мацки, пиете ли Jasmin?

  • 2 795
  • 20
здравейте, момичета!
откакто съм родила цикълът ми продължава между 7 и 10 дни, като последните 4 дни е леко зацапване, но достатъчно за да ме нерви. днес ходих при гинеколога ми, който след преглед каза, че всичко е ок и ако искам мога да пия противозачатъчни Ясмин. никога досега не съм пила противозачатъчни и се чудя сега дали да почна. той твърди,че цикълът ми ще стане супер точен и кратък. моля ви тези, които пият хапчета да ми споделят дали наистина е така. какви плюсове има още пиенето на хапчета. и какви минуси има, разбира се...макар че гинекологът днес не ми спомена за такива, но малко не ми се вярва...
Виж целия пост
# 1
ами аз съм пила и наистина цикъла става точен и кратък при мен де, значи преди ми беше 7-8дни а с хапчетата 3-4дни и си знаех ,че на кой ден ще ми дойте точно. ами нали знаеш че всички хапчета само по себеси са вредни, но това не ни пречи да ги пием нали newsm78
Виж целия пост
# 2
Аз съм пила противозачатъчни и цикъла ми беше много точен! Но продължителността на цикъла при мен си остана същата! Само като количество ми намаля! Но при всеки е различно!
Виж целия пост
# 3
а с какво вредят? имат ли странични ефекти като пълнеене, космаци Sick, отпадналост или неща от тоя род. а влияят ли върху обилността на цикъла, защото на мен сега ми е супер обилен Sad
Виж целия пост
# 4
Аз съм пила противозачатъчни и цикъла ми беше много точен! Но продължителността на цикъла при мен си остана същата! Само като количество ми намаля! Но при всеки е различно!

ее, жалко:(
аз искам да ги пия точно за да не ми се точи по 10 дни и т.н....ама явно не е правило, че ще стане така. а доктора днес ми каза,ч е имало много жени със спирала Мирена дето им бил само по 1 ден Shocked
Виж целия пост
# 5
а с какво вредят? имат ли странични ефекти като пълнеене, космаци Sick, отпадналост или неща от тоя род. а влияят ли върху обилността на цикъла, защото на мен сега ми е супер обилен Sad

Различните противозачатъчни действат различно на всички! Аз пих диане 35 и се чувствах отлично! Не напълнях, не се окосмих, даже кожата ми стана много хубава! Но при други може да е имало обратен ефект!
При теб може да има ефект върху продължителността! Не можеш да знаеш докато не пробваш!
Според мен може да опиташ, а ако не ти понасят нищо не ти пречи да ги спреш! Успех!
Виж целия пост
# 6
оки:) мисля да пробвам...сега един много тъп въпрос, тъй като уж слушах какво ми говори доктора, обаче да попитам за всеки случай - първото хапче пия в деня, когато ми дойде цикъла, нали? и като свърши опаковката 7 дни седя и не пия нищо... ?newsm78
Виж целия пост
# 7
рори, това е сайта, разгледай, ако искаш
www.yasmin.bg
има си и плюсове и минуси, за мен лично плюсовете надделяват  Confused
първият прием е в 1-я ден от цикъла
след приключване на опаковката се прави 7 дни пауза, прз която се получава кървене и след паузата се започва следващата опаковка, независимо дали кървенето е спряло или не
при мен лично цикълът се скъсява, не е болезнен, приключва кратко и неусетно и е разбира се е точен
Виж целия пост
# 8
На една приятелка гинеколожката й предписа противозачатъчни, защото кожата на лицето й беше в ужасно състояние, не съм я видяла да пълнее, пък за окосмяванета си има лесно newsm44
Виж целия пост
# 9
На мен гинеколожка ми е казвала, че приемът на хапчетата трябва да става така- първата опаковка, която си купиш, започваш да пиеш от първия ден на цикъла. Изпиваш я и 3-4 дни след последното хапче идва М. На 5-тия ден от започването на М започваш да пиеш първото хапче от втората опаковка, цикълът спира -поне при мен- веднага щом започна да пия хапчетата...и т.н.
Страничните ефекти са много - вкарваш в организма допълнителни хормони все пак, но за мен най-лошо е, че влияе на гърдите и може да задълбочи проблеми при тях. Аз лично пия няколко месеца в годината 5-6 най-много и после също толкова не пия. Знам си кои са ми най-плодовитите месеци - и двете ми деца са заченати по едно и също време от годината - и тогава пия.
Виж целия пост
# 10
рори, това е сайта, разгледай, ако искаш
www.yasmin.bg
има си и плюсове и минуси, за мен лично плюсовете надделяват  Confused
първият прием е в 1-я ден от цикъла
след приключване на опаковката се прави 7 дни пауза, прз която се получава кървене и след паузата се започва следващата опаковка, независимо дали кървенето е спряло или не
при мен лично цикълът се скъсява, не е болезнен, приключва кратко и неусетно и е разбира се е точен

Тонка, много мерси за сайта и инфото!!!
мисля да пробвам в началото на този цикъл. надявам се, че ако нещо не ми понасят няма от раз да ми се случи нещо гадно. ти същите тези хапчета ли пиеш?
това, което изброяваш като плюсове е супер...дано и при мен е така!

а вярно ли е, че след като се спрат противозачатъчни и много по-трудно се забременявало?
Виж целия пост
# 11
На една приятелка гинеколожката й предписа противозачатъчни, защото кожата на лицето й беше в ужасно състояние, не съм я видяла да пълнее, пък за окосмяванета си има лесно newsm44

ее, обезкосмяването е лесно ако не са ти космаците примерно по лицето Sick имах такава колежка от университета, която ми каза, че е получила  тези проблеми от противозачатъчни...
Виж целия пост
# 12
Страничните ефекти са много - вкарваш в организма допълнителни хормони все пак, но за мен най-лошо е, че влияе на гърдите и може да задълбочи проблеми при тях. Аз лично пия няколко месеца в годината 5-6 най-много и после също толкова не пия. Знам си кои са ми най-плодовитите месеци - и двете ми деца са заченати по едно и също време от годината - и тогава пия.

мечтица, моя гинеколог изтъкна предимства точно на тези хапчета, че намалявали риска от рак на гърдата newsm78
Виж целия пост
# 13
Аз пих Ясмин две години и съм доволна,цикъла ми беше много оскъден,но си ми остана с продължителност 5 дни,но пък знаеш точно кога ще ти дойде и свърши,няма болка и дискомфорт,но това за забременяването вече ме притесни  newsm78, попринцип знам че след всяко дълго пазене се забременява по-трудно!
Виж целия пост
# 14
аз пия Logest  от близо 1 година. не съм усетила никакви странични ефекти засега.
моят гинеколог обаче ми каза всеки месец да го пия от първия ден на цикъла, т.е. в момента ми идва на всеки 24 дена. четох че пише в листовката да се правят по 7 дена пауза, ама какво да правя- слушам си лекаря... но ми е по-кратък и по-малко.

Страничните ефекти са много - вкарваш в организма допълнителни хормони все пак, но за мен най-лошо е, че влияе на гърдите и може да задълбочи проблеми при тях. Аз лично пия няколко месеца в годината 5-6 най-много и после също толкова не пия. Знам си кои са ми най-плодовитите месеци - и двете ми деца са заченати по едно и също време от годината - и тогава пия.

мечтица, моя гинеколог изтъкна предимства точно на тези хапчета, че намалявали риска от рак на гърдата newsm78

oх хора, обаче мисля, че увеличават риска от рак на гърдата и тва много ме панира...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия