Едно уточнение за хомеопатията - продължение

  • 620
  • 1
Цитат
Може ли някой да ми даде пример за лечение на нещо елементарно с различни симптоми. Например имаш хрема, зачервено гърло и температура. Как така с един и същи медикамент се третира? В един такъв случай ние взимаме:
- Най-често Allium Cepa или  Nux Vomica 9CH за хремата,
- Belladonna 9 CH за температурата и червеното гърло през 1 час или по-често докато се смъкне температурата
- Oscilococcinum най-вече в началото като се усети неразположението.
Какво предлага кл. хомеопат в такъв случай?

Драга Lala

 - Разликата между Класическата Хомеопатия и Боаронската е във Философията - Класическата лекува човека като едно Цяло - Холистично, докато Боаронската ползва същата философия, както и официалната медицина: Симптоматично и по органи и системи.
 Затова и по-лесно я "интегрира" в официалната лекарска практика, за да обслужва интересите на... Мултинационалния Концерн Боарон за колкото може по-големи продажби...
 - И не случайно лекарите са обучавани да предписват много хомеопатични лекарства наведнъж, по пет пъти на ден и по 5 гранулки от всяко на същата тази фирма!...
 - Така предписани наведнъж много хомеопатични лекарства, е все едно да смесиш няколко телевизионни предаватели на един и същ канал. Картината ще е една Мътилка и нищо няма да разбереш.
- Освен това е и опасно, защото се стига до Много Тежки Потискания на Жизнената Сила и "вкарване" на болеста на по-дълбоки нива.



Виж целия пост
# 1
Имам конкретно питане към Вас и вчера Ви пуснах лично съобщение, но може би не сте го видяли. Моля Ви, да ми кажите как да се свържа с Вас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия