направо възмутително

  • 2 118
  • 15
вече ми писна да се разправям с лекари-бюрократи и да ме разхождат като маймуна #2gunfire...мойто досегашно педи ми създава какви ли не пречки само и само да не ми даде картона за бебка...вчера ме разкара 2 пъти до кабинета си...сутринта като бях при нея ми каза, че не е оформено каквото трябва и да отида днес сутринта...сега пак ме върна и ми каза -да отида след обяд към 13.00...в този дъжд само ми е до разходки Close....отказва да ми направи синя здравна книжка- защото нямало нужда...и накрая изръси, че едва ли не ми прави лична услуга, защото "ПО ЗАКОН ТРЯБВАЛО ДА МИ ГИ ДАДЕ ЧАК НА 01 ЮЛИ"...ама тя сега не искала едва ли не да ми отказва...вярно ли е - че има найстина такъв закон  Thinking
Виж целия пост
# 1
Уби ме  #Crazy
Нашето джи пи въобще не държи картона при себе си. Аз го нося с мен на всяка консултация. Синята книжка сигурно от мързел или немърливост не я прави  #Cussing out  както нашата предишна лекарка.
А ако искаш да си смениш джи пито, нали трябва преди 01 юли да го направиш  newsm78?
Дали не се презастрахова, че може да я смениш?
Виж целия пост
# 2
Уби ме  #Crazy
Нашето джи пи въобще не държи картона при себе си. Аз го нося с мен на всяка консултация. Синята книжка сигурно от мързел или немърливост не я прави  #Cussing out  както нашата предишна лекарка.
А ако искаш да си смениш джи пито, нали трябва преди 01 юли да го направиш  newsm78?
Дали не се презастрахова, че може да я смениш?
Момичета, явно някои ДжиПи-та правят точно така: задържат картоните на пациентите при себе си като гаранция, че няма как да ги сменят - на една колежка по същия начин беше. А нямат право - картоните си стоят у вас и се носят само при преглед и/или издаване на болнични. Здравната книжка трябва да ти я издаде, не знам обаче по закон как е... newsm78 А ти явно искаш да я смениш и тя затова те мота, така ли? Ако е така - заплаши я, че ще пуснеш оплакване до НЗОК, да видим как ще реагира... Успех!
Виж целия пост
# 3
И съвсем навреме изскочи и тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106776.0.
Виж целия пост
# 4
аз знам друг адрес за жалби и оплаквания- ул.КРИЧИМ 1....там се бях оплакала преди време от лабораторията на САНТЕмедикъл...естествено нищо не им направиха #Cussing out....изглежда в тия среди по-големите риби се познават и рядко някой ще плюе по другия #Cussing out
Виж целия пост
# 5
Ето какво направих аз, когато реших да сменям педиатърката: говорих с новоизбраната, тя се съгласи да ни вземе, попълних формулярите за избор и ги занесох, като попитах дали може по-късно да занеса картона на детето и здравноосигурителна книжка. Тя каза, че няма проблем. Чак тогава отидох при старата педиатърка, казах че съм избрала нов личен лекар за детето си и просто си взех документите- пред свършен факт не може да направи абсолютно нищо. Получих всички  документи, включително досието на малката.
Ти си родител и твое право е да избираш.
Успех!
Виж целия пост
# 6
аз също си говорих с новия педиатър,който си избрах- той ми каза, че няма проблем да ни поеме...и де факто аз също поставям старото педи пред свършен факт- обаче нцццц...тъкмо се приготвям да отивам при нея за 3-ти път....както ми е прикипяло само ако ме върне за 4-ти път -може и да забравя за добрия тон smile3511 smile3511...
Виж целия пост
# 7
И нашата педиатърка държи при нея картона на Калина и също нямаме здравна книжка и като съм си правила устата да й направи най-сетне, се прави на разсеяна. Мързи я да гледа...
Хич не я бави повече вашата, обясни й, че това не е начинът да ви запази като пациенти, най-много да си отнесе жалба до здравната каса!
Виж целия пост
# 8
Аз също смених джипката още на 02.06. Слава Богу, картонът си е в мен, а синята книжка си взех от здравната каса, нужно е само ЕГН-то на детето. Ако вашето джипи не си е направило труда да вземе такава, то няма и да я има в регистрите на ЗК.
Виж целия пост
# 9
Въобще не се чуди, а направо си смени джипито това може да стане без въобщеда уведомяваш старото а картона е задължена да ти го върне!! Тоест няма право да го държи при себе си!!!
ако искаш да пускаш жалба на я уведомявай за това а го направи на ул Кричим 1 или ул. Енос 12-14 София!!
Здравна книжка също ще ти издадат там на Енос 12-14 ако джипито не иска да го прави!
Виж целия пост
# 10
взех си най-накрая заветния картон Whistling...ОБАЧЕ здравна книжка не ми издаде,защото "ТО ОТ ТОЛКОВА БЪРЗАНЕ, ЧОВЕК ВЕЧЕ СЕ ОБЪРКВА"...толкова да ми е писнала тази женичка,че не искам и секунда да я гледам и слушам повече....каза, че за книжката "ДРУГ ПЪТ''...обаче такъв друг път за мене няма да има....слава богу, че се утървах от нея #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 11
При смяна на личен лекар, цялата документация на пациента се предава по служебен път, т.е. стария е длъжен да предаде документацията на новоизбрания,който от своя страна има интерес да я изиска ...и ако това не стане ЗК ги санкционира. Здравната книжка също е задължение на личния лекар да я даде...новоизбрания също може да издаде, ако до тогава пациента няма.
Излишно е било да се разхождаш толкова пъти за картона...
Виж целия пост
# 12
При смяна на личен лекар, цялата документация на пациента се предава по служебен път, т.е. стария е длъжен да предаде документацията на новоизбрания,който от своя страна има интерес да я изиска ...и ако това не стане ЗК ги санкционира. Здравната книжка също е задължение на личния лекар да я даде...новоизбрания също може да издаде, ако до тогава пациента няма.
Излишно е било да се разхождаш толкова пъти за картона...

каквооооооооо...верно ли бе.....защо никой не ми казва.... newsm61 smile3511..и след това защо лудниците били пълни
Виж целия пост
# 13
вярно е Charla ....жалко че не си се сетила да питаш в ЗК, но и личните лекари са наясно с това...можел е новия да ти го спести...не си хаби нервите Hug
Виж целия пост
# 14
Какви са тия лекари, една здравна книжка не могат да направят...А тя трябва да се направи веднага след като запишеш детето.
Charla, ужасна история, не се нервивай повече, нали най-накрая всичко си успяла да свършиш и вече няма да се налага да посещаваш 'любимата' си лекарка. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия