяло подслаждам с мед - чай, мляко.
Виж целия пост
# 4
Не подслаждам нищо, не виждам в какво мога да сложа захар  Tired

Но в готовите неща има достатъчно, така че не мога да кажа, че я ограничавам, яде кроасани, когато пътуваме и шоколад, ако някой несъобразителен гост й подари  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Аз подслаждам в разумни граници храните на децата-например сутрин попарата ,следобяд кремчето,гриста,млякото с бисквити не ги давам неподсладени и никога не съм ги давала.Не давам чист шоколад,но понякога давам кроасани и вафли.Предпочитам да им давам солети пред вафли,но само навън при разходките ако си поискат,вътре вкъщи-не,само плодове.
Като цяло съм на мнение,че не мога да ограничавам изцяло децата от захар,но в разумни граници-да.За мен разумна граница е една чаена лъжица на една около 200мл паничка попара или крем.
Виж целия пост
# 6
Храни не подслаждам ....
С шоколада не съм я запознала и мисля да го забавя този момент максимално...
Мед не съм давала още също  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Сладкото като сладко не го ограничавам, но и Вальо не е пристрастен
Единствено ограничавам шоколада, но това мисля, че е друга тема Wink Grinning
Виж целия пост
# 8
и при нас май нищо не се подслажда. дори не съм сигурна колко захар имаме и къде е  newsm78 отдавна не ми се е налагало да ползвам (май от печенето на коледните сладки) newsm78

понякога им слагам мъничко мед в чая, ако изобщо се излъжат да пият такова нещо. тортички разни си правим с мляко и плодове, кокосови стърготини, евентуално с бисквити...

по отношение на сладкото, ядем предимно сладолед и шоколад. ограничения има само вечер преди лягане и в тази връзка снощи се проведе следният разговор:

Габа: Тати, мама каза, че ще подивея, ако изям този шоколад; нали няма?
Баща й: Май ще подивееш, по-добре не го яж сега.
Габа: Неее, няма да подивея, ще си хапна.
(след 5 минути шоколадът е изяден; беше всъщност половин шоколад, а и имаше доста време до лягането и не бяхме решили сериозно да не й даваме)
Габа отива при баща си: Тати, онзи шоколад май беше мухлясъл и го изхвърлих в боклука...е, хартийката му изхвърлих....

не подивя, но омете още някакво десертче, което повече приличаше на бисквита. и всичко това след стабилна вечеря. Shocked

при положение, че като цяло не прекаляваме със захарта и нишестетата, а също и че знам колко е вкусен шоколадът, не считам за необходимо да ограничавам децата си ей така заради идеята. следя ги само да не започнат да заместват истинските си хранения с шоколад.
Виж целия пост
# 9
А ми общо взето и аз не го ограничавам ,но все пак слагам някаква граница,за да не му се отрази на основните хранения.А иначе храни почти не послаждам с изключение на чай и кремчета.  bouquet
Виж целия пост
# 10

при положение, че като цяло не прекаляваме със захарта и нишестетата, а също и че знам колко е вкусен шоколадът, не считам за необходимо да ограничавам децата си ей така заради идеята. следя ги само да не започнат да заместват истинските си хранения с шоколад.

И при нас е така. Опитвам да им предложа алтернатива - плод. Понякога се съгласяват, но понякога си искат шоколадчето /от най-малките/
Виж целия пост
# 11
о, при нас няма такава алтернатива - плод. шоколадът (както и разните бонбони, вафли, сладолед) се позволява само ако през деня вече е изяден поне един плод или зеленчук.

виктория като беше малка често казваше: мамо, дай ми вече някакъв плод, че са ми се дояли бонбони.  hahaha
Виж целия пост
# 12
Или си е до детето или вкус наистина се възпитава, но голямата сладко не обича. Не ми се налага да я ограничавам, защото тя така и така на сладко не налита. Слагам и мед в чая, от време на време изяжда по някой друг бонбон, яде корнфлекс сутрин (той си е сладъчък) и ме изнудва да и правя ягодите със захар. Много рядко ще се излъжи да си вземе парче кекс или да язяде 2-3 парченца шоколад. Обаче плодове набива здраво и смятам, че от там си набавя нужната захар. Ако ми поиска нещо сладко няма да и откажа, но пък тя е на 7 години.
Виж целия пост
# 13
о, при нас няма такава алтернатива - плод. шоколадът (както и разните бонбони, вафли, сладолед) се позволява само ако през деня вече е изяден поне един плод или зеленчук.

виктория като беше малка често казваше: мамо, дай ми вече някакъв плод, че са ми се дояли бонбони.  hahaha


Аз вече няколко пъти съм писала, че моите ядат плодове с килограми. Това, че ще заменят веднъж плодчето с малка "Милка" изобщо не може да ме притесни. Ама съм длъжна да ги пробвам Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Аз вече няколко пъти съм писала, че моите ядат плодове с килограми. Това, че ще заменят веднъж плодчето с малка "Милка" изобщо не може да ме притесни. Ама съм длъжна да ги пробвам Mr. Green

точно, цялата "картина" е важна.

пък и вкусът се възпитава, макар че понякога трябва малко повече убеждаване. опитвам се да науча и децата си да изпитват наслада от естествения вкус на плодовете, който няма нищо общо с този на захарта и шоколада, но това не прави едното нещо непременно лошо, нали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия