Консултация с Класически Хомеопат

  • 170 224
  • 996
С удоволствие ще отговоря на всички зададени въпроси от областа на Класическата Хомеопатия.

- Казвам се Александър Йорданов от София и не съм доктор, в противен случай не бих и станал хомеопат, не и Класически хомеопат.
 - Учил съм Класическа Хомеопатия под егидата на Лондонския колеж по класическа хомеопатия за което получих международно призната диплома от същия колеж.
 - 2 години съм изучавал Медицина, преподавана от хабилитирани професори и доценти по Медицина, като успешно съм положил всички изпити.
 - Имам син на 20 години - студент от когото чакам внуци  Simple Smile


                                     
Виж целия пост
# 1
Aми това може само да ме радва Wink
Тук ли да се задават въпросите или на лични?
Виж целия пост
# 2
Мен много ме интересува класическата хомеопатия лекува ли синдром на Уест.Благодаря.
Виж целия пост
# 3
Дали е възможно да се представите?
Виж целия пост
# 4
Дали е възможно да се представите?

Да и аз си мислих същото Flutter
Виж целия пост
# 5
много се радвам за тази тема. надявам се и други хомеопати да се включат.
може ли няколко думи за себе си да кажете: лекар ли сте;  къде сте учили хомеопатия, от кога практикувате...ако искате някой лични неща - имате ли деца, примерно...такива работи...
и накрая нещо, с което трябваше да започна:
Добре дошъл/ла  bouquet
Виж целия пост
# 6
Цитат
Тук ли да се задават въпросите или на лични?

 - Както прецените - може тук или на лични.

Виж целия пост
# 7
Мен ме интересуват доста неща и с удоволствие бих се възползвала от услугите Ви,Алекс1.
Първото ми въпросче е дали има хомеопатични разхлабващи средства за деца.Буби е на5г. и се изхожда нередовно-ако не направя нищо може и през три дни.Тя никога не се е изхождала с твърди изпражнения/извинявам се за изразите,но няма как да го обясня иначе/,никога не плаче ,когато се изхожда,Тя е с клапа за хидроцефалия и не е редно да се изхожда нередовно.Пробвали сме Дуфалак и ,но не ни действа.Сега в краен случай слагам свещичка Бизакодил.
Старая се да я храня подходящо,тя постоянно е в движение,т.е. не е от залежаване.
Благодаря предварително и извинете за дългите писания!  bouquet
Виж целия пост
# 8
Цитат
много ме интересува класическата хомеопатия лекува ли синдром на Уест

 - Хомеопатията не лекува по Диагнозата или името на болеста, а търси хомеопатичното лекарство, което в най-голяма степен отговаря на Индивидуалноста на дадения човек, така наречения Симилимум, при което се опира на Менталните и Общи характерни особености и на Модалностите.
- Като при това се търси Централното нарушение, най-често стресов фактор, фамилна анамнеза, обръща се и специално внимание как е протекла бременноста, желано - планирано бебе ли е било, момче или момиче са очаквали, и изобщо настроенията на родителите, как се е чувствала майката по време на бременноста, преживяла ли е някакъв стрес, как е протекло раждането, евентуална родилна травма и т.н.
Виж целия пост
# 9
Цитат
Дали е възможно да се представите?

 - Казвам се Александър Йорданов от София и не съм доктор, в противен случай не бих и станал хомеопат, не и Класически хомеопат.
 - Учил съм Класическа Хомеопатия под егидата на Лондонския колеж по класическа хомеопатия за което получих международно призната диплома от същия колеж.
 - 2 години съм изучавал Медицина, преподавана от хабилитирани професори и доценти по Медицина, като успешно съм положил всички изпити.
 - Имам син на 20 години - студент от когото чакам внуци  Simple Smile

Виж целия пост
# 10
Кои са основните хомеопатични лекарства които трябва да имаме в домашната аптека? Синът ми е на две години и често се лекуваме като правим консултации по телефона с нашата хомеопатка, но често се оказва, че тепърва трябва да ходя до "Чаталджа". Сега лятото ще го пращам на село и искам да знам какво да му приготвя в случай на нужда (охапвания от насекоми и кърлежи, рани, летен грип с разстройство и повръщане)
Виж целия пост
# 11
и аз имам няколко въпроса за пътувания. лекувам дъщеря ми с хомеопатия от около 3 месеца. вземаше лекарство за остро състояние. сега сме на поддържащо лекарство. предстоят ни отпуски и пътувания. мислим и да погостува сама при баба си за около седмица /ако се престрашим ние с баща и/. въпросът ми е дали тези лекарства /поддържащото и острото/ ще са ни достатъчни при тия пътувания или трябва да взема и още неща за всеки случай. предполагам, че ще отговорите да говоря с хомеопата на детето, което и ще направя, но все пак какво е вашето мнение?
Виж целия пост
# 12
отговор на: logo5ka и agneshka

Да, на Чаталджа ще намерите комплекта "Първа помощ за Училища и Детски градини" - в който комплект ще намерите 6 от най-необходимите спешни хомеопатични л-ва: Arnica, Apis, Belladonna, Calendula, Ars и Ruta и целия комплект е в компактна кутийка с размери 8х3х1см
 - Има и кратко описание на най-честите възможни инциденти и техните симптоми.  Simple Smile


Виж целия пост
# 13
отговор на: logo5ka и agneshka

Да, на Чаталджа ще намерите комплекта "Първа помощ за Училища и Детски градини" - в който комплект ще намерите 6 от най-необходимите спешни хомеопатични л-ва: Arnica, Apis, Belladonna, Calendula, Ars и Ruta и целия комплект е в компактна кутийка с размери 8х3х1см
 - Има и кратко описание на най-честите възможни инциденти и техните симптоми.  Simple Smile



Странно, лекувам дъщеря си от 6 години с хомеопатия, а вече от 1 г.  и сина си и винаги е било едно лекарството за всичко, а когато се изчерпа деиствието му правим репертуризация и тогава ако се наложи го сменяме. Тогава защо са спешните лекарства?
Виж целия пост
# 14
Може ли да се направи нещо с хомеопатия по отношение на агресията. Детето ми е на 4г с детска церебрална парализа и леко аутистично поведение. Пробвахме с нещо на Боарон, не помня вече името, но от това детето стана още по-раздразнително и агресивно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия