Въпросче за феталната ехокардиография?

  • 5 567
  • 20
Здравейте мами, имам въпрос за феталната ехокардиография, която се прави между 18 и 22г.с. На Феталната морфология всико мина ок, СЛАВА БОГУ! Обаче докторката ми каза:"За всеки случай и феталана ехокардиография". Та питам ви вие ходили ли сте и ако сте ходили, при кой доктор и къде?  newsm78
Виж целия пост
# 1
А и забравих още нещо  Embarassed Това от задължителните прегледи ли е или се прави по желание или по препоръка?
Виж целия пост
# 2
 Аз ходих и на фетална морфология и на фетална ехокардиография просто превантивно безда има съмнения за нещо. За феталната ехокардиография ходих в трета градска болница, прегледа го прави педиатър-кардиолог, струва 50 лв. Ако те интересуват координати пиши ми ще се поразровя  да ти ги дам.
Виж целия пост
# 3
Здравей,
Феталната ехокардиография се прави само при необходимост - по преценка на наблюдаващия гинеколог. Не е от задължителните прегледи. Аз, лично, ходих при специалиста, който ми препоръчаха. Казва се д-р Евтимова /детски кардиолог/. Работи в Университетска болница за детски болести, прави прегледи и в детската поликлиника, която се намира срещу нея /206 кабинет/. Тел. 952 38 40 /в.231/. Аз си платих прегледа, но може и с направление. Информацията, обаче, ми е от преди две години. Дано съм ти била полезна. Успех и дано всичко е наред!
Виж целия пост
# 4
Ще ти бъда много благодарна didi_b  bouquet Сега ми казаха за д-р Спасов от Института по педиатрия  newsm78 Имате ли мнение за него?
Виж целия пост
# 5
Аз ходих в 3та градска при д-р Велковски и го препоръчвам! Има отзиви за него и  изобщо по темата в Здравен справочник!Успех!
Виж целия пост
# 6
Доброволен е прегледа-поне ако нети го препоръчат по някакви притеснителни причини
аз ходих при доц. Томова-много съм доволна
Виж целия пост
# 7
 Аз ходих при доктор Павлова, телефона за предварително записване е 9211582
Виж целия пост
# 8
До колкото ми е известно се прави при рискови бремености. За съжаление на последък стана модерно да се правят какви ли не изследвания на плода без да е необходимо. Аз не съм правила и лично моя съвет е да не се натоварваш с много изследвания. Както казват хората какво е писано ще стане. Каквото и да решиш ти пожелявам лека бременост и най-хубавото и здраво бебче на финала   bouquet
Виж целия пост
# 9
Ще ти бъда много благодарна didi_b  bouquet Сега ми казаха за д-р Спасов от Института по педиатрия  newsm78 Имате ли мнение за него?

да той е прекрасен специалист(най-добрия избор,препоръча ми го Димитрова) -мен ме гледа във Фемина,издава и документ с диагнозата и се подписва под него.горещо ти го препоръчвам.Томова също е добра но не е ясно с каква техника разполага в мед.център София,докато Спасов гледа във Фемина на супер ехограф
феталното ехо е според мен важен преглед,защото ако недай си Боже има някакъв проблем ще може да се реагира веднага след раждането на бебчето,а обикновенните гинеколози не разбират от сърце както кардиолозите
успех  bouquet
Виж целия пост
# 10
въпросът ми ще се стори тъп на някои , не съм се сблъсквала още с това ,може ли да ми обясните какво точно са тези-фетална морфология и  фетална ехокардиография  Embarassed
Виж целия пост
# 11
Ще ти бъда много благодарна didi_b  bouquet Сега ми казаха за д-р Спасов от Института по педиатрия  newsm78 Имате ли мнение за него?
Д-р Спасов е много добър специалист. Мен той ме гледа в клиника Грийнберг в Младост 3 (каза ми, че там ехографът е по-добър). Препоръчва преглед и след 30-та г.с.
При доц. Томова в института по педиатрия също съм ходила, и тя е много добра Peace
Виж целия пост
# 12
3-та градска - там са корифей  Peace
доц. Томова също е добър спец.

д-р Спасов съм го викала у нас на частен педиатричен преглед - не ми допадна като специалист. Никак даже  Crossing Arms

Мисля, че феталната кардиография не е задължителна, но е препоръчителна. Отдели средства и си я направи - струва си  Peace
Виж целия пост
# 13
Напоследък препоръчват феталната ехокардиография, защото има увеличен брой на децата с вродени сърдечни пороци. Най-добре е да я направиш в Трета градска, защото товаси е специаллизирана кардиологична болница. На мен ми я прави д-р Велковски и съм много доволна.
Виж целия пост
# 14
Аз ходих само на фетална ехокардиография и доктора направи цялостна морфология след прегледа на сърцето.
Ходих в МЦ Фемина при д-р Стоев.Много съм доволна от прегледа при него и след това наистина се успокоих,че всичко с бебето е наред.
Ето координати ако решиш:
Прегледа се извършва в медицински център "Фемина"! Намира се на ул. "Дунав" 47  (Пряката между "Раковска" и "Васил Левски" по-близо е до бул."Сливница". До Бъра помощ.) . Телефоните на центъра са 983 30 20; 983 57 97.  Ехографа е последно поколение и се вижда всичко.  Д-р Спасов  преглежда всички органи много внимателно.  Даже се виждаше в коя посока тече кръвта на бебо!Последните  10-20 мин от прегледа се гледа цветно предимно личицето на бебето .  Можете да си записвате час при  д-р Спасов на телефон : 0888499193.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия