аборт по желание...

  • 2 944
  • 12
Здравейте! Ще помоля модераторите, ако въпросът ми не е за тук да го изместят където му е мястото  Simple Smile
И така...имам приятелка която в момента е с нежелана бременност и иска да направи аборт! Знаете ли колко струва аборта на здравноосигурено лице и какъв е реда изобщо?
Чакам отговотите ви с нетърпение, Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Мисля, че аборт по желание струва около 40 лева, независимо дали си здравноосигурен или не. Това ми каза една приятелка акушерка. Това са цени за Севливо. За другите градове не знам.
Виж целия пост
# 2
В Шейново е 150лв.,издават и фактура Laughing
Виж целия пост
# 3
В Шейново е 150лв.,издават и фактура Laughing
Абортът не влиза в аналите на Касата, когато не е по медицински причини.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Във Варна е 100лв
В Шейново е 150лв.,издават и фактура Laughing
Абортът не влиза в аналите на Касата, когато не е по медицински причини.  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
В Шейново е 150лв.,издават и фактура Laughing
Shocked Shocked Shocked
Не знам за жалост дали изобщо има регламенирана цена или всичко е "под масата"  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
100 лева е в Майчин дом, 250 в Тина Киркова. Успех.
Виж целия пост
# 7
В Шейново е 150лв.,издават и фактура Laughing
Shocked Shocked Shocked
Не знам за жалост дали изобщо има регламенирана цена или всичко е "под масата"  Rolling Eyes
Ако е с фактура би трябвало да е официално, а не "под масата"  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 8
В Шейново е 150лв.,издават и фактура Laughing
Абортът не влиза в аналите на Касата, когато не е по медицински причини.  Simple Smile

 Peace Варира от 150-250лв.
Виж целия пост
# 9
Тъйййй, и аз да си отговоря накрая Simple Smile
Значи...и аз поразпитах тук в Ямбол как са цените.
В поликлиниката 70-80 лв. в болницата безплатно, само 3 лева се плащало за леглото, ама на които лекар попаднеш Simple Smile
Значи навсякъде е различно... Thinking
ОК, благодаря за отговорите
Виж целия пост
# 10
Аз самата съм правила аборт по желание и заплатих за това 40 лв., тъй като такава беше разценката в нашата поликлиника /става дума за град в провинцията/. Относно реда .... какво да ти кажа, предполагам че навсякъде е различно. Аз например отидох на преглед в частен АГ кабинет, лекарката там обаче работи и в поликлиниката. Казах и че искам да направя аборт, уговорихме се с нея кой ден да отида, когато тя е на смяна и така. Ако те интересува нещо друго, пиши ми на лични, за да не занимаваме всички с този въпрос, който определено е сред най - лошите моменти в живота ми.
Виж целия пост
# 11
аборт по желание не се поема от касата. цените са различни, в МД-София гледах цена 100 лв, но не знам дали е актуална.
ако си намери някой гинеколог, който да й пробута аборта по клинична пътека (тоест, все едно е по медицински показания), няма да плаща нищо.

какъв е редът се пита в конкретната болница - едва ли има общ ред. ако си е намерила предварително гинеколог за манипулацията, той ще си я води за ръчичката.
аборти се правят само в болница.
Виж целия пост
# 12
В Пловдив  свМина(Весела)-100лв
Успех!  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия