Котките миришат ли?

  • 20 098
  • 91
Предлагат ни да си вземем малко котенце. Моите деца особено едното много иска. Аз също обожавам животни - почти през целият си живот съм имала някакво животно вкъщи (имах и котка, но това беше много отдавна и не помня пък и едва ли съм обръщала внимание).
Обаче моят мъж не иска и основният му довот е че котките и изобщо животните миришат.
Та въпроса ми е който има котка или е ходил на гости където има котка мирише ли къщатата?
Виж целия пост
# 1
Усеща се специфична миризма в къщата, но не от самото животно. Мирише от котешката тоалетна, дори и тя да се поддържа чиста. Може да си вземте коте, но го научете да ака и пишка на канала в банята или тоалетната, не в пясък или камъчета Peace
Виж целия пост
# 2
Ние имаме сиамка и не мирише.
И предишният ни хубавец - порода "улична превъзходна" също не миришеше.
Виж целия пост
# 3
Не мирише животното, а тоалетната му. Самата котка няма никаква миризма.
Виж целия пост
# 4
Усеща се миризма, но не от самото животно. Мирише от котешката тоалетна, дори и тя да се поддържа чиста. Може да си вземте коте, но го научете да ака и пишка на канала в банята или тоалетната, не в пясък или камъчета Peace

И е така, и не съвсем.

Мъжките котки, особено при достигане на полова зрялост (10-12м) започват да маркират територията, иначе казано - да ти препикават къщата наред. Ако се кастрира котарачето преди достигане на зрелост, няма да развие тази черта, но ако се кастрира след като веднъж е почнало, няма да спре.

Женските не миришат.

Тоалетната - мирише и от канала. Най-добра до момента според мен се оказва котешка тоалетна със силикон, както и някои вносни (едни холандски има, името ми убягва); всичко освен българските става. Българските (например 'Бенто') не задържат миризмата, много лесно се сплъстяват на огромни буци, и като цяло са кофти. Вносните са леко по-скъпи, но и по-качествени. Отделно се продават обезмирисители за котешка тоалетна - 1-2 лъжици (точните пропорции пише на опаковката) се смесват с 'пясъка' в тоалетната и улавят неприятните миризми.
Виж целия пост
# 5
Котката не мирише!Наистина е най-добре ако можете да го нау4ите да ходи на канала в банята...ако е мьжко коте,когато се разгони има опасност да маркира,което си мири6е наистина.Ре6ението е кастрация.
Виж целия пост
# 6
Бу е съвършено права. При женските котки миризма няма, а при мъжките всичко зависи от решението, което бихте взели по отношение на кастриране или не.
Виж целия пост
# 7
мирише Sign Exclamation и то не е проблема, че ще е научена да "ходи" на определеното място, а по-скоро в това, че след "ходенето" няма как да й измиеш лапите и съответно мацата ходи там, където и децата-а следното не е от най-хигиеничното Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
Където и да съм влизала и е имало котка - мирише  Stop
Виж целия пост
# 9
Миришат мъжките, женските не, освен, ако не ти пикае на килима. Peace
Виж целия пост
# 10
Усеща се специфична миризма в къщата, но не от самото животно. Мирише от котешката тоалетна, дори и тя да се поддържа чиста.
Peace
Тоалетните  също поемат мириса  Peace
Виж целия пост
# 11
Не мирише животното, а тоалетната му. Самата котка няма никаква миризма.
така е! но не е задължително. във свеки въобще не мирише, но той ходи на един вестник в бавята / което за мен е адски гнусно. предпочитам да ми мирише, но да ходи в легенче/  и веднага след това му се изчиства какното е свършил /той без придружител отказва да ходи/
колкото до маркирането - моята котка не маркира  newsm78
Виж целия пост
# 12
Имам мъжки котарак,след като го кастрирахме си разрешихме проблемите.Знам че е малко жестоко,но иначе беше кошмар.Сам се научи да ходи по нужда на самия канал и лесно се почиства.
Виж целия пост
# 13
Където и да съм влизала и е имало котка - мирише  Stop
Подкрепям.
Ние за това у нас се радваме на рибки  Laughing
Виж целия пост
# 14
котките смърдят . навсякъде ,където съм ходила на гости и имат котка - смърди . а на канала в банята колко е гнусно да се изпикае - особено след като някой току-що се е изкъпал и се вдига пара . а от гадната котка на съседите замирисва чак в нашата баня,ако не пусна вентилатора
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия