Взимане на кръв

  • 1 047
  • 21
Знаете ли, дали е задължително на 6 месеца да се взима кръв и урина?
И защо?
Виж целия пост
# 1
ами дали е задължително не знам, но на нас ще ни взимат , за да се види как е хемоглобина
Виж целия пост
# 2
Задължително е . С цел профилактичен преглед , следи се хемоглобина на бебчо.
Виж целия пост
# 3
Абсолютно да - на базата на кръвната картина могат да се установят много и различни заболявания , следи се здравословното състояние на детето , а това е много важно.
Взимат му от пръстчето става за секунди....
Виж целия пост
# 4
да задължително е.лекарката каза че хемогобина пада около шестият месец и затова трябва да се следи.на нас ни взеха вчера.боцкат пръсчето и за минута е готово.
Виж целия пост
# 5
Абсолютно да - на базата на кръвната картина могат да се установят много и различни заболявания , следи се здравословното състояние на детето , а това е много важно.
Взимат му от пръстчето става за секунди....
Peace
Не боли,става много бързо.Вчера взимаха на Руми отново и даже й беше интересно,подаваше си и другите пръстчета да й ги боцкат и тях Joy
Виж целия пост
# 6
На мен ми вземаха кръв и урина за изследвания всеки месец и всеки месец ме гледаха на ехограф
Виж целия пост
# 7
Задължително е.
Виж целия пост
# 8
Да това е са първите задължителни изследвания!Те са профилактични за да се следи състоянието на детето,дори и няма да усети боцкането по пръстчето! Peace
Виж целия пост
# 9
Самата процедура ли те притеснява?
Виж целия пост
# 10
следи се състоянието на детето - основно хемоглобина, но и други показатели. Не ги знам какви са...

Обаче си спомням събитието...една много мила дама вземаше кръв на момиченцето ми. И в нейната голяма ръка една толкова мъничка ръчичка. Отначало й беше интересно, но като я боцна = един такъв горчив плач изплака... Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Може би има връзка с това, че към 6тия месец натрупаните по време на бременността от организма на мама някои ценни вещества свършват (голямо изказване  Embarassed) - та затова на 6тия месец, после на годинката. Знам, че е за доброто на детето, но е много неприятно за много деца - нищо че бързо се успокояват като свърши! Моята вчера като се задърпа, се оцапа с кръв по лицето, блузата, че и мен по бялата жилетка! Не дваше да й стискам пръстчето с памука!  #Crazy

Тогава се дава и урина за изследване!!!
Виж целия пост
# 12
Абсолютно да - на базата на кръвната картина могат да се установят много и различни заболявания , следи се здравословното състояние на детето , а това е много важно.
Взимат му от пръстчето става за секунди....
Peace
Не боли,става много бързо.Вчера взимаха на Руми отново и даже й беше интересно,подаваше си и другите пръстчета да й ги боцкат и тях Joy

така е, а и наистина не е страшно, моя Филип е голям ревьо, но гък не каза докато му взимаха кръв.

по принцип в доста др държави не се правят такива изследвания на 6 месеца, а чак на годинка, но в Бг се правят, а теб какво те притеснява всъщност?
Виж целия пост
# 13
Задължително Peace
Виж целия пост
# 14
Урина на 6м не успях да взема, Дияна мина само с вземане на кръв. Не боли, става бързо. Но поне разбрах, че има проблеми с нисък хемоглобин и педито предприе адекватни мерки. Сега дребната си е ок Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия