обичат ли децата при баба и дядо?

  • 2 500
  • 42
Моля кажете как се държат вашите дечица ,когато решите да ги оставите при бабите им ,защото моето не ще и да чуе за тях.И двете баби много я обичат ,винаги я гледат много добре когато се е налагало (е то не е никак често),но мисълта ми е ,че след това тя не ще въобще да ходи пак.Тази седмица например се налага майка ми да я гледа 2дни и направо изпадам в ужас как да го съобщя на малката.То се започва с едно реване ,тръшканееееееее-направо ужас.
Все слушам за дечица който с радост ходят при баба и дядо - а при нас ,,,,,,,,,.

Споделете как е при вас ?
Виж целия пост
# 1
Моля кажете как се държат вашите дечица ,когато решите да ги оставите при бабите им ,защото моето не ще и да чуе за тях.И двете баби много я обичат ,винаги я гледат много добре когато се е налагало (е то не е никак често),но мисълта ми е ,че след това тя не ще въобще да ходи пак.Тази седмица например се налага майка ми да я гледа 2дни и направо изпадам в ужас как да го съобщя на малката.То се започва с едно реване ,тръшканееееееее-направо ужас.
Все слушам за дечица който с радост ходят при баба и дядо - а при нас ,,,,,,,,,.

Споделете как е при вас ?

 smile3521 Обича, разбира се Peace Тя обича всички Wink
Виж целия пост
# 2
Много обича при баба и дядо на вилата, но там ходим събота-неделя и лятото. Тук при другата баба също не отказва, но по-не и е интересно.
Виж целия пост
# 3
Голямата обича, малкия - не.
Виж целия пост
# 4
Малкия не го оставям все още, но баткото мнооого обича  smile3508 . Аз съм го оставяла два-три пъти да спи при тях, а иначе идват да го гледат за по някой час в къщи, ако се наложи.
После обаче винаги ми казва "мамоооо, ще ти кажа нещо... - Казвай....-баба и дядо ми угаждаха  Embarassed " с наведен поглед, все едно е най-голямото престъпление  ooooh!
Душичката, той - чуства се виновен, че са го обували, хранили и разни други неща които върши сам в къщи  Whistling
Карай - бабите и дядовците са за това - да развалят дисциплината, за да е по-интересно  Joy
Виж целия пост
# 5
Когато се налага да са с бабите си /обикновено по настояване на последните/ не изпадат във възторг, но не си и помислят да се тръшкат. Приемат нещата такива, каквито са. Предпочитат да са с мен по принцип.  
Виж целия пост
# 6
О, моята дъщеря много обича при баба си и дядо си (при моите родители), ние живеем на 10мин пеша един от друг и като се прибираме минаваме поркай тях и тя обикновено казва "тази вечер искам да спя в баба", ако и майка ми е съгласна (а тя почти винаги е) я оставям, на сутринта я водят на ДГ, която също е близо до тях.
Въобще много съм добре в това отношение  Laughing
Виж целия пост
# 7
Сигурно зависи и от това колко голямо е детето, доколко е говото да се отдели от майка си. Моите  /на 4 и на 6 г./ за първи път тази година са на гости на баба и дядо на село. В неделя ги закарахме. Засега са много доволни и ми съобщиха, че искат да ги вземем чак "след 90 дни", когато отиваме на море.

Досега винаги са били навсякъде и винаги само с мен, е и на детска градина.
Виж целия пост
# 8
Не знам колко ти е голямо детето. Нашето в началото се цупеше, затова решихме да я оставяме по-честичко, дори и за няколко часа, за да свикне да се отделя от нас. Сега като чуе за баба и дядо изпада във възторг, особено, ако ще ходят на вилата, където тича на воля по двора и прави каквото си иска. Laughing
Виж целия пост
# 9
А ми моя син много обича да ходи при тях ,но НЕ и да остава там без нас.Един път се опитахме да го уставим,то беше тръшкане и изпадане в истерии и се отказахме.Сега отиваме само без да го оставям при тях.
Виж целия пост
# 10
иска ли питане?!
майка ми си купи къща в едно планинско село и се премести да живее там. миналото лято децата за пръв път усетиха истинското удоволствие от ваканцията, макар и само за 2-3 седмици (беше ни много домъчняло за тях и не ги оставихме по-дълго). когато отидохме да ги приберем, габа се скри при съседите.

в неделя отново заминават и ще стоят там вероятно до началото на август. ще си водят и приятелка с тях.

като оставим настрана чистия въздух и здравословния климат, ето какво още има при баба:
- разходки в гората
- истински риболов
- палачинки и мекици за закуска
- игра с пръскачката на тревата
- голям двор с всички плодове и зеленчуци, за които се сещате
- спокойна улица с гладък асфалт за ролери и колелета
- беснеене навън до посреднощ с други деца
..........

и баба, която по нищо не им отстъпва на щуротиите.

другият комплект баба и дядо живеят в софия; децата обичат и тях и прекарват заедно доста време. не ги оставяме често при тях, но се виждат почти всеки ден и имат добра връзка помежду си.

да, глезят ги, угаждат им, не са маниаци на тема здравословно хранене.... но за децата е много по-ценно чувството за принадлежност и сигурност. а и кой друг може да им каже цялата истина за това какви деца са били мама и татко?
Виж целия пост
# 11
иска ли питане?!

като оставим настрана чистия въздух и здравословния климат, ето какво още има при баба:
- разходки в гората
- истински риболов
- палачинки и мекици за закуска
- игра с пръскачката на тревата
- голям двор с всички плодове и зеленчуци, за които се сещате
- спокойна улица с гладък асфалт за ролери и колелета
- беснеене навън до посреднощ с други деца
..........

и баба, която по нищо не им отстъпва на щуротиите.


... в сърцето на Родопите. И аз обичам да ходя там, какво да кажа за децата. Всъщност сме оставяли само каката за по-дълго.
Виж целия пост
# 12
Да, обича, но като поседи повечко от 2 дни при някоя от бабите и започва да нервничи и да си иска вкъщи. Какво да се прави, детето е много привързано към нас.
Виж целия пост
# 13
Обожава! Брои дните до ваканцията, когато ще се приберем в БГ и ме моли да го оставя да учи в БГ  Laughing
При свекърва ми понякога иска да ходи, понякога не, но тя винаги му купува нещо интересно, шоколадче, книжка или играчка и по този начин го подкупва. Проблемът е че със свекър ми са по-трудно подвижни и някак няма екшън като ходи там. По-статично е и гледа много ТВ, а ако свекър ми гледа новините и това не може да прави. Заради това се дърпа.
Дай идеи на бабите как да я развличат. Оставяй при тях интересни играчки или им дай парички да я заведът на интересно място и ще й хареса  Peace
Виж целия пост
# 14
 Много обичат и двете,Дарина вече втори месец е при баба и дядо в провинцията и не иска да се връща.По телефона казва,че и е мъчно за нас,но иска ние да отидем там,а не тя да се връща  в София.
  Баба и дядо мноооого я обичат,глезят я и тя се чувства прекрасно с тях. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия