Бебчо пропуска ядене - проблем с кърмата?

  • 351
  • 3
Здравейте,

Имам един въпрос, който малко ме притеснява. Бебчо е на почти 2 месеца и засега се храни на около 3 часа. Дотук добре, но има моменти, когато след дълго будуване следва и дълъг сън, при което пропуска едно хранене.
Това, което ме притеснява е, възможно ли е това нарушение на ритъма на хранене да ми намали  количеството и ритъма на кърмата или пък да доведе до запушване на канали, мастит и т.н.

Благодаря предварително за инфото.

Поздрави.
Виж целия пост
# 1
Можеш да изцеждаш гърдата, от която следва да кърмиш. Млякото го пази, ако пък се събуди, а не ти стигне останалото. Така няма да ти намалее кърмата. А иначе - може да няма нужда да яде толкова често, а и както казваш, че след дълъг период на будуване следва дълъг сън - сигурно се изморява да будува и затова спи. И при нас понякога през деня прави над 4 часа сън...Но не я будя, нали казват, че сънят "храни". Но като се събуди е толкова гладна, че имам чувството, че наваксва пропуснатото ядене Hug
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай от дългата пауза за сън,през останалото време бебчо ще си навакса Simple Smile
Ако усещаш напрежение в гърдите можеш да се изцеждаш,за да предотвратиш запушване на каналчетата,освен това изцеждането предполага и образуването на ново количество кърма.Когато бебето ми беше на 2м. и сме имали по-големи паузи между храненията(особено между осем вечерта и два през нощта се изцеждах задължително,тъй като гърдите ми се препълваха и ме боляха, а до следващото хранене пак се напълваха и всичко си беше наред Simple SmileА за да не ти намалява кърмата не спазвай режими,слагай бебчо по-често на гърдата,храни на поискване,няма нужда от вода,на този етап кърмата е всичко Grinning(в случай,че са ти казали да даваш водичка м/у храненията Wink)
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай от дългата пауза за сън,през останалото време бебчо ще си навакса Simple Smile
Ако усещаш напрежение в гърдите можеш да се изцеждаш,за да предотвратиш запушване на каналчетата,освен това изцеждането предполага и образуването на ново количество кърма
.
Peace

Спокойно, нищо не може да стане от такива инцидентни пропуски Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия